Barış Manço

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda benayevsen tarafından 5 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

1. Barış Manço Rock Ekpresi ile üstanın anısını saygı ile yaşatmaya çalışıyoruz...

2. BARIS MANCO ICIN IMZA KAMPANYASI

DEV İMZA KAMPANYASI

1999 Yılında fiziki anlamda kaybettiğimiz Barış Manço'muzun anıları ağlıyor..
    Son günlerde basında sıkça yer alan borç ve haciz konularına açıklık getirmek istiyoruz...

Bu borç ne Barış Manço'nun, ne Lale Ahıskalı'nın.Bu borç Barış Manço'nun ortak olduğu,Bodrumdaki tatil beldesi Club Manço'nun yapımında kullanılacağı belirtilerek çekilen Barış Manço;'nun kefil olduğu kişinin Halkbank'tan çektiği borçtur.Yani Barış Manço ile alakası yoktur...

Barış Manço hatayında hiç borç yapmamıştır.

Ancak olayın diğer bir yüzü kefil olunan evraktaki imzanın Barış Manço'nun orjinal imzası ile hiçbir alakasının olmaması.
    Bu konuda 2004 yılında Onursal Başkanımız Serkan Hacıömeroğlu ve Savaş Manço Flash Tv'de katıldığı programda ilgili imzaları göstermistir.

Şimdi Türkiye'nin en büyük ilk ve tek Barış Manço-Rock Müzik derneği olarak Barış Manço anılarına sahip çıkma ve bu kıyıma son vermek üzere önce imza kampanyası,sonra mitingle sesimizi duyurmak üzere kollarımızı 21000 üyemizle sıvıyoruz..

"BARIŞ MANÇO'MU GERİ VERİN" sloganıyla harekete geçerken başta ; Lale Ahıskalı,Doğukan-Batıkan Manço,Savaş Manço,İnci Manço olmak üzere ailesi ile birlikte hareket edeceğimizi ve kendilerine destek vereceğimizi ; bu haklı davadan haklı olarak çıkacağımızı iletiriz.

Barış Manço anılarına sahip çıkma adına Devletimizin bu olaya el atması ,Kültür Bakanlığınında koruma altına alması için elimizden gelen herşeyi yapmaya hazır olduğumuzu iletiriz.

Konuyla ilgili gelişmeler ve ayrıntılar haberin devamında...

PROJEYİ ORGANİZE EDENLER:

BARIŞ MANÇO ROCK DERNEÐİ YÖNETİM KURULU
    BARIŞ MANÇO ROCK DERNEÐİ ONURSAL BAŞKANI SN.SERKAN HACIÖMEROÐLU
    ÜNİVERSİTELİ BARIŞ MANÇO SEVENLER KOMİTESİ
    ROCK KLÜPLERİ
    BARIŞ MANÇO HAYRANLARI TOPLULUÐU VE BİRLİKLERİ

Barış Manço Rock Derneği 2000 - 2004 yılları arasında yaptığı imza kampanyaları,basın bildirileri,düzenlediği mitingler ile Barış Manço mal varlığının haciz edilmesini geciktirmiş ve konuda büyük beyeni almıştır.

Ancak 2004 yılı sonrası Derneği küstüren bazı şahıslar nedenli elini bu mücadeleden çeken dernek gördüki olmadıklarında Barış Manço mal varlığı haciz edilmiş ve yok edilmeye terkedilmiş...

Buna kalbimiz ,yüreğimiz ve barış sevgimiz izin veremezdi...

Sesimizi tekrar duyurmaya,mücadele etmeye ve Barış Manço adına koyulan bu borçların silinip Barış Manço anılarının Kültür Bakanlığınca koruma altına alınması,Barış Manço ailesinin,Barış Manço sevenlerin bu sıkıntılı günleri atlatması için tek bir bilek tek bir yürek oluyoruz....

Projeye imza kampanyası ile başlıyoruz...

Eğer imzanızla sizde destek vermek istiyorsanızyapmanız gereken çok basit:
    İsim,soyisim,meslek,şehir ve mail adresinizi aşağıdaki maile yollamanız hepsi bu işte....

gbmd_irtibatmerkezi@yahoo.com

3. Türk etnik rock müziğinin babası...7'den 77'ye herkesin ve her kesimin sevgilisi , sanatçılığın sadece şarkı söylemek olmadıgını gösteren dev , modern evliya çelebi, türkiye'nin dünyada'ki kültür elçisi , 70 milyon türk'ün , 130 milyon japaon ve guney korelinin , saysını verememeyeceğim kadar avrupalının kabimdeki tek türk sanatçı....

UZUN SAÇLI DEV ADAM...

Önünde saygı ile eğiliyor ,seni çok özlediğimi yineliyor , açtıgın yoldan gelmeye devam edeceğimizi belirtiyorum...

Huzur içinde yat.Mirasına sahip çıkıyoruz....

4. Barış mançonun öldüğü gün 6 yaşındaydım albümlerine sarılıp 2 gün ağlamıştım hiç unutamıyorum.beni gerçekten derinden etkileyen bir isim.

5. Annem anlatır eski dönemlerde çıkan Barış Manço, Moğollar ,Erkin Koray dinledikleri birkaç kişi ama hepsi de sağlam yani şu an hala sevilen ve özlenen şimdi ki müzisyenleri bizim çocuklarımız da dinleyebilecek mi acaba :roll:

6. barış manço saygı duyulması gereken bir müzistendir hayatı dolu dolu müzikle geçen müzikalitesi kadar adamlığıda kaliteli olan güzide bir sanatçıdır. kim bilir kaç nesil onun şarkılarıyla büyüdü ve büyümekte..

7. Barış Manço'nun efsanevi adresindeki evi müze oluyor.

Barış Manço Moda 81300 9 Haziran'da halkın ziyaretine açılacak...
    Barış Manço müzesine herkesi bekliyoruz.

8. Geçen gece bir kanalda Little Darling parçasinin klibi vardi. O kadar hosuma gitti ki.. Rahmetli hep güzel isler çikarmis gerçektende. Allah rahmet eylesin. Ne zaman bir yerlerde bir eserini görsek saygiyla,sevgiyle aniyoruz.

9. Bugün 2 Ocak Barış Manço'nun doğum günüdür .

10. Sürekli dinlerim 2023 ve Sarı Çizmeli Mehmet Ağa albümlerini. Bu albümlerin bence en önemli göstergesi gitara ağırlık vermeden klavyenin, synthesizerın, bas gitarın hayati olmasıdır. Keşke günümüz rock grupları da bu mentaliteyle analog ekipmanlarla müziklerini icra etseler. Ama yok efendim illa tatminkar gitaristlerimiz kullandıkları dijital prosesörleriyle sololarını atıcak, bas tonları zaten önemli değil, klavye desen hiç yok neredeyse.

Anlamadığım diğer bir nokta da, mesela Moğollar, eski albümlerindeki enstrümanların soundunu neden yakalamaya çalışmıyorlar. Bu konuda asıl bilinçli olanlar eski anadolu rock icra edenler. Ama nedense hiçbir şekilde kullandıkları eski analog kayıt ekipmanlarını kullanmıyorlar. Galiba dünya dijitalleşince işler daha da kolaylaştı. Ama arkadaşım bu müzik yahu, yapmayın etmeyin.

blackbird bunu beğendi.
  11. Her geçen gün daha da özlüyorum.

12. Çok büyük bir adamdı...
    "capcrio" arkadaşımızın söyledikleri bencede doğrudur ve bence cover hazinesi bırakmıştır...

13. Yeri doldurulamaz bir efsaneydi çok özlüyoruz..

14. Neden bilmem öyle nostaljik takılıyorum bugün. Bizlerden daha genç arkadaşlarımızın dikkatini çekmek istedim. Bu ülkede işte böyle kaliteli müzikler de yapıldı. Turk Rock müziğinin tohumları böyle atıldı.
    Ruhun şaad olsun, büyük insan, büyük düşünür, büyük adam.

Not: Sözlere özellikle dikkat çekmek istiyorum. Rock ın babası işte.

JazzRockBlues bunu beğendi.
  15. 5-6 sene önce grup arkadaşlarımla yaptığımız bir "Barış Manço - Gibi Gibi" düzenlemesi vardı. Yüreği büyük, doğru zamanda doğru sözleri söyleyen, kendimi bildim bileli bu ülkenin gençliğini en çok önemseyen insan olduğunu düşünürüm. Umarım beğenirsiniz :)

16. kara sevda şarkısının bahtını hallelujah'a benzetirim. amatöründen profesyoneline birçok sanatçı bu iki efsane şarkıyı coverlamıştır. ikisi de pek bir güzeldir...

17. Geçmişe gidip hakkında söylenmemiş en güzel sözü söylemek isterdim.
    Barış Manço ile geçmişe yolculuk, yolculukların en güzeli...

Sevgi, saygı ve özlemle...

Bu Sayfayı Paylaş