İbanez ve Cort gitarların benzerlikleri/farkları

Tarzım yanlış anlaşıldıysa özür dilerim. Bir kıyas bir sitem değildi. Gerçeklik payı taşıyor bu cümle benimle aynı fikri paylaşsanızda paylaşmasanızda.

masterofpuppetsasd demiş ki:
hmm yani şimdi burda cort çalan arkadaşlar ille de ibanez alıcak bir gün. çok gerçekçiymişsin sen yahu. müneccim de varmış aramızda hayırlı olsun.

Önceki aylarda Cort X-11 kulanıyordum.O zamanalardada süperstrat hastalığım vardı.(daha öncede olduğu gibi).Sattım İbanez RG1570 PRestige aldım.Onuda verdim şimdi Cort KX Custom kullanıyorum.

Daha öncede Jem ve Prestige İbanez'lar kullandım.İhtiyacım ne ise o yönde hareket ederim.Cebimdeki parayla benim ihtiyaçlarımı en iyi hangi marka/model karışılıyorsa ben onu alırım onu kullanırım.Hiç bir markanında propagandasını,tüccarlığını yapmam yapamam.Ben müzisyenim sonuçta.

Mevzu " bir gün herkes fenerbahçeli olacak" mevzusuna geldi.İşe bak.

01 demiş ki:
masterofpuppetsasd demiş ki:
hmm yani şimdi burda cort çalan arkadaşlar ille de ibanez alıcak bir gün. çok gerçekçiymişsin sen yahu. müneccim de varmış aramızda hayırlı olsun.

Önceki aylarda Cort X-11 kulanıyordum.O zamanalardada süperstrat hastalığım vardı.(daha öncede olduğu gibi).Sattım İbanez RG1570 PRestige aldım.Onuda verdim şimdi Cort KX Custom kullanıyorum.

Daha öncede Jem ve Prestige İbanez'lar kullandım.İhtiyacım ne ise o yönde hareket ederim.Cebimdeki parayla benim ihtiyaçlarımı en iyi hangi marka/model karışılıyorsa ben onu alırım onu kullanırım.Hiç bir markanında propagandasını,tüccarlığını yapmam yapamam.Ben müzisyenim sonuçta.

Mevzu " bir gün herkes fenerbahçeli olacak" mevzusuna geldi.İşe bak.

en iyi gitar firması benim !

O degilde....

Daisy Rock bunlarin alayini topa dizer :!: . Ayrica benim babam senin babani dover ;)

DaisyRockPepperMintD-300-0206.jpg

Bir gun bir tane bunlardan alip X2N takicam ulen! :LOL:

d.n. Muthis ortam yumusatirim... :)

http://www.youtube.com/watch?v=BrenXbyuQ0g

ben bunlarin satin alindigini cidden dusunmuyordum.

Bence bu gitarlar, 'hediye gitar' piyasasini olusturuyorlar. Bu gitarlar birilerinin birinlerine aldigi kotu hediyelerden :) hediye oldugu icinde atsan atilmaz, bunu satmaya kalksan zaten alan olmaz :) bu gitarlarin hikayesi, etrafta orada burada gorulme sebebi budur arkadaslar. Sorsaniz 'valla bana hediye geldi' der hepsi. Belki de hedi edildi ayagina yatarlar 8O (Bende bitane edinip hediye ayagina mi yatsam :utandim )

Ne diyorduk(larmis?) Cort mu? Ibanez mi?
Devam :)

Peki neden Cort gitarı ibanez ile karşılaştırma konusunda bu kadar sayfa süren bir inatlaşma var onu anlamadım, isterseniz Cort u bir de Fender ve Jacksonla da hatta Les Paul ile de karşılaştıralım:) bu muhabbet emin olun bitmez, şahsen benim şu ana kadar ibanezimi her hangi bir cort ile karşılaştırmak aklımın ucundan bile geçmedi, Cort satın almayı da hiç düşünmedim, Yukarıda da yazdığım gibi Cort fason olarak kore ibanezleri de üreten bir firma iken buradaki teknik birikimi ile kendi markasını oluşturmuş bir firma, beğenen alır kullanır , önemli olan müzisyenin yeteneğinde dir zamanında kalas gibi gitarlardan mükemmel sesler çıkartan adamlar da gördüm ama harcayacak çok paranız yok ise yıllardır adını ve kalitesini bildiğiniz markaya yatırım yapmak daha mantıklı olacaktır.
Cort un ibanez ile karşılaştırılması hyundai veya kia ile Toyotanın , Mazdanın karşılaştırılmasına benzer, aradaki işçilik farkı , fiyat farkı , ömür ve kalite farkı malumdur ama dediğim gibi ibanez kullanan birinin aklından acaba benim gitarım cort dan daha iyimi yoksa daha mı kötü sorusu geçmez.
İbanez gitardır , Cort da gitardır
Her satıcının bir kör alıcısı vardır.

Zaten olayın esas noktası şudur..

Hiç bir üst model Ibanez alan bir kişi kalkıp gitarını Cort ile karşılaştırmaz, ama Cort alan herkez gitarını bi şekilde Ibanez ile muhakkak karşılaştırır.

Bence bu açıklama şuradaki çoğu tartışmaya esaslı bir cevaptır.

the_man_who_wasnt_there demiş ki:
PhoibosApollon demiş ki:
the_man_who_wasnt_there demiş ki:
5 sene önce ibanez neyse şimdi de odur

Talihsiz bir aciklama.

Talihim yok bahtım kara ...

Ibanez'de 6 sene once prestige kavrami yoktu, butun gitarlarda AANJ yoktu, 5 sene once gitarlari Team Japan uretmiyordu, ZR tremolo sistemi yoktu, double edge piezo sistemi yoktu, edge-pro yoktu, edge III yoktu, Gibraltar plus yoktu, cogu gitarda su anki stok manyetikler yoktu. Ayrica Ibanez kataloguna her sene ortalama 7 yeni model eklenir.

Cümleme özür dilemedim tekrar oku sen anla neye özür diledim. Yapmayın üzülüyorum sonra. Mesaj atmamam lazım benim.
Cort cok iyi gitarlar yapıyor. Bende kullanıyorum. Tamam anlaştık.

Geri