Zoom G9.2tt Twin Tube Guitar Effects Console

Cevabın için teşekkür ederim Atalay...
Amfim yok. Direk sisteme girerek çalacağım konser vs. için iyi bir clean almak istiyorum. Drive hiç kullanmıyorum. Efekt de kullanmıyorum. Youtube baktım zoomla hep sert dist kullanılan kayıtlar eklemişler, fikir sahibi olamadım. Ancak zoom G9 sahibi birinden sağlıklı bilgi alabileceğimi düşünerek buraya yazdım. Zoom un clean modellemeri ile Pod ürünlerini kıyaslarsak hangisi analoga daha yakın. Hangisinden daha tok bir clean alabilirim? Semi hollow gitar kullanıyorum.Teşekkürler...

Zoom çabuk bozulan bir alet, arkadaşımdan biliyorum ki çok iyi bakar aletlerine, sürekli uğraşmaktan bıktı.

Zoom g9.2tt ne yazıkki koca bir yalan olma yolunda. (Kendi fikrim ve tonalite açısından)

Daha iyi aletler varken piyasada tavsiyem Zoom' a bulaşmamanız. Vox Tonelab serisinin ya da Vox Tonelab LE' nin clean canavarı olduğu aşikardır.

Ama modelleme filan arıyorsanız Pod ön plana çıkar.

Sanırım kullanıcıya göre değişiyor cihazların ömrü. Zoom ve Line6 bence dünyanın en iyi makinelerini üretiyor. Böyle bir cihazı bozmak için çok ciddi kötü ortamlarda ve fiziksel zarar vermekle mümkündür ki her cihaz aynı noktada bozulur. Zoom 8080SuperPlayer 12 yıllık durur halen. yüzlerce konsere çıktım, birinde konserde sanayi elektriği yedi, sol çıkış ses kesti, lehimlettim, makine yine aynı.

Kişisel bir probleminiz yoksa büyük firmaların mallarına kolay kolay birşey olmaz. BOSStan nefret ederim mesela, çok klişe ses veriyor, aynı yemeği er gibi hissediyorum... Bu da tamamen kişiseldir. :p

Bir süre dediğin her gün kullansan 10-12 yıl sonraya denk gelir. Çok başarılı bir cihaz. Özellikle amfinin gainini indirip tube boost u açınca anlıyorsunuz vintage sound nasıl oluyor...
bendede zoom 9.2 tt var ama programda ses seviyem düşüyor alet kapatılıp dinlenince yeniden canlanıyor lambalardan oldugunu düşünüyorum ama 10-12 seneden bahsediyorsun sorunun kaynağı ne olabilir ki?

usb kablosunu prosesöre ve pc ye bağla.
otomatik olarak pc usb audio codec olarak görür..
eğer görmezse zoom un sitesinden gerekli audio driver ı indir. asio 4 all u da kur ki gecikme olmasın.
sonra pc de denetim masasından ses ayarlarına girdiğin zaman ses kartını usb audio codec olması gerekir.
bu haldeyken kayıt programını açıp programda da ses kartını usb audio codec olarak ayarlarsan G9 un inputuna girdiğin zaman mik girişine girmişsin gibi rahatca kayıt yapabilirsin yalnız ses prosesöre bağladığın amfiden gelir. pc hoparlörleri bu haldeyken çalışmaz. Gayet basit ilk denemende de çözebilirsin..
merhaba cburak ZOOM GO.2tt prosesör aldım ancak ara yüzünü bilgisayardan kullanamıyorum midi kablom var ve prosesörü güncellemem gerekiyor 1.8 e ancak güncelleyemiyorum bir türlü bana yardımcı olabilir misin

Geri