Televizyondaki Ölü Piksel Hatası

eğer firma kendi özel bir hak vermemişse Böyle birşey tüketici kanununda bulunmuyor. Sadece ayıplı ürünse 2 yıllık bir süreye tabi. Mğazalar ürünlerin denendiği yerlerdir. Kapıdan ve internetten alışverişte ise ürün denenemediği için bilgi doğru.

Şikayetvar.com Popüler bir halkla ilişkiler platformudur. yasal bir merci değildir ve bir yaptırımı bulunmaz. çoğu firma zaten sallamaz. bir sorunda Facebook tan hakkınızı ne derecede savunabileceğinizi düşünüyorsanız bir farkı yoktur.

Direk tüketici hakem heyetine Orjinal fatura ile başvurun. genelde en saçma taleplere bile tüketici lehine %99 karar verirler ancak bu ölü pixel olayının yabancısıyım. en geç 2 ayda soruna olumlu/olumsuz bir cevap alırsınız.

Şikayet var.com'u şirketlerin prestiji açısından belirttim. Tabi ki hukuki bir bağlayıcılığı yok. Açıkcası ne kadar şikayetim varsa her firma geri döndü. Bazısı ile anlaştım bazısı sorunları çözemedi. Belki sallamayanı da olur onu bilemem o şirketin kendi politikasıdır. Ama birçok insan burayı okuyor ve burada çözüme ulaşamayan firmalar için bir prestij kaybı söz konusu. Alo 170'in bu işlerle ilgilendiğini de bilmiyorum. Hoş ne yapılacağını biliyorum ama buradan destek almak güzel.

Aslında piksel sayısı ile boyutun önemi yok, bir anlık dalgınlığıma gelmiş. Sizde de o kadar var. @izzzyy sen ne düşünüyorsun bu konuda ?

Piksel sayısı ve ekran arasında herhangi sabit bir orantı yok. Bence bu konudaki en iyi gösterge ppi, yani inç başına düşen piksel sayısı.
1 piksel, 3 piksel farketmez ayıplı mal 1 ay içinde satın alınan yere bildirildiğinde değiştirilmesi, 1 aydan sonra en az 2 sene içinde bildirildiginde arızanın giderilmesi yasal zorunluluktur. Ayrıca bir cihazın 2. kez arıza yapması tüketiciye ilk 1 aydan sonra bile olsa değişim hakkını kullanma şansı doğurur. Anlaşmazlık halinde 1000 tl ye kadar tüketici hakem heyetleri, 1000 tl üzeri tüketici mahkemeleri yetkili mercilerdir.

Piksel sayısı ve ekran arasında herhangi sabit bir orantı yok. Bence bu konudaki en iyi gösterge ppi, yani inç başına düşen piksel sayısı.
1 piksel, 3 piksel farketmez ayıplı mal 1 ay içinde satın alınan yere bildirildiğinde değiştirilmesi, 1 aydan sonra en az 2 sene içinde bildirildiginde arızanın giderilmesi yasal zorunluluktur. Ayrıca bir cihazın 2. kez arıza yapması tüketiciye ilk 1 aydan sonra bile olsa değişim hakkını kullanma şansı doğurur. Anlaşmazlık halinde 1000 tl ye kadar tüketici hakem heyetleri, 1000 tl üzeri tüketici mahkemeleri yetkili mercilerdir.
Bildiğim kadarıyla bir aydan sonra aynı arıza 1 yıl içerisinde 3 kezden fazla tekrarlanırsa, farklı arızalar bir yıl içerisinde 7 kezden fazla yaşanırsa ürün değişime gidiyor. Yasa değişmişse bilemem.

Bildiğim kadarıyla bir aydan sonra aynı arıza 1 yıl içerisinde 3 kezden fazla tekrarlanırsa, farklı arızalar bir yıl içerisinde 7 kezden fazla yaşanırsa ürün değişime gidiyor. Yasa değişmişse bilemem.
Böyle bir yasa hiç olmadı, üçten fazla beşten fazla geyikleri, üreticelirin garanti belgeleri üzerine yazdıkları hiçbir bağlayıcılığı olmayan zırvalardan başka birşey değil, sakın dikkate almayın. Aynı şekilde piksel olayı da öyle.

Ilk 1 ay boyunca iade etme, belli bir süre değişim hakkı (süreyi bilmiyorum) garanti süresincede kullanıcıdan kaynaklanmayan arızalar için tamir hakkı var. Ama 1 ölü pixelin böyle bir hakkı yok malesef. LCD'lerin çoğunda olan bir problem bu malesef.

Böyle bir yasa hiç olmadı, üçten fazla beşten fazla geyikleri, üreticelirin garanti belgeleri üzerine yazdıkları hiçbir bağlayıcılığı olmayan zırvalardan başka birşey değil, sakın dikkate almayın. Aynı şekilde piksel olayı da öyle.
Hayırlısı olsun ya, ben stajyerken imzalayıp veriyordum kağıdı. Adıma dava açmazlar umarım.

Ilk 1 ay boyunca iade etme, belli bir süre değişim hakkı (süreyi bilmiyorum) garanti süresincede kullanıcıdan kaynaklanmayan arızalar için tamir hakkı var. Ama 1 ölü pixelin böyle bir hakkı yok malesef. LCD'lerin çoğunda olan bir problem bu malesef.

Ürünün etiketinde, ambalajında, kullanım ve tanıtım broşüründe, söz konusu malın ilan ve reklamlarında vaad edilen özellik ve niteliklere uygun olmayan ve tüketicinin satınalarak beklediği faydaları kendisine sağlamayan ekonomik, hukuki, ve her türlü maddi eksiklikler içeren ürüne ayıplı mal denir.
Ayıplı malı 1 ay içinde bildiren tüketici, iade, ürünü yeni misli ile değiştirme veya tamir haklarından istediğini kullanabilir. Hukuk mercileri, bir pikselle yarım pikselle ilgilenmez, üründeki küçük büyük hertürlü ayıp, ürünü bu statüye sokar.

o haberi ben de gördüm ama arıyorsun "yetkili servisi" öyle bir şey yok diyebiliyor.bu hafta gideceğim servise rapor isteyeceğim falan bakalım.

Geri