Metronom Tavsiyesi

Selamlar,

Müziğe ortaokul yıllarımda vurmalılarla başlamıştım ama sonradan klasik gitar ve bas gitar geldi işte. Çok uzun süredir elime devamlı olarak gitar alamıyordum, şunu fark ettim ki ritm algımı fena halde kaybetmişim. Ofiste oturduğum yerde gitar elimdeyken ritm çalışabileceğim bir metronom arıyorum.

Kafamda birkaç model belirledim ve bunları kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum. Sizin de önereceğiniz şeyler varsa kapım açık. Analog değil de dijital olması taşınabilirlik açısından tercihimdir. Bir de tunersiz olsun lütfen.

(Metronom satanlar da iletişime geçebiilrler.)

Kafamdaki modeller:

- Boss Dr.Beat 30
- Boss Dr.Beat 60
- Korg MA-1
- Korg MA-20
- Planet Waves PW-MT-01

Sevgiler,

Salih

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Wittner Taktell Piccolino'yu çok seviyorum. Şu anki döviz kurunu da göz önünde bulundurursak pahalı biraz.

Ben evden-ofise, ofisten-eve taşırken analog metronoma bir şey olur diye çekiniyorum. O yüzden dijital bakıyorum.

Telefon veya bilgisayara indirebilirsin, bedava!
https://play.google.com/store/apps/details?id=gabriel.metronome
Bu android tel. için. PC için de yüzlerce program mevcut.​

İyi fikir aslında, iPad için de bakayım ben.

Benimki bendeki 10 yılını geçirdi, geçtiğimiz aylarda benim sığırlığım yüzünden bozuldu. Yine de bir saatçinin halledemeyeceği türden bir şey değil. Dayanıklılık konusunda hiç şüpheniz olmasın.

Ancak en ekonomik ve performanslı çözüm antbalci'nın dediği gibi yazılımlar. Ben şu Wittner'ın tık tık sesine o kadar alıştım ki, dijital metronomlar adeta rahatsız ediyor beni. O yüzden fikrimi bu yönde beyan ettim :)

Geri