Eskişehirspor

G

Guest

Yani 3 büyükler olarak kabul edelim bu güzide takımın taraftarının eline kimse su dökemez. 2. lige yükseldiler Play offlar sonucunda ve Ankara Cebeciye 22.000 kişilik taraftar ordusuyla gidiyorlar ki zaten deplasmana 10000 kişi gitmek Es es için normal.

Türkiyenin en vefakara taraftarına sahip kulubu umarım seneyede 1. lige gelirsin ve hep kalırsın.

89'da gitmiştim,abartmayın eses'i, o maçta da polis bugün nasılsa aynen öyleydi, taraftar goller başladıktan sonra takımlarını yuhalamıştı.

bize de yer versinler, kütük kontrolü yapmasınlar bizde gidelim 100,000 kişi her yere.

ama çok isterim lige çıkmalarını , futbol kültürü olan ve sakarya ile birlikte sevdiğim nadir anadolu takımlarındandır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bize de yer versinler, kütük kontrolü yapmasınlar bizde gidelim 100,000 kişi her yere.

O zaman daha çok adam öldürürdünüz dimi ? :D

eskişehirspor bi 94 te bi deplasman maçına 30 bin taraftarla giderek rekor kırmıştır (bkz:guinnes) . elde ettii başarılarla (bkz: sevilla)türkiyede anadolu takımlarının lokomatifi , öncüsü olmuştr . başarısını kutluor eski günlerine geri dönmesini temenni edioruz

Eskişehir taraftarı çok tuhaf bir taraftar :D

GS-FB derbisi izlenen kahveyi basıp camlarını kırıp dökecek, yoldan geçen gs yada fb taraftarını dövecek kadar acayip allahım nasıl bir yerde okuyorum ben :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
t.r.de bjk taraftarını daha sonra bursaspor taraftarını tek geçer - eskişehirspor'a 2. ligde başarılar dilerim - ayakları düz bassın :)

Geçtiğimiz salı günü Cebeci Kampüsü'nde İletişim Fakültesi önünde oturuyorum. Yavaş yavaş seyirci sesleri gelmeye başladı. İlk aklıma gelen Mülkiye'nin salonunda basketbol karşılaşması olduğuydu tabi ama ses değil salondan, kampüsten bile gelmiyordu.
Cebeci Stadı'na yaklaştıkça ses dayanılmaz bir hal alıyordu neredeyse. Tribünlere uzaktan baktığımda patlamak üzere olan bir seyirci topluluğu çarptı gözüme. "Nooluyo lan? Kim bu kadar seyirci çekecek Ankara'da?" dedim ama karşıdan Eskişehirspor formasıyla koşan ve "Allah kahretsin abi, geç kaldık" diyen gençleri görünce pişman oldum.

Ertesi gün okul koridoru "Kırmızııı, siyaaah" sesleriyle inliyordu. :LOL:
Çıksın bu adamlar Süper Lig'e... Güzel olur güzel...

Eskişehirspor iyidir, hoştur, zamanında üç büyüklere kafa tutup şampiyon olmaya niyetlenen ender anadolu takımlarındandır, taraftarlarının gözünde bir efsanedir, ne kadar hümanist ve ılımlı olsa da konu Eskişehirspor olunca altarın oğlu tarkan'a dönüşebilen taraftarlara sahiptir.

Taraftarları ilginç insanlardır, üç büyüklerden biri şampiyon olduğunda şampiyon olan takımın taraftarları şampiyonluk kutlamak için, Eskişehirspor taraftarları da "şampiyon takım taraftarı yok etme timi" olarak görevlerini yerine getirmek için dışarı çıkarlar. Kızılcıklı civarlarında pozisyonlarını alıp pusuya yatarlar, gözlerine kestirdikleri tercihen formalı şahısları imece usulü bir çırpıda kavrayıp porsuğa atarlar, ne kadar hayırsever insanlar olduklarını göstermek için tipinin çirkin olduğunu düşündükleri taraftarların ağız-burun kombinasyonlarını değiştirir, fazla dişlerinden kurtarırlar.

Her ne kadar bir Eskişehirli olarak böyle gönülden bağlı bir taraftar potansiyeline sahip olmasam da, hatta hayatımda hiç Eskişehirspor maçına gitmemiş olsam da severim taraftarlarını, neşeli insanlardır.(Eskişehirspor'a laf etmediğiniz sürece) :LOL:

caver ,her kelimene katılıyorum.aslında çok iyi çok cefakar hiç bi şekilde takımlarını yalnız bırakmıyolar, we çok severim ben bu kombinasyonu fakat bi o kadar da çirkeftirler.ama futbolun güzelliğide bu olsa gerek.kesinlikle hiç bir anadolu kulübünü eses le kıyaslayamayız..eskişehir gerçekten çok farklı,,,we bi ekişehirli olarak bundan gurur duyuyorum...

Şöyle şehrinin takımına sahip çıkan Anadolu kulüplerinin sayısı artsa. Sakarya, Eskişehir, Göztepe gibi. O zaman daha iyi mücadele ve eğlence olur hem. :LOL:

Eskişehirsporu gerçekten seviyordum.Eskişehire gelen bütün öğrenci milletide,başka takımda tutsalar ikinci takım olarak eskişehirspor'u tutuyolardı.
Fakat bazı Eskişehirspor taraftarlarının(yada kendini taraftar zannedenlerin!)geçen sene Galatarasaray şampiyon olduğunda milleti engellemeye çalışmaları bütün Eskişehirspor sempatisini kaybettirdi.SonuçKi ben Galatasaray'lıda değilim!
Engellemeye çalışanlar ufak çocuklardı,bi şekilde bu olaylar yaşlarına verilebilir,ama ne polis(Bunlar bunları yaparken sakince etrafı seyrediyolardı)Nede yaşı büyük esnaf olanları engellemek yerine büyük bir rahatlıkla seyrettiler.
Sonuç olarak kaybeden Eskişehirspor oldu.
İkinci lige yükseldiği için yapılan kutlamalara herkes sevineceği yerde,bu potansiyelin yarısı kızgın gözlerle baktılar Eskişehire...

cavernosum demiş ki:
Taraftarları ilginç insanlardır, üç büyüklerden biri şampiyon olduğunda şampiyon olan takımın taraftarları şampiyonluk kutlamak için, Eskişehirspor taraftarları da "şampiyon takım taraftarı yok etme timi" olarak görevlerini yerine getirmek için dışarı çıkarlar. Kızılcıklı civarlarında pozisyonlarını alıp pusuya yatarlar, gözlerine kestirdikleri tercihen formalı şahısları imece usulü bir çırpıda kavrayıp porsuğa atarlar, ne kadar hayırsever insanlar olduklarını göstermek için tipinin çirkin olduğunu düşündükleri taraftarların ağız-burun kombinasyonlarını değiştirir, fazla dişlerinden kurtarırlar.

:):) bu organizasyonu yapmak için vitrin niyetine Adalar kullanılıyor... Çok denk geldim bu muhabbetlere... Eskişehir' de rengini belli etmek sıkıntı :)

deerrudolf demiş ki:
Şöyle şehrinin takımına sahip çıkan Anadolu kulüplerinin sayısı artsa. Sakarya, Eskişehir, Göztepe gibi. O zaman daha iyi mücadele ve eğlence olur hem. :LOL:

şehrin takımına sahip çıkmak gerçekten önemli bişidir ama sakaryada kendi maçı varken fener maçı için istanbula otobüs kaldırılan bi şehir sakarya.kocaelispor bu alanda afişleriyle pankartlarıyla yaşadığın kentin takımına sahip çık die kampanya başlattı.

kocaelide doğdum kocaelisporluyum
kocaelide doydum kocaelisporluyum
kocaelide oturuyorum kocaelisporluyum

gerektiğinde tvye bile çıkmıştır...

eskişehirspor kocaelisporumuzun kardeş takımıdır.ve gerçekten çok büyük takımdır ve çok büyük taraftarı vardır.önceden süperligde büyük başarılar elde etmiştir.tıpı kocaelispor gibi.bu sene 2. ligdeyiz ve seneye inşallah süperligde olup 3 eziklere hakettiği cvbı vereceğiz inşallah.

başarılar eskişehirspor

FOREVER ORDUSPOR :Dgerçi artık düşmanlık kalmadı gibi ama bence hala eseslilerin bize karşı hissettiği bi nefret duygusu war bakma eskişehirde ordu deplesmanına gelecekler diye olay çıkmadı??

arkadaşlar herşeye eses i 1. plana koymulsunuz ama
unutmuşsunuzki bu ligde 3 büyük diye tabir edilen İstanbul takımlarına en büyük baş kaldırmasını kurulduktan kısa bir süre sonra süper lige yükselen ve 1 sene sonra şampiyonluk elde eden anadolu takımlarının öncüsü var Trabzonspor.
ama eses taraftarıyla Trabzonspor taraftarı aslağa karşılaştırılamaz
es es es ki ki ki eski eski es oooooooo! :):))

trabzonda sezonu hatırlamıom ama eskişehirsporla trabzonsporun bi maçını hatırlıom. 7-1 trabzonspor yenmişti. azınlık olan eskişehirspor taraftarıda ellerinden geldiğince çirkef tavırlar sergilemişti. yani pek sevmem eskişehir taraftarını

1968-1969 Sezonu
Eskişehirspor altın yıllarını yaşamaya başladı.Bir sezon önce üst sıraları zorlayan Eskişehirspor, en yakın rakibi Bursasporun önünde 9 puan farkla ikinci sırada tamamladı.Bu sonuç Eskişehirspor efsanesinin de başlangıcı oldu...
1969-1970 Sezonu
Eskişehirspor Göztepe, Mersin İdman Yurdu, Altay, Samsunspor ile giriştiği mücadelede Mersin İdman Yurdu ve Göztepe ile aynı puanı toplamasına rağmen +19'luk averajı ile ligi ikinci sırada tamamladı.Aynı Sezonun bitiminde Fethi, Nihat ve Enderin golleri ile Galatasaray'ı Türkiye Kupası Finalinde 3-2 yenerek kupayı müzesine taşıdı.Tabii aynı zamanda ligde 13 gol atarak Fethi Heper gol kralı oldu...
1970-1971 Sezonu
Eskişehirspor, Altay ve Ankaragücü ile giriştiği mücadeleyi ikinci sırada kapatmayı başaran Göztepe ile beraber ligin en çok galip gelen takımı oldu.34 puan toplayarak ligi dördüncü sırada tamamladı.UEFA kupasında İspanyanın dev takımı Sevillayı Fethinin son dakikada attığı üç golle deviren kırmızı şimşekler bir ilki daha gerçekleştirdiler.Türk Futbol Tarihine bir İspanyol takımı eleyen ilk Türk takımı oldu.Bir üst turda Hollanda'nın Twente takımına yenilerek UEFA kupasına veda etti...
1971-1972 Sezonu
Eskişehirspor yine pek çok büyük takımın önünde ikinci tamamladı.Lig ikincisi olarak katıldığı Başbakanlık Kupasında Altay'ı 2-0 yenerek kupayı müzesine götürdü...
Kırmızı şimşekler bir zamanlar fırtınalar estirmiş..Bildiğim kadarıyla o dönemde milli takımımızın da bir çok oyuncusu Eskişehirspor'dan alınmıştı.Şimdi ne yazık ki takımımızın yükselmesini bekliyoruz..

Geri