Jackson Kelly ve V gövdeler hakkında

Messerschmidt, Kevin Bond falan hepsi hikaye....

Berkay Jackson CS dan bir adet Daisy Rock replikasi siparis etti haberiniz yok... :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :pinokyo

Biliyorum Jackson replika yapmiyor. Hede hodo demeyin yakarim :LOL:

Nihayet kavuştum V kasa gitarıma.

V kasa almak isteyen arkadaşlar içlerini kanımca ferah tutsunlar. Oturarak çalmasında hiçbir zorluk yok. Bende almadan önce oturarak çalamıcam endişesi taşıyordum ama gece 11'den, sabah saat 5'e kadar oturarak çaldım ki gayet rahattı. Jag'ın bacağa girme konusunda gitarın headstock'u yukarı kaldırdığınızda evet jack bacağınıza giriyo ama o gitarı oturarak çalmanın adabı o değil. Headstock yere paralel baktığında oturarak sanki ayakta çalıyormuş hissi veriyo ki bu bence gayet güzel bi olay. Jag da bacağınızın altında kalıyo hiçbir sorun olmuyor yani.

Aldığım gitar basswood body olmasına rağmen gitar tüy gibi hafif. V gitarların hafif olduğu söylenir ama ben bu kadar hafifini beklemiyodum açıkçası. Eski gitarımdan abartısız yarım kilo daha hafifti...

Aynı şekilde ayakta çalarken de headstock'u yere paralel yapınca oldukça karizma oluyor kanımca. Headstock yukarı bakarken, kuyruklar aşağı bakınca hiç yakışmıyo bence taşıyana da taşınana da :D

Flying V'lerin evet bir çok firma tarafından üretilenini gördüm ama Jackson King V'ler göremedim açıkçası. Flying V'deki kuyruklar yuvarlanmış olduğu için benim hoşuma gitmiyo. Keskin hatlar, kadife tonlar isteğimiz :)

Eğer gitara alışmak isterseniz ne kadar kolay alışabileceğinizi anlarsınız. Yani öyle haftalarca alışılcak bi aygıt yok önümüzde. Ben sabaha kadar çaldım 6 saat diyelim. 6 saatin sonunda, ayakta olsun oturarak olsun klasik kasa gitarımdaki performansa ulaştım açıkçası.

Bide ben inceyim mesela o yüzden KV ile birlikte aynaya baktığımda gitar mükemmel durdu üzerimde. Ama belki biraz toplu birinde güzel durmayabilir ona Kelly daha çok yakışabilir bilemem ama zayıf yada normal yapılı insanlara mükemmel yakışıyor KV'ler...

Geri