Nova Drive Arızası (yardım?)

Selam dostlar. İkinci el almış olduğum Tc Electronics Nova Drive pedalı, aldıktan bir iki gün sonra arızalandı. (Şanssızımdır biraz)
Aşağıda linkte de verdiğim gibi bypass durumunda (pedalın efektleri devrede değilken) herşey günlük güneşlik fakat, overdrive veya distortion'ı ya da her ikisini de açtığımda önce pat diye bir ses geliyor ve ses tamamen kesiliyor, hiç ses çıkmıyor sistemden. Ne olmuş olabilir fikri olan var mı? Ankara'da bir iki yere gösterdim de sonuç alamadım. Işıkları vs çalışıyor, görünümde sorun yok. Orijinal adaptör kullandım.(Daha doğrusu girişi Avrupa'da olduğu gibi fakat TR prizlerine uyması için beyaz bir dönüştürücü ile kullandım, benden önce kullanan dostum da aynı şekilde kullanıyormuş, hiç değiştirmedim.)

Cevaplarınızı bekliyorum dostlar, sonuçta 500 TL'lik alet yani, elimde kalsın istemiyorum.

Hocam nereye gösterdiniz 1-2 yer derken?
Edit: Şunun için soruyorum, aynı problemi bir arkadaşımız da yaşamıştı 2 ay önce. Pan Müzik'ten Eray halletmişti onun pedalını.

Pan müziğe gösterdim, sonuç çıkmadı. Reset zaten ilk denediğim olaydı.
Slm!ben de Nova drive kullanıyrm.sizin sorununuzun hakkında bir bilgim yok ancak size bir sorum olacak.cihazın drive larını açtığım zaman volume podunu sıfırladığımda hala ses geliyr.azalma var ama ses tamamen kesilmiyr.sizin cihazda da aynı sorun var mı?

Buna benzer bir sorun yaşamıştım ve resetledigimde düzelmişti. Ama bir iki gün uğraştığımı hatırlıyorum. Keşke net hatırlayabilsem..4-5 sene oldu. Ama düzeldiğini kesin söyleyebilirim.yurtdışı forumlarda çözüm yolları vardı.oradan faydalanmıştım..

Maalesef, tatmin edici bir yardımda bulunamıyorum.

Buna benzer bir sorun yaşamıştım ve resetledigimde düzelmişti. Ama bir iki gün uğraştığımı hatırlıyorum. Keşke net hatırlayabilsem..4-5 sene oldu. Ama düzeldiğini kesin söyleyebilirim.yurtdışı forumlarda çözüm yolları vardı.oradan faydalanmıştım..

Maalesef, tatmin edici bir yardımda bulunamıyorum.
Çok sağol canım kardeşim !ben de yeni farkettim bu durumu;)yani Çözümü var mı bunun reset le?

Kardeş 4 5 sene önce bende de nova drive vardı ve aynı sorunu yaşadım net hatırlamamakla beraber pluton müziğe gönder digimi hatırlıyorum 500 tl tuttu tamir parası ve pedal geldiğinde dip gürültüsü biraz artmış ti sonra 350 ye sattım bi pluton müzikle görüş istersen

Ben reset atmayı hiç denememiştim sanırım reset atınca fabrika ayarlarına geri dönüyor o yüzden yazdığın tonlar gide bilir ama bu aletin hiç çalışmamasından daha iyi bi dene derim

Geri