Cubase Ai/le 6 (dağıtımı Yasal Versiyon)

AI 6 hızlı ve stabil çalışıyor, 64 bit işletim sistemi olup da yazılımı da 64 bit kullanabilmeliyim derseniz kesinlikle yükleyin derim, Cubase 5 Air versiyon 32 bit çalışıyor, 5teki vari audio ve batch export benim vazgeçilmezimdir ama, variaudio'nun alternatifi var celemony melodyne güzel iş görüyor, denemekten birşey kaybetmezsiniz severseniz devam edersiniz, sevmezseniz 5e dönersiniz :)
Haklısınız, çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,
Bu versiyonu sorunsuz bir şekilde kurdum. Kurmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmek adına karmaşıklık oluşturabilecek bazı durumları buraya yazmak istedim. Öncelikle Cubase 5 kullananlar varsa, bu versiyon Cubase 5'e göre daha hızlı ve daha stabil. Yalnız cubase Air kullanan arkadaşların bu versiyonu kurmadan önce Cubase 5'i kaldırmaları gerekiyor çünkü eLicence çakışma yaşıyor.
Kısıtlama olarak Cubase Le 6 versiyonunda her kanalın insert ve send kısımlarına maksimum 4 adet eklenti seçilebiliyor. Ayrıca devices sekmesindeki "vst instruments" seçeneği kaldırılmış. Fakat programda "enstruman kanalı" ekleyip sanal enstrumanları kullanmak mümkün.
Son olarak daha önce Cubase 5'te çözümünü bir türlü bulamadığım latency problemi yaşıyordum. Burada bu problem tamamen hallolmasa da büyük ölçüde düzelmiş durumda. Yukarıda Uğur arkadaşımız belirtilmiş ama burada da tekrar edeyim, kısıtlanan "Vari Audio" özelliğine celemony melodyne iyi bir alternatif.
Kısacası, eğer büyük çapta işler yapmıyorsanız bu versiyon rahatlıkla işinizi görecektir.

Arkadaşlar ben focussıtenın studyo paketını kullanıyorum faat usb gırıslerı degıskenlık gosterıyor bunun ne oldugunu cozemedım.
Yanı mesela leptopta 4 usb portu var bır numaraya taktıgımda reverblı delaylı echolu bır ton cıkıyor. dıger portlarda ıste kuru sade duz ton cıkıyor.
Bu işte bı tuhaflık var anlamadım

Arkadaşlar merhaba,
Bu versiyonu sorunsuz bir şekilde kurdum. Kurmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmek adına karmaşıklık oluşturabilecek bazı durumları buraya yazmak istedim. Öncelikle Cubase 5 kullananlar varsa, bu versiyon Cubase 5'e göre daha hızlı ve daha stabil. Yalnız cubase Air kullanan arkadaşların bu versiyonu kurmadan önce Cubase 5'i kaldırmaları gerekiyor çünkü eLicence çakışma yaşıyor.
Kısıtlama olarak Cubase Le 6 versiyonunda her kanalın insert ve send kısımlarına maksimum 4 adet eklenti seçilebiliyor. Ayrıca devices sekmesindeki "vst instruments" seçeneği kaldırılmış. Fakat programda "enstruman kanalı" ekleyip sanal enstrumanları kullanmak mümkün.
Son olarak daha önce Cubase 5'te çözümünü bir türlü bulamadığım latency problemi yaşıyordum. Burada bu problem tamamen hallolmasa da büyük ölçüde düzelmiş durumda. Yukarıda Uğur arkadaşımız belirtilmiş ama burada da tekrar edeyim, kısıtlanan "Vari Audio" özelliğine celemony melodyne iyi bir alternatif.
Kısacası, eğer büyük çapta işler yapmıyorsanız bu versiyon rahatlıkla işinizi görecektir.
selam kardesım ben hıc cubase kullanmadım hayatımda.Tek kullandıgım program cool edıt proydu. sımdı focustrıkenın studyo paketını aldım. yardımcı olabılırmısın

Usb porta göre ton değişmesi ilk defa duyduğum bi sorun. Belki bi temassızlık sonucu veri transferinde problemler yaşanıyor olabilir. Başka bi bilgisayarda deneyin, yazılım olarak da cubase ya da pro tools'a geçin artık adobe'yi cool edit'i geride bırakın , onlar gerçek bir DAW değil.

Reaper varken neden kısıtlamalarla uğraşıyorsunuz ki hemen hemen aynısı 60 USD sadece eğer profesyonel amaçla kullanmayacaksanız. Güzel program ama asıl versiyonu çok pahalı.

Benim bilgisayarimin dili turkce degil turkiyeden almadigim icin. Sanirim ben ondan sikinti cekmedim dil konusunda. Aktivasyon kodu maili de hemen ulasti bana ama gelen kutusuna degil de promosyon/reklam kutusuna gitmis benimki de onu da bir kontrol edin isterseniz

arkadaqslar sonunda zoru basardım cubase artık onumde yuklu ne guzel programmıs:D yalnız bır sıkıntı var ses kartını gormuyor.(focussrite studıo 2i2) Bıraz karısık sanırım? yadım lutfen basıtce saygılar

arkadaqslar sonunda zoru basardım cubase artık onumde yuklu ne guzel programmıs:D yalnız bır sıkıntı var ses kartını gormuyor.(focussrite studıo 2i2) Bıraz karısık sanırım? yadım lutfen basıtce saygılar
Ses kartının kendi asio driver'ını yükleyin, asio4all vb ara protokoller varsa kaldırın, cubase'de device setup > vtsaudio system menüsünden asio driver olarak ses kartınızı seçin, daha sonra f4 ile giriş çıkışlarınızı tamamlayın, bu kadar..

Merhaba arkadaşlar beim bir sorunum var ev stüdyosu için aldığım focusrite scarrlet studio setimin hediye yazılımı olarak cubase 8 LE Al Elements indirme linki çıktı sonrasında da stinberg sitesi aracılığıyla lisans anahtarı edinip lisanslayabiliyordum. Sorunum ise bu yazılımı kurduğum eski bilgisayarım bozuldu ve şimdi yeni bilgisayarıma kurduğumda elicancer aracılığıyla bana verilen ilk lisans anahtarıyla lisanslamak istediğimde bu anahtarı kabul etmiyor cubase eski bilgisayarımdan kaldırdım ama elicancer ile kontrol ettiğimde hala eski pc de lisans kaydı gözüküyor ne yapabilirim sizce

Merhaba arkadaşlar beim bir sorunum var ev stüdyosu için aldığım focusrite scarrlet studio setimin hediye yazılımı olarak cubase 8 LE Al Elements indirme linki çıktı sonrasında da stinberg sitesi aracılığıyla lisans anahtarı edinip lisanslayabiliyordum. Sorunum ise bu yazılımı kurduğum eski bilgisayarım bozuldu ve şimdi yeni bilgisayarıma kurduğumda elicancer aracılığıyla bana verilen ilk lisans anahtarıyla lisanslamak istediğimde bu anahtarı kabul etmiyor cubase eski bilgisayarımdan kaldırdım ama elicancer ile kontrol ettiğimde hala eski pc de lisans kaydı gözüküyor ne yapabilirim sizce

formattan sonra harddiskinize yeni bir id atandığından dolayı eski elicenser'ınızı önce steinberg account'unuzdan silmelisiniz. sonrasında bilgisayarınıza kurduğunuz elicenser'a cubase el8 kodunu girip eskiden yaptığınız gibi etkinleştirme yapmalısınız, yada yine account bölümünde lisanslarınızın önünde çıkan linke tıklayıp software reactivation menüsünden aynı işlemi yapabilirsiniz.

@ugur86 cubase le 6 dvd'si zaten ses kartımla birlikte gelmişti. Sizin torrentteki ile gb olarak boyutu aynı. Steinberg'den ilk gelen maildeki linke tıklayarak mail aktivasyonu yaptım. İşletim sistemi dilim ingilizce. net.framework kurdum. Elicencer download ettim. Oradaki numarayı steinberg sitesine girdim ve steinberg sitesinde "Your eLicenser with the number .......... ........... was successfully registered" yazısı çıktı. Şimdi elicencer yeşil butona tıklayıp oraya aktivasyon kodu girmem gerekiyor sanırım ama bu kod email ile bana gönderilmedi. steinberg sitesinde "no products found on this elicencer" diyor. ben my products sayfasında seçmek için bir ürün göremedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
cubase-register.JPG

Dosyalar

• cubase-register.JPG
    cubase-register.JPG
    49.2 KB · Gösterim: 483
Elicencer'da sağ tarafta cubase le 6 gözüktü ama 30 günlük olarak gözüküyor. Youtube'daki bir videodan gördüğüm kadarıyla bu aşamada elicencer üzerindeki maintenence butonuna basmak ve mysteinberg'deki hesabımızla online senkronizasyon yapmak gerekiyor. Ama senkronizasyon esnasında "bu bilgisayarın tarih/zaman ayarları yanlış gözüküyor" diyor. Tarih/zaman ayarlarını denetim masasından ingilince yapın demişsiniz ama bir-iki şey yaptım hala error veriyor. Fotoğraftaki aşamaya kadar geldim. Saat ayarını daha detaylı anlatabilirseniz sevinirim.
Capture.PNG
Capture-2.PNG

Capture-3.PNG

Geri