Itü Müzik Teknolojileri

R

rhnw3b

Merhabalar,

İTÜ Müzik teknolojileri Alan sınavı, sözlü sınavda nasıl bir aşamadan geçiliyor? yöneltilen sorular nedir? bölüm hakkında bilgisi yada tecrübesi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevirinim.

Teşekkürler,

Bildiğim kadarıyla ilk olarak eleme sınavı var, 60 ve üstü puan alabilenler elemeyi geçerek girmek istedikleri bölüm sınavlarına girmeye hak kazanıyorlar.
Müzik teknolojileri bölümü kontenjanı 20 kişi.

Eleme sınavının içeriği, müzik algılamaya yönelik.
-tek ses, çift ses, üç ses,
-melodi
-ritim

Müzik Teknolojileri Alan sınavında ise
-Melodi ve ritim algılama, nota, solfej, deşifre bilgisi 25puan
-Yazılı sınav 20puan (Türler, diziler, aralıklar, Türk Makam Müziğinde dörtlü ve beşliler, tarihsel bilgiler, müzik terminolojisi, müzik teknolojisi)
-Sözlü Sınav 40 puan (Cubase, Logic, Protools üzerinde uygulamalar, 3adet kayıt örenkerinin değerlendirilmesi ve ses tasarımı üzerindeki yeteneğin ölçülmesi)
Bu kısım önemli,
sınav öncesi yukarıdaki programalardan biriyle düzenlenmiş 3adet kayıt projesi örneği (içlerinden 1i vokal kaydı) cd-dvd olarak
veya
Kendi yapmış olduğu müzik aleti, müzik aleti çizimi ya da ahşap işleme becerisini gösteren modeller
sınav öncesi bölüm başkanlığına teslim edilmelidir.
-Yabancı Dil sınavı 15Puan (İtü bilindiği gibi neredeyse birçok bölümü ingilizce, sanırım tüm adaylar bu dil sınavına tabi. Dil sınavı içeriği verilen metnin Türkçe'ye çevrilmesi)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@northerner , hocam bilgi için teşekkürler ama bahsettiğiniz bilgilere .pdf olarak ulaşmak mümkün, benim daha çok sınavı kazanmış yada deneyimi olmuş kişilerin;

Sözlü Sınav: Teknik uygulama (Cubase, Logic, Protools programları üzerinde uygulamalar) ve 3 adet kayıt örneğinin
değerlendirilmesinden ve ses tasarımı ilgili bireysel yeteneğinin ölçüldüğü işitsel sorulardan oluşan sözlü sınav

yukarıda ki aşamada ne tip sorularla karşılaştıkları, ne istedikleri vs. bilmek.

teşekkürler,

Geri