Akustik Gitar Teli

• Konuyu açan kurthanofficial
  • Başlangıç tarihi
K

kurthanofficial

Arkadaşlar Lütfennn yardımcı olun...

Ben bir akustik gitar aldım Rodriguez v800.. taylor swift dinlemeyi ve çalmayı seven biriyim ama bu gitarla istediğim sesi alamıyorum..

Bana takmam için Akustik gitar teli numarası ve markası söylermisiniz...

Ben Taylor Swift çalmak için aldım gitarı ??? ama gitarın kendi telleri beni tatmin etmiyo ve asla tatmin etmicek.....:mad:

Ben elektro gibi akustik gitarimda da elixir kullanıyorum. Bronze serisi 11 52 taktım en son. Gayet memnunum. Ucuz diye Daddario alıp 3 günde kaybettiği tonu görünce yine paraya kiyip elixir taktigimdan beri başka tel takmıyorum. Ton canlılığını uzun süre koruyor. Ayrıca akustikte bend falan değil de arpej ve ritim on planda olduğu için kalın teller alabilirsin.

Merhabalar,

Öncelikle sakin, güzel bir Türkçe ile derdinizi anlatırsanız daha iyi olur.

Sizi tatmin etmeyen şey muhtemelen gitarın telleri değil, gitarın kendisi. Bu tür malzeme kalitesi ve işçiliğe sahip bir gitardan albüm kalitesinde ses beklemek biraz abes olur. Elixir 16027'ler biraz kurtarabilir, ama çok da beklentiye girmeyin. Şimdilik gitarı çalma kısmına odaklanın, gelecekte daha iyi bir gitara sahip olduğunuzda elde edersiniz istedğinizi.

Taylor Swift çalmak için gitar almak :) biraz garip geldi.

Gitarınız markasına bakılırsa limon kasa diye tabir edilen gitarlardan.
Bu gitardan kaynaklanan birsey zaten o kalitede bir gitara güzel bir tel takmazlar.

Teli değiştirince ses bir nebze olsun düzelecektir.

Sizi bir süre daha idare eder.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm cevaplar için teşekkürler. Ama sonuç olarak tek anladığım gitarın kötü olduğu :) pek imkanım yok bir gitara 1.000-2.000 TL verecek kadar. Daddario marka 0.9 numara telim var başka bir telde alabilirim. en azından çalarken ailemi mutlu edecek birkaç şarkı söylermisiniz? Gerçi aklım hala Taylor swiftde kaldı :)

Taylor Swift çalmak için gitar almak :) biraz garip geldi.

Gitarınız markasına bakılırsa limon kasa diye tabir edilen gitarlardan.
Bu gitardan kaynaklanan birsey zaten o kalitede bir gitara güzel bir tel takmazlar.

Teli değiştirince ses bir nebze olsun düzelecektir.

Sizi bir süre daha idare eder.
Peki nasıl bir tel önerirsin??

Merhabalar,

Öncelikle sakin, güzel bir Türkçe ile derdinizi anlatırsanız daha iyi olur.

Sizi tatmin etmeyen şey muhtemelen gitarın telleri değil, gitarın kendisi. Bu tür malzeme kalitesi ve işçiliğe sahip bir gitardan albüm kalitesinde ses beklemek biraz abes olur. Elixir 16027'ler biraz kurtarabilir, ama çok da beklentiye girmeyin. Şimdilik gitarı çalma kısmına odaklanın, gelecekte daha iyi bir gitara sahip olduğunuzda elde edersiniz istedğinizi.
. Ben zaten stüdyo kalitesi beklemiyorum. Arkadaş ortamında idare etsin yeter şimdilik. Bunun için nasıl birşeyler önerirsiniz?

Ben elektro gibi akustik gitarimda da elixir kullanıyorum. Bronze serisi 11 52 taktım en son. Gayet memnunum. Ucuz diye Daddario alıp 3 günde kaybettiği tonu görünce yine paraya kiyip elixir taktigimdan beri başka tel takmıyorum. Ton canlılığını uzun süre koruyor. Ayrıca akustikte bend falan değil de arpej ve ritim on planda olduğu için kalın teller alabilirsin.
Diğer birkaç sitede de elixir önerdiler ama TS çalacaksan 0.9 alırsın dediler. Sen ne dersin?

Diğer birkaç sitede de elixir önerdiler ama TS çalacaksan 0.9 alırsın dediler. Sen ne dersin?
Şimdi Taylor Swift denen hatunu bilirim ama şarkılarını çalmayı hiç denemedim. Yanlış yönlendirmeyeyim. Ama akustik gitarda ne yapabilirsin ki Taylor Swift şarkılarında ? Ayrıca akustik telinde 9 yok. 10-47 en incesi. Ama şahsen onu tercih etmezdim. Akustik gitar skalası elektroya göre kısadır. Elektro gitardaki gibi sertlikleri değerlendirmek yanlış olur. En az 11-52 kalınlığı denerdim.

Geri