Motosiklette Ölüm Freni

Z

zxzx

son bir hafta içinde keşfettiğim bir ani fren şekli, yorumlarınızı bekliyorum. aşağıdaki videoda detaylı anlattım

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Hocam mevzu nedir anlamadım açıkçası. Ama iyi niyetle ve samimice düşünülmüş bir şeyler olduğu kanısındayım.

Yine de bu girişimi kağıt üzerinde, detaylı güvenlikli ve gün ışığı çekimlerinde gerçekleştirerek ilgili dernek ve stklar ile paylaşmanız, ilk olarak onların fikirlerini almanız çok daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Zor iştir motosiklet. Ama bir o kadar da keyiflidir. Hatta bana soracak olursan hayatın bel kemiğidir :)

Ancak iki arkadaşımı kaybetmem birinin de engelli kalması sebebi ile hatırı sayılır bir süredir, yakınların ve sevenlerimin aklı bende kalmasın diye kullanmıyorum.

Keyifli ve kaza/kırımsız sürüşler dileği ile...

İyi niyetlisinizdir mutlaka, ancak insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Evet, o motosiklet forumlarında yazılan doğru. Özellikle motosikletinizde ABS'niz yoksa motosikletin frenlerini artan bir basınçla, hissederek sıkmanız gerekir. Motosikletinizin frenleri çok iyi olmadığından elinizin tüm gücüyle sıktığınızda ön tekerleği kitleyemiyorsunuz belki, ancak frenleri iyi bir motorda, tutuşu pek iyi olmayan bir yolda, kolaylıkla ön tekeri kitler, kitledikten sonra da çok büyük ihtimalle toparlayamazsınız.

Ama fren tekniğinizin adını gayet mantıklı bir şekilde "ölüm freni" olarak da belirlemişsiniz zaten.

Geri