FotogROCK projesi klibi

Bence bütün bu projenin çok farklı bir anlamı var, ortaya çıkan bu kaliteli üründen ayrı olarak. Abdurrahman abi bizim birkaç şeyi somut olarak görmemizi sağladı, bence rock müzikle uğraşan insanlar için bunlardan önemli bir şey olamaz.

İlk olarak rock müziğin kendi haline bırakılmış, dışarıdan bakan insanlara çok yabancı gelen bir dünya olmasına rağmen, içine girildiğinde gerçekten etkileyici bir kavram olduğunu insanların anladığını/hissettiğini bize gösterdi. Daha da önemlisi bu fotoğrafların ulaştığı rock müzik ile ilgisi olmayan insanlara bu etkiyi yaşattı... Klibin Fotoğraf Sanatçıları Derneği'ndeki etkisi bunun mükemmel bir örneği olsa gerek!

Ayrıca günümüzde o kadar çok grup var ki, barların ve organizatörlerin para amaçlı yaptıkları içeriksiz konserler o kadar çok ki, gruplar piyasa içerisinde nerede durduklarını, gerçekten bir şeyler yapıp yapmadıklarını, boşa "emek" sarfedip sarf etmediklerini sorguluyorlar çok sık... Abdurrahman abinin fotoğrafları eminim ki bir çok grubu bu konuda çok cesaretlendirdi, insanın kendisini atmosferi çok iyi yansıtan o fotoğraflarda görmesi muhteşem bir his. Bazı konserlerimizin öyle fotoğrafları var ki baktığım zaman konserde olduğumdan daha fazla gaza geliyorum! Vay be diyorum. Gerçekten daha fazla çaba sarfedip daha iyi şeyler yapma isteği duyuyorum yani... Ayrıca yaptığımız işi, verdiğimiz konserleri tabiri caizse fasa-fiso olarak gören ailemin "bir şeyler yaptığımız" hissine kapılmasını sağladı Abdurrahman abinin fotoğrafları (bilmiyorum bu sizin için önemli bir şey mi, ama fotoğrafların bu yönde bir etkisi olduğu açık) Eminim bir çoğunuzda daha aynı durum söz konusu...

Ben tanıdığım bütün gruplar adına Abdurrahman abiye teşekkür etmek istiyorum, mükemmel fotoğraflar çektiği için değil, resmen amatör rock müzik piyasasını sahiplendiği, bizden biri gibi davrandığı hatta olduğu için. Bunu sadece bir iş bir proje olarak görüp, gelip resimlerini çekip giden birisi de olabilirdi, fotoğraflar bizimle hiç paylaşılmayabilirdi vs.

Biraz geç de olsa babalar günün kutlu olsun Abdurrahman abi! Her şey için teşekkürler... :)

Çok güzel bir çalışma olmuş.

Daha önce de takip ediyordum bu projeyi.

Magick' in resimlerini de çok beğenmiştim.

1 tane de Murder King fotosu varmış :D Gönül isterdi ki 11 Aralık Black Winter Day' den birkaç tane fotoğraf daha olsaydı..

DaveMustaine_64 demiş ki:
Bence bütün bu projenin çok farklı bir anlamı var, ortaya çıkan bu kaliteli üründen ayrı olarak. Abdurrahman abi bizim birkaç şeyi somut olarak görmemizi sağladı, bence rock müzikle uğraşan insanlar için bunlardan önemli bir şey olamaz.

İlk olarak rock müziğin kendi haline bırakılmış, dışarıdan bakan insanlara çok yabancı gelen bir dünya olmasına rağmen, içine girildiğinde gerçekten etkileyici bir kavram olduğunu insanların anladığını/hissettiğini bize gösterdi. Daha da önemlisi bu fotoğrafların ulaştığı rock müzik ile ilgisi olmayan insanlara bu etkiyi yaşattı... Klibin Fotoğraf Sanatçıları Derneği'ndeki etkisi bunun mükemmel bir örneği olsa gerek!

Ayrıca günümüzde o kadar çok grup var ki, barların ve organizatörlerin para amaçlı yaptıkları içeriksiz konserler o kadar çok ki, gruplar piyasa içerisinde nerede durduklarını, gerçekten bir şeyler yapıp yapmadıklarını, boşa "emek" sarfedip sarf etmediklerini sorguluyorlar çok sık... Abdurrahman abinin fotoğrafları eminim ki bir çok grubu bu konuda çok cesaretlendirdi, insanın kendisini atmosferi çok iyi yansıtan o fotoğraflarda görmesi muhteşem bir his. Bazı konserlerimizin öyle fotoğrafları var ki baktığım zaman konserde olduğumdan daha fazla gaza geliyorum! Vay be diyorum. Gerçekten daha fazla çaba sarfedip daha iyi şeyler yapma isteği duyuyorum yani... Ayrıca yaptığımız işi, verdiğimiz konserleri tabiri caizse fasa-fiso olarak gören ailemin "bir şeyler yaptığımız" hissine kapılmasını sağladı Abdurrahman abinin fotoğrafları (bilmiyorum bu sizin için önemli bir şey mi, ama fotoğrafların bu yönde bir etkisi olduğu açık) Eminim bir çoğunuzda daha aynı durum söz konusu...

Ben tanıdığım bütün gruplar adına Abdurrahman abiye teşekkür etmek istiyorum, mükemmel fotoğraflar çektiği için değil, resmen amatör rock müzik piyasasını sahiplendiği, bizden biri gibi davrandığı hatta olduğu için. Bunu sadece bir iş bir proje olarak görüp, gelip resimlerini çekip giden birisi de olabilirdi, fotoğraflar bizimle hiç paylaşılmayabilirdi vs.

Biraz geç de olsa babalar günün kutlu olsun Abdurrahman abi! Her şey için teşekkürler... :)

Gerçekten çok doğru bi yazı yazmışsın sonuna kadar katılıyorum...
Bugün tekrar izlediğimde eski grubumun gitaristinin resminde benimde ellerim çıkmış sevindim biraz :) tekrar teşekkürler...

Tek kelimeyle şahane demek istiyorum bu senteze. Sanat ile Yaratıcı yeter ki biraraya gelsinler, ortaya çıkan her ne olursa olsun en yüce saygıyı hakediyor bir kere.

Roger Waters' ı canlı izledim sonunda. Canlı izlediğim en yaratıcı insan, gerçekten muhteşem bir show yaptı. Her saniyesinde sahnede en az 3 sanat dalını, teknolojinin de tüm nimetlerinden eksiksiz yararlanarak sunarken, bir de mesajlar veriyordu ki, öyle tokatlar atıyordu lirikleriyle, öyle deşifre ediyordu ki bazı yüzleri tüm gözlere, benimkiler doldu bir kaç yerde.

Bu Fotogrock projesi de gerçekten çok yaratıcı bir düşüncenin eseri bence. Sanatın iki armonik elemanını birinin içine hapsediyor. Zamanı, anı, notaları, yüzlerdeki yansımaları, o kadar güzel anlarda hapsetmiş ki her karesinde, bu sanatlararası çalışmada yeraldığına inandığım 2006 ODTÜ konserlerinin acilen yayınlanması için Abdurrahman arkadaşımıza bol vakit diliyorum tüm heyecanımla. Tekrar Tekrar Tebrikler...

abdurrahman abicm ellerinize sağlık çok güzel olmuş. konuştuk gerçi ama bir de burdan teşekkür edeyim dedim.grubum adına bize de yer verdiğiniz için çok teşekkkür ederiz.
ayrıca bebişiiniz için de sizi eşşiinizi çok tebrik ederis. alla analı babalı büyütsün.
programlarımıza mutlaka bekliors. görüşmek üzereee.

Abdurrahman abi(sevgim ve saygım sonucu diyorum samimi değiliz ama bey demek içimden gelmedi :) ) eline koluna sağlık.Bize de yer vermişsin bu muhteşem şeyde.Şey diyorum çünkü gerçekyen çok etkilendim.Etkilendiğim şeylere isim vermem.Tekrar saygılar,sevgiler teşekkürler...

Abdurrahman abiii öncelikle seni duyduğum bir güzel haber sonucu tebrik etmek isterim. Hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün bir bebk katılmış ailenize.İnnan çok sewindik .Eşim gazetede görmüş acaba dedi beni aradaı bende Soyadıda duyunca tamam dedim o...........
Abi tebrik ederim tekrar tekrar darısı başımıza artık nediyim.
Abdurahman abi ROCK PROJESİ ile Türk Rock camiasını yapmış olduğun büyük katkı asla red edilemez. Bu hususda ve bize herşeyden öte sağladığın sonsuz dostluğunla tekrar tekrar teşekkürü bir borç bilirim

süpper bir klip olmuş hakiakaten elinize sağlık ;) ama keşke hangi fotonun hangi gruba ait olduğunuda bir yazılsaydı kıyıya köşeye .ben anlamdım çoğu grubun kim olduğunu :?
neyse tekrar elinize sağlık ;)

Abdurrahman abi eline koluna sağlık.Büyük bir boşluk tamamlanmış gibi hissediyorum.Herşey harika.Bize ayırdığın vakit ve emeğin için sağol.

Saygı bizden.Sevgi senden

gerçekten cok başarılı olmus eminim gruplar içinde cok keyifli olmustur ben eminimki bunu izleyen tün gruplar keşke bizde olsak demişlerdir ama içlerinde tanıdık simalar görmekte güzel

tekrar tebrik ederim cok güzel bi calısma olmus

selamlar abdurrahman antakyalı,ankaralı bir müziksever olarak fotoğraflarını biliyorum.birçok kez konserlerde seni foto çekerken gördüm.birçok fotonuda buralardan takip ediyorum.genel olarak grupların müzikle vermek istedikleri şeyi sen onların fotoğraflarında çok güzel yansıtıyorsun.
lakin linkler ölmüş.gmail'den falan atabilecek arkadaşlar varsa yada bir siteye falan koyulduysa çok sevineceğim.başarılar (umarım senin fotoladığın bir organizasyonda bizde grupça olma şerefini yaşarız)

Yapılan tüm yorumlar için çok teşekkürler. Uzun bir süredir girmediğim foruma ne de güze, ne kadar sıcak mesajlar bırakılmış böyle... Hepinize çok ama çok teşekkürler.
Kalipardi'nin "link ölmüş" uyarısı üzerine tekrar yükledim projenin klibini. Bu seferki ilkinden daha zengin oldu sanırım. Fotoğraf sayısı arttı. Yaklaşık 100 fotoğraf yer alıyor bu yeni klipte ve dosya boyutu yaklaşık 30 MB.
Amatör gruplar üstüne belgesel bir fotoğraf çalışması olan FotogROCK'ın yeni klibini:

http://rapidshare.com/files/16630326/fotogrock.exe

adresinden indirebilirsiniz.
Bu arada biraz gecikmeli olmakla birlikte proje kapsamında Kasım 2005'te çektiğim fotoğraflar da www.fotomuhabiri.com sitesine eklendi. Onun da direkt linki:
http://www.fotomuhabiri.com/sergi/rock/kasim/kasim.html

Bu arada canım kızımız SU ile ilgili güzel dileklerini gönderen dostlara da O'nun o tatlı gülüşü eşliğinde teşekkür ediyoruz.

En güzel dileklerimle...

Abdurrahman Antakyalı

Geri