Line 6 Ux2 Ses Sorunu

• Konuyu açan yakupslipknot
  • Başlangıç tarihi
Y

yakupslipknot

iyi günler.. line 6 ux2 ses kartı aldım ama pc ye yükleme ve ayarları hakkında hiç bir bilgim yok.. tek yapabildiğim pod farm programını yüklemek..alet çalıştı ancak gitarı ses kartına bağladığımda ses alamıyorum.. kurulumu hakkında bilgisi olan bana ayrıntılı olarak anlatabilir mi ? şimdiden teşekkürler

http://line6.com/software/ şuradan toneport ux2 yi, windows sürümünü ve drivers ı seçip son sürümü indir, kur. Daha sonra pod farm açtığında ayarlarda bir yerlerde ses kartı seçeneklerinde line 6 ux2 seçmen gerekecek, orada düşük gecikmeli 44.1 khx,24bit civarı bir ayar yap deneyerek, podfarm ı bilmediğimden çok detaylı yardımcı olamıyorum kusura bakma. Kayıt yapmak için de kullanacağın kayıt yazılımında ses kartı olarak yine ux2 yi seçeceksin ses kartını taktıktan sonra.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
sağol yardımın için bakalım indiriyorum.. ses kartının kendi pod farm cd si vardı onu kurdum aleti tanıdı fakat pod farm programını açtığımda Line 6 Monkey programı hata veriyor.ses kartını bağladığımda pcdeki ses kesiliyor yani ses kartı devreye giriyor fakat gitarı bağladığımda hiçbir ses gelmiyor.şimdi buradan yazmakla da olmuyorki :)..pod farm programını bilen başka arkadaşlar varsa eğer resimde atabilirim

:D

Aha aramızda bir. Line 6 Tone port kurbanı daha katıldı :D

Tone Port serisi kartlar çok güzel gibi görünüyorlar ama çok problemliler aslında. Sana ilk tavsiyem kurtulabiliyorsan kurtul ve yeni seriden bir kart almaya bak. Eski serilerde ne kadar sorun yaşıyorsan yeni seri de o kadar rahat...

Eğer yok ben böyle devam etmek istiyorum diyorsan önce bilgisayarına Line 6 ile ilgili ne kurduysan hepsini kaldırmakla başla. Bundan sonra önce Line 6 Monkey, sonra Line 6 License Manager (adı bu olmayabilir tam emin olamadım şimdi) en son olarak da sürücüleri kur. Kartın usb kablosunu tak ve sürücü yüklenmesini bekle. Bu işlem bittikten sonra Line 6 Monkey'i aç bilgisayarını kartı kullanabilmesi için yetkilendir ("Activate") - bir Line 6 hesabı sahibi olduğunu varsayıyorum tabii ki. Ondan sonra Line 6 Monkey sana indirebileceğin yazılımların - Pod Farm, GearBox vs. - listesini verecek, bırak kendisi indirsin onları. En son License Manager ile yazlımlaro lisanslaman gerekecekti.

Sanırım kart ikinci el, eski sahibine kartı kulkandığı bilgisayarda "deactivate" yapmış mı yapmamış mı diye sor. Sen bilgisayarı yetkilendirmeden Pod Farm ve GearBox çalışmayacaktır çünkü.

Sevgiler...

Ha ben buraya kadar olan kısmı hallettim diyorsan Pod Farm üzerinden geçerli aygıt olarak Line 6 ses kartını seçmen gerekir. Pod Farm bunu otomatik olarak yapmalı, ben senin daha çok yetkilendirmemsorunu yaşadığını düşünüyorum.

Pod Farm hiç hata veriyor mu?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözdüm..eDDz sağolsun verdiği linkteki setup ve driveri indirince sorun çözüldü..line6 nın kendi verdiği cd deki setupu yükleyince hata oluyor..İlginiz için sağolun

kusuruma bakma kardeşim, mesaj atmışsın (sanırım sonra silmişsin) göremedim.
dünkü moral bozukluğunun ortasında cevap yazamadım, ama sorun çözülmüş sanırım
güle güle kullan cihazı.

Line 6'in ses kartları güzel fakat firmanın çok değişik ve gereksiz bir güvenlik anlayışı var.İlk nesil UX1 imi satarken beni çok uğraştırmıştı, şöyle ki:

1-Öncelikle üzerindeki ekstra alınmış Metal Shop paketinin lisansını kendi hesabımdan kaldırıp yetkileri yeni alıcının hesabına devrettim.
2-Aynı şekilde kartın seri numarasını da kendi üyelik hesabından kaldırmam gerekti, fakat bunu yaparken firma, kartın benim kendi bilgisayarıma bağlı olmasını istiyordu.

Bir ses kartının satışı için bu kadar uğraş verilmesi bana anlamsız gelmişti. Eğer ikinci el aldıysanız bu dediğim durumları bir araştırın derim.

:D

Aha aramızda bir. Line 6 Tone port kurbanı daha katıldı :D

Tone Port serisi kartlar çok güzel gibi görünüyorlar ama çok problemliler aslında. Sana ilk tavsiyem kurtulabiliyorsan kurtul ve yeni seriden bir kart almaya bak. Eski serilerde ne kadar sorun yaşıyorsan yeni seri de o kadar rahat...

Eğer yok ben böyle devam etmek istiyorum diyorsan önce bilgisayarına Line 6 ile ilgili ne kurduysan hepsini kaldırmakla başla. Bundan sonra önce Line 6 Monkey, sonra Line 6 License Manager (adı bu olmayabilir tam emin olamadım şimdi) en son olarak da sürücüleri kur. Kartın usb kablosunu tak ve sürücü yüklenmesini bekle. Bu işlem bittikten sonra Line 6 Monkey'i aç bilgisayarını kartı kullanabilmesi için yetkilendir ("Activate") - bir Line 6 hesabı sahibi olduğunu varsayıyorum tabii ki. Ondan sonra Line 6 Monkey sana indirebileceğin yazılımların - Pod Farm, GearBox vs. - listesini verecek, bırak kendisi indirsin onları. En son License Manager ile yazlımlaro lisanslaman gerekecekti.

Sanırım kart ikinci el, eski sahibine kartı kulkandığı bilgisayarda "deactivate" yapmış mı yapmamış mı diye sor. Sen bilgisayarı yetkilendirmeden Pod Farm ve GearBox çalışmayacaktır çünkü.

Sevgiler...
Ben şu an aldım kullanıyorum, hiç sorun yaşamadım, aksine çok da memnunum. Şahsi problemlerinizi tutup koca bir firmaya dayamayın şimdi :D

line6 yı kötülemek için açmadım konuyu bende yanlış anlaşılmasın :) başta ses kartını tanıtmada biraz sorun yaşadım ama uğraştığıma değdi.. çok memnunun ux2 almayı düşünen varsa tavsiye ediyorum

Merhaba arkadaşlar line 6 UX 2 aldım line girişlerinden kendi programları üzerinden ses alabildim ama xlr den mikrofonu calistiramadim. Diğer bir sorum bu cihazı genel bi ses kartı olarak farklı programlarda kullanamiyormuyuz? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarına şimdiden sonsuz teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar line 6 UX 2 aldım line girişlerinden kendi programları üzerinden ses alabildim ama xlr den mikrofonu calistiramadim. Diğer bir sorum bu cihazı genel bi ses kartı olarak farklı programlarda kullanamiyormuyuz? Bilgisi olan arkadaşların yardımlarına şimdiden sonsuz teşekkürler.
Mikrofonu hiç kullanmadım ama pod farm yerine bias gibi başka programlar kullanarakta yararlanabilirsin. Sorun mu yaşadın başka yazılımlarda

Peki bu cihazi tam bir ses karti olarak kullanamiyormuyuz yani xlr ve ya line girislerini sadece program uzerinden mi kullanabiliyoruz. Cubase de de denedim ama ses alamiyorum

Geri