Kirk RİFF Ögretiyo..........

şimdi bu kadar yaratıcı (zmanına göre ve halada etkili gelir bana, o kadar grup dinlerim) sololar atabilmiş ve hatta comodore 64 modunda solo atmış(one mesela) bi adama böyle bok atmak pek doğru olmasa gerek:D laf edenler sanki zamanında çalmaya kasmadı metallica?ne yani malmsteen çokmu yaratıcıdır? hızdan başka elinde hiç birşey yok ve öğreticilik namına elde var 0 , adam resmen kendini tatmin ediyor...

Kirk in iyi bir gitarist olmadigi, Satriani nin en kotu ogrencisi oldugu gibi laflar doner hep ortalikta
adamin ne kadar iyi olup olmadigini, o dereceye gelmeden kimse yorumunu yapamaz
ikincisi isterse dunyanin en kotu solocusu olsun, yazdigi sololar adami bitiriyor
yanliz riff derslerini Kirk ten degil James ten seyretmeyi tercih ederdim
Master of Puppets in introyu Kirk, James`ten farkli perdelerden caliyor
ritm gitarda James in ustunde kimse yok..tabi benim fikrim

adam ettiği lafa göre değerlendirilir yüklensinler bırak :D
ne yağtığına gelince bende blues kayıtları var john popper ile beraber kaydetmişler. büyük sevkle dinliyorum. yukarıdada yazdığı soloları öven arkadaşa katılıyorum solonunn hızlısı karışığı makbul olsa malmsteen daha çok dinlenirdi :D yada kendi görüşüm dream theatre'ın iç sıkan soloları.

bu adam "one" ı yazmıştır...
gitara yeni başlayıp iki tane hızlı çalan adam adı öğrenen herkesin yaptığı ilk şeylerin başında nedense "abi bu adam bilmiyo ya işi...ben ondan daha iyi çalarım" olmuştur :D
müziğe bu kadar sığ bakmak budur işte...adam yazdığı şarkılarla ve sololarla efsane olmuştur zaten..bırak sen onun tutuşunu tekniğini bilmemnesini, ilk önce çok iyi bi müzisyen olmak gerekir...
ayrıca ben daha iyi çalarım diyen arkadaşlar:
o kadar da kolay değil bu işler, eskiden beri rock ve metal camiasında boy gösteren müzisyenler sizin sandığınız kadar basit değiller..her sololarında etüt çalmıyolar bazı şahıslar gibi...ayrıca buyrun çalın da görelim ...diyesi geliyo insanın :LOL:
yani bi arkadaş güzel söylemiş önce adam olmak lazım diye..insan gerçekten sinir oluyo bazen abi adamlar gelmiş vay efendim hendrix bilmemkimin çaldığını çalamazmış, yok efendim bilmemkim kadar nota basamıyomuş saniyede filan 8O

serdar öztopla bu konular üstünde konuşurken şunu söyledi ve süper özetledi olayı :
" sporcu musun gitarist misin be adam :LOL: "

neyse Allah ıslah etsin bazı arkadaşları demekten başka bişiy gelmez elimizden
sağlıcakla

arkadaşlar 2gün nete girmedim, amma sallamışsınız arkamdan :) ben görüntüleri izledim ve ögretici bulmadıgım için gırgırına öyle bir yorumda bulundum... zaten birsürü gulucuk isareti kullanmamdan o yorumun gırgırına yapıldığını anlayabilirsiniz... bazı arkadaşlar sırf bana laf sokma amacıyla yorum yapmışlar... tabiki ben kirk gibi gitar çalamıyorum... ben yaptığım ciddi yorumlara dikkat ederim ve benden iyi çalan adama saygı duyar ve bok atmam... olay sadece benim öylesine yaptığım bir yorumdur... bir arkadaş ta malmsteen in hızından başka bişey olmadığını söylemiş.. bende buna katılmıyorum örneğin :) ama tabi ki satrianinin yeri ayrıdır benim için

berzerker demiş ki:
şimdi bu kadar yaratıcı (zmanına göre ve halada etkili gelir bana, o kadar grup dinlerim) sololar atabilmiş ve hatta comodore 64 modunda solo atmış(one mesela) bi adama böyle bok atmak pek doğru olmasa gerek:D laf edenler sanki zamanında çalmaya kasmadı metallica?ne yani malmsteen çokmu yaratıcıdır? hızdan başka elinde hiç birşey yok ve öğreticilik namına elde var 0 , adam resmen kendini tatmin ediyor...

Malmsteen konusunda söylediklerine tek birşey söylemek istiyorum bu kirk iyi,kötü polemiklerine girmek istemiyorum ama Malmsteen konusunda Malmsteen çok mu yaratıcıdır demişsin. O zaman şunu bil,şu an gitarın en zor tekniklerinden biri olarak kabul edilen Sweep Picking tekniğini Malmsteen YARATMIŞTIR. Keman sesini gitardan elde edebilmek için yapılmış bir tekniktir. İstersen biraz bakın,sonra Malmsteen gibi büyük ustalara 'o da yaratıcı mı yaw!!!' diye yorum yap.

Size Kirk tartışmalarınızda başarılar diliyorum ama ebnce tartışmayın da herkesin yaptıklarına saygı duyun,saygı duyulacak biri olana dek...

keshmekesh arkadaşa sonuna kadar katılıyorum... bahsedilen adam malmsteen ve yaratıcı olmadığı söyleniyor...ilginç :) malmsteen i sadece hız olarak düşünmek yanlış olur bence.. malmsteen i diğer hızlı kişilerden ayıran bi özelliği olmalı ki bu kadar tanınmış olsun.. bu farkı da yaratıcılığı ve çok iyi olan tekniğidir bence

Olaya bak ya :D Vallahi helal olsun. Biraz gitar öğrenen hemen Krik Hammet'e bok atıyor. Komedi gibi ya :D :D

Yok hızlı değil
Yok wah waha takmış.
Yok .....

Yine Megadeth fanları filan doluşmuş. Bide ağır abi heavyciler :D Yok hangi başlıga baksam birileri bok atıyor.

Videoyu izlemedim,ama yorumuda yapıyım,Metallica dunyanın en iyi grubu kirk de rifflerinin bir kısmını yazan cok iyi bir gitaristtir.Kim daha iyi calıyor konusu her zaman cok zevkli bi konu ,elestiri yaparken bok atmak yanlış hepsinin yeri ayrı.

Ama malmsteen e laf atanlar sunlarıda bilsinler;malmsteenin sahne sovu metallicadan daha iyi,cunku orada mucize gibi bi seye tanık oluyosun(hız ve duygusallık bi arada doruga ulasiyor,adam kompozitor,davulları,baslari hepsini kendi yazıyor,digerleri performe ediyor,adam ne ingiliz ne amerikan daha kucuk bir ulkeden cıkmıstır,barok muzigini gitara yansıtmıs bir ilki gerceklestirmis,butun turlerin atası olan klasik müzigi icra ediyor.
genelde cogu kiside yanlıs bir kanı var malmsteen hakkında malmsteen sadece hızdır lafı çıkıyo cogu kisiden(dinlemek,araştırmak lazım,tabi zevk meseleside aynı zamanda klasik muzige asina olmak lazim,kalitesinin en azindan birazda olsa farkina varabilmek lazım klasik muzigin),hayır malmstten hız ve duygusalliginin toplayip puanlarsan en iyi virtuoz.Yada hendrix tamda emin degilim en azından adam su andada yasamio:p

Kirke gelirsek de dunyanin en iyi grubunun,o mukemmel ruhu olan sarkilarin sahibi olan grubun gitar melodilerinin bir kismini yazan,manyakda gitar calan bir babadır.
Gecenin bu sattinde bende kastım ya helal olsun sanki yapılacak daha onemli bir sey yokmuş gibi:)...

Geri