Lambalı Amp Stand By Sorunu

lambalı ampların ısınması için hangi konumda beklemedeyiz bugün crate blue voodo amp aldım (all tube) bir power birde stand by düğmesi var normalde ikiside açıkken ses veriyor stanby ı kapattığımda ses gidiyor ampliye jack takılı halde mi beklemeliyiz yoksa ısındıktan sonra mı jackı takıp çalmaya başlamalıyız

birde kabinin arkasında bv112 cabin 60 watt 8 ohms yazıyor kafanın arkasında 4 tane giriş var çift giriş 16 ohms birde çift giriş 8 ohms yazıyor hangisine girmeliyim bu arada amfi 50 watt
biraz karışık oldu kusura bakmayın derdimi anlamışsınızdır umarım

standbyda beklersin poweri acip bi 10 dk civari beklemen yeter standby da iken ses vermez zaten o yuzden standby amfiyi isitmak icin amfiyi kapatirken de ayni islemi tersten yapicaksinyani acip kapatirken
Power on>Standby 10-15 dk>standby dan cikip calmaya basla isin bitene kadar>Standby>Power off
kabini ise aldigin aletin gucune gore takicaksinmesela bazi amfilere 8 ohm da stereo kullanirsin 2 kabinle yada mono 4ohm 16 ohm tek kabin ileburda stereo seni yaniltmasin stereo olayi sadece 2 kabine baglamani ifade ediyor

• Konu Sahibi Konu Sahibi
power ı açtığım zaman lambalar yanıyor stanby ı açtığım zaman ses gelmeye başlıyor direk ısıtmak için sadece power mı açık kalsın standby ı açtığım zaman yani ikiside açık olduğu zaman ses geliyor sadece stand by ı açtığım zaman lamba yanmıyor yani standby ın düğmesinin lambası ikisinide açınca ikisini de düğme lambası yanıyor

stanby dan nasıl çıkıcam stanby ı kapattığım zaman ses gelmiyor yani ses gelmesi için ikisinin de açık olması gerekiyor çalarken standby ı kapattığım zaman ses azalarak gidiyor

daha önce lambalı amp kullanmadığım için bu tür şeylere biraz cahilim yeni yeni anlamaya çalışıyorum

Basit bir iş önce power düğmesini açıyorsun. Arada 10-15 dakka falan beklemene hiç gerek yok 1-2 dakka beklesen yeter. Tabi buz gibi bir yerde çalıyorsan 5 dakka falan beklersin. Bu süre geçtikten sonra da standby düğmesini açarsın çalarsın. Standby düğmesinin amacı önce power ı açıp lambalara ısınmak için biraz vakit vermek sonra çalmak. Kapatırken de önce standby kapatılır sonra power kapatılır. Arada beklemene gerek yok kapatırken. Kolay gelsin.

slm

stand by düğmesi lambaları ısıtıcılarını değil besleme kısmını kontrol eder yani sen stand by a alırsın lambalara giden voltajı kesersin ama lambalar sıcak kalır.zaten amacı odur o düğmenin lambaları ısıtmak için bir daha beklememek için..

Ya, bozulmayın da; nokta virgül kullanmak çok mu zor???

Ne kadar zor okunduğunu, anlaşılmasının nasıl olanasızlaştığını bilmiyorsanız, anımsatayım istedim...

Lütfen...

Türkiye'nin en çok satan gazetesi değil ki burası...

İmla kurallarını hiçe sayarak toplumun dilini bozmak gibi bir amacı olduğunu da sanmıyorum güzelim TurkRock forumunun :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
iyi senin için bir daha noktalı virgüllü yazarım olur mu? anlayan cevap veriyor konuyu çözüme bağladım ilgilenen herkese teşekkürler

Geri