Konu Berkin Elvan Değil Ama...

fotodakinin o olduğu bile tam belli değilken, hadi o diyelim. niye böyle "net bir kanıt" 1 sene elde tutulup çocuk öldüğü gün ortaya çıkıyor? beni bilen bilir. Atatürkçü-Milliyetçi bir insanım. solculukla alakam bile yok. şu başlık ve yazılan bazı şeyler rock forumunu geçtim genel insan vicdanına ters. @replicant hocam şu başlığı kaldır,yok et. lütfen....
ilk mesajı tam anlamıyla kavrayabildiğinizden emin değilim lütfen yeniden okuyup yorumlamaya çalışınız ve ilk mesajdan son mesaja kadar bütün bilgileri okuyunuz belki birşeyleri yanlış anladığınızı farkedersiniz.

sen benim yazdığımı kavramamışsın! o resimin fake olma ihtimalini geçtim, niye öldüğü gün ortaya çıkar? zamanlaması manidar budur işte! senle veya başka biriyle bu konuda tartışmayacağım. lütfen cevap yazma bana. @replicant sayın admin...

sen benim yazdığımı kavramamışsın! o resimin fake olma ihtimalini geçtim, niye öldüğü gün ortaya çıkar? zamanlaması manidar budur işte! senle veya başka biriyle bu konuda tartışmayacağım. lütfen cevap yazma bana. @replicant sayın admin...
Siz bu çocuğun varlığından dün haberdar mıydınız? Hayır. İşte bu yüzden. Bu fotoğraf dün de vardı ama bu çocuk ölünce her yerde fotoğraflar paylaşılmaya başlandı. Tıpkı Banu Alkan tokat yediğinde videolarının her yerde paylaşılması gibi, o da mı manidar zamanlama, o da mı faiz lobisinin işiydi? Neresini anlayamıyorsunuz bunun? Bu fotoğrafı çeken kişi bir fotoğraf muhabiri ve zaten bu kişinin elinde bu fotoğraftan daha vurucu bir sürü fotoğraf var ama gördüğünüz gibi buna da kendi imzasını koymuş ve vaktinde yayınlamış. Çocuk hayatını kaybedince de sosyal medya tarafından fotoğraf tekrar gün yüzüne çıkarıldı. Sadece bu fotoğraflar değil bu arada, bu çocuğun "bütün" fotoğrafları dün bu forumda yoktu, yanlış mıyım? Bu olayın neresini anlamadınız?

Siz bu çocuğun varlığından dün haberdar mıydınız? Hayır. İşte bu yüzden. Bu fotoğraf dün de vardı ama bu çocuk ölünce her yerde fotoğraflar paylaşılmaya başlandı. Tıpkı Banu Alkan tokat yediğinde videolarının her yerde paylaşılması gibi, o da mı manidar zamanlama, o da mı faiz lobisinin işiydi? Neresini anlayamıyorsunuz bunun? Bu fotoğrafı çeken kişi bir fotoğraf muhabiri ve zaten bu kişinin elinde bu fotoğraftan daha vurucu bir sürü fotoğraf var ama gördüğünüz gibi buna da kendi imzasını koymuş ve vaktinde yayınlamış. Çocuk hayatını kaybedince de sosyal medya tarafından fotoğraf tekrar gün yüzüne çıkarıldı. Sadece bu fotoğraflar değil bu arada, bu çocuğun "bütün" fotoğrafları dün bu forumda yoktu, yanlış mıyım? Bu olayın neresini anlamadınız?
cevap vermeyecektim ama... haberdarmıymışım? evet haberdarım komaya girdiği günden beri. diğer ölen ve gözü çıkanlarda olduğu gibi. çünkü göt kılı,hüloooğcu koyun değilim! verdiğin örneğe bak banu alkan tokat yemiş!!!!!! ölen çocuğun karşılaştırdığın şey ne güzel. yok yav beyin yanmış bu milletin artık. @replicant evet admin söz sende.

cevap vermeyecektim ama... haberdarmıymışım? evet haberdarım komaya girdiği günden beri. diğer ölen ve gözü çıkanlarda olduğu gibi. çünkü göt kılı,hüloooğcu koyun değilim! verdiğin örneğe bak banu alkan tokat yemiş!!!!!! ölen çocuğun karşılaştırdığın şey ne güzel. yok yav beyin yanmış bu milletin artık. @replicant evet admin söz sende.
Örnek verdim ben, aynı demedim, işte burada sı.ıyorsunuz arkadaş, anlamıyorsunuz, yok arkadaş kaç yaşında adamsınız okuduğunuzu anlamaktan acizsiniz. Ne diyeyim ben size. Ben diyorum ki gündemde ne varsa en saçma şey de olsa onla ilgili her türlü şey dökülür ortaya, sen diyorsun ki "Banu Alkan' la bu bir mi", bi ilerleyin arkadaş, kaç yaşında adamlarsınız, ayıptır. İlle haklı çıkacaksınız, mantıksız da olsanız haklı olacaksınız. Yazık la, valla utandım karşımdaki adama şunu açıklama gereği duyduğuma. Daha da yazmam, anlaşılmıyorum nasıl olsa, siz kapışın aranızda, bi' de tanımadığınız, bilmediğiniz adamlara hakaret edin, hakaret edin. Admini de çağırın, konuyu kapatsın, olmadı forumu kapatsın. Ama aynı b.ku başbakan yapıp "facebook u da kapatıcaz" deyince bülbül gibi ötün, siz yapınca "ilerici" olun, o yapınca "faşist" olsun. Facebooka koyim, size bi'şey olmasın, hadi iyi kapışmalar size.

Facebookun kapatılmasıyla ölmeyi haketmeyen(kimse haketmez) bir insanın öldüğü gün açılan eleştiri konusunu kapatmayı bir tuttu ya la.Kimse öldüğü gün gelipde ama bak öldüde böyle böyle yapmış aslında demesin.Bugün yas günü onun için

Anlaşılmayacak bir şey yok ortada. Konuyu baştan sona okumadan afra tafra yapmayın. Konuya hakim olun,ne söylemişiz dönüp bir bakın. Hala anlamıyorsanız zaten tartışılmaz sizinle kusura bakmayın @illnino .

Anlamayan herkes için söylüyorum;
Esp başlığına döndürdünüz yemin ediyorum. Anlatılmak isteneni anlayın arkadaşlar. Anlamak için çabalayın. Anlamıyorsanız güzel bir dille ifade edin tekrar anlatalım. Burada kimseye hakaret edemezsiniz. Öyle bir hakkınız yok. Doğru düzgün tartışalım.

Anlaşılmayacak bir şey yok ortada. Konuyu baştan sona okumadan afra tafra yapmayın. Konuya hakim olun,ne söylemişiz dönüp bir bakın. Hala anlamıyorsanız zaten tartışılmaz sizinle kusura bakmayın @illnino .

Anlamayan herkes için söylüyorum;
Esp başlığına döndürdünüz yemin ediyorum. Anlatılmak isteneni anlayın arkadaşlar. Anlamak için çabalayın. Anlamıyorsanız güzel bir dille ifade edin tekrar anlatalım. Burada kimseye hakaret edemezsiniz. Öyle bir hakkınız yok. Doğru düzgün tartışalım.
bana mı diyorsun,duyuruyormusun?

Facebookun kapatılmasıyla ölmeyi haketmeyen(kimse haketmez) bir insanın öldüğü gün açılan eleştiri konusunu kapatmayı bir tuttu ya la.Kimse öldüğü gün gelipde ama bak öldüde böyle böyle yapmış aslında demesin.Bugün yas günü onun için

Bahsi geçen şey,sergilenen tavır. İki olayı bir tutmak değil. Biraz dikkatli okuyun anlayacaksınız.

Kimse demedi zaten bunu, bugün yas günü, biz de yas tutuyoruz, fotoğrafta herkes kötü niyet arıyor çünkü herkes sinirli ve patlayacak bir yer arıyor anlıyorum sizi ama burası değil patlayacak yer. Sokağa çıkabilirsiniz eğer müsaitseniz. Ben olayları değil kişileri bağdaştırdım, yine okumadınız ve anlamadınız, anlamıyorsunuz, ısrarla anlamıyorsunuz. "o yapınca faşist olsun, siz yapınca ilerici" sözünden "onun yaptığı kötü sizinki iyi" gibi bir şey mi çıkıyor arkadaş, kusura bakmayın da nerenizle okuyorsunuz. Aman, evet haklısınız. He, ondan.

-Bir daha şahsıma bir şey yazmayın, lütfen en az 3-4 kere okuyun, 1-2 kere okuyunca -ki sanmıyorum okuduğunuzu- anlamıyorsunuz demek istediğimi. Boşverin okumayın, ben kendi kendime konuşayım bana cevap da vermeyin. Arada hakarettir, ağır laftır kaptırıyorsunuz, sabrediyoruz da ayarını kaçırmayın hiçbir şeyin. Gerekmedikçe yazmam bir daha.

Sadece şunu söyleyip bu konudan çekip gideceğim, hak aramanız için 18 yaşına girmeye gerek yoktur, eğer 18'inden küçük diye hak aramak için sokağa çıkmalarının meşru olmadığını düşünüyorsanız, Erdal Eren'in, Berkin Elvan'ın ve diğer güzel insanların isimlerini ağzınıza almayın.

Sadece şunu söyleyip bu konudan çekip gideceğim, hak aramanız için 18 yaşına girmeye gerek yoktur, eğer 18'inden küçük diye hak aramak için sokağa çıkmalarının meşru olmadığını düşünüyorsanız, Erdal Eren'in ve Berkin Elvan'ın ve diğer güzel insanların isimlerini ağzınıza almayın.

Hayır tabiki de öyle düşünmüyoruz. Sadece geriye kalan diğer haklarını yaşayarak kullanabilmelerini istiyoruz.

Kimse demedi zaten bunu, bugün yas günü, biz de yas tutuyoruz, fotoğrafta herkes kötü niyet arıyor çünkü herkes sinirli ve patlayacak bir yer arıyor anlıyorum sizi ama burası değil patlayacak yer. Sokağa çıkabilirsiniz eğer müsaitseniz. Ben olayları değil kişileri bağdaştırdım, yine okumadınız ve anlamadınız, anlamıyorsunuz, ısrarla anlamıyorsunuz. "o yapınca faşist olsun, siz yapınca ilerici" sözünden "onun yaptığı kötü sizinki iyi" gibi bir şey mi çıkıyor arkadaş, kusura bakmayın da nerenizle okuyorsunuz. Aman, evet haklısınız. He, ondan.

Yav arkadaş ilk başta dedim aha bu sefer oluyor.Ne güzel tatlı sözlerle anlatıyor eleman,sonunda gene bir kaba üslup gene bir atar.Ha bu arada çok fena grip oldum yataktan katılıyorum eyleme.Ama şöyle bir olay var benim demeye çalıştığım şey son söylemiş olduğunuz örneğin konu ile alakasız olmasıdır.

yahu neyin afra tafrası? insanların beyniyle dalga geçmeyin. ortada bir konu yok ki. biri bir foto çıkarmış. böyle bir zamanda tahrik eder gibi bunu yaymanın manası ne? kaldı ki ben tartışmak istemediğimi yazdım. hala tartışılmaz sizle havasına girme kardeşim. bende istemiyorum zaten tartışmak. bana cevap yazmayın artık rica ediyorum.

Arkadaşlar, sadece kaşlarına bakarak mı bu cocuk için Berkin dediniz? Yazık cidden. Sol taraftaki Berkin'in çok eski olmayan bir fotoğrafı. Kaldı ki Berkin'in twitter hesabından da Berkin'in boyunu , kilosunu ortalama olarak çıkartabilirsiniz. Sağ taraftaki elinde sapan olan çocuk olmadığını anlayabilecek insanlar olduğunuzu düşünmek istiyorum. Biraz sağduyu. Hemen insanlara BOK atma çabaları. Ayıp. Bir kaybımız Berkin, neredeyse bir yıllık uykusu sonrası kaybettiğimiz bir canımız. Gelip de "bu fotoğrafı gördükten sonra dediklerim değişti" diyerek provokatif yaklaşımlarda bulunmayın lütfen.

@replicant kardeşten de (artık abi de olabilir) bu başlığın kaldırılmasını, kaybımız Berkin'in adının ve benzetildiği fotoğrafın yayınlanıp ortalığı velveleye verilmemesini rica ediyoruz.

Konu tam olarak şu:

O yaştaki çocuğun okuyup bilinçlenmesine,büyüyüp genç olmasına ihtiyaç var. Kendi kendilerine mantıklı kararlar verebilmeleri gerekiyor. Kendi fikirlerini savunabilecek yaşa gelmeleri gerekiyor. 14-15 yaşındaki çocuk sen ne yap dersen onu yapar. Sen "şu kötü,şu iyi" dersen ona inanır. Bizim geleceğimiz gençler. Bu ülkenin gençlere ihtiyacı var. Çocuklarınsa büyümeye. Baştan beri bahsedilen şey bu.

Peki bu başlık bugün açılmak zorunda mıydı?Belkide yasımızı tutup kinimizi döktükten sonra tartışılsa fena olmaz mıydı acaba?Cidden tartışma amaçlı değil dediklerim sadece fikir alışverişi.

Sadece şunu söyleyip bu konudan çekip gideceğim, hak aramanız için 18 yaşına girmeye gerek yoktur, eğer 18'inden küçük diye hak aramak için sokağa çıkmalarının meşru olmadığını düşünüyorsanız, Erdal Eren'in, Berkin Elvan'ın ve diğer güzel insanların isimlerini ağzınıza almayın.
Sokağa çıkmaya kimse bir şey demiyor,Berkin sokaklarda hak arama adına yapılan kaosun kurbanıydı. Bu usulsüz hak aramadan bazen hiç ilgisi olmayan insanlarda zarar görüp bazende canından oluyor. Otobüste molotof atılması nedeniyle diri diri yanan genç bir kardeşimiz vardı adı Serap Eser' di. Bu kızımızıda polis mi yaktı?

Geri