Sınav

snav9vk.png

Türkiye'nin yarısını oluşturan genç nüfusun yaşamlarını çarpıcı bir dille beyazperdeye taşıyacak olan üçlemenin ilk filmi olan Sınav için geri sayım başladı.

Türkiye'nin ilk kült gençlik filmi olacak olan Sınav'ın yönetmenliğini Vizontele ve G.O.R.A. gibi gişe filmleri rekortmeni Ömer Faruk Sorak üstleniyor. Fida Film ve Böcek Yapım'ın ortaklığında çekimlerine 12 Haziran 2006'da İstanbul'da başlanacak olan bu ilk sınav, hikayesinin merkezine gençlerin tam anlamıyla korkulu rüyası haline gelen ÖSS'yi yerleştiriyor.

Sınav aile baskısı, gelecek kaygısı, sınav depresyonu ve bir yandan süregelen yoğun okul temposuyla birlikte öncelikle ortaöğretim başarı puanlarını yükseltmek için okuldaki yazılı sorularını ele geçirmekle başlayıp, sonrasında işi ÖSS Soru Bankası Soygununa kadar götürmeyi planlayan Mert, Sinan, Gamze, Kaan ve Uluç'un heyecan dolu hikayesini konu alıyor. Film Türkiye'nin bir türlü çözüme kavuşamayan eğitim sistemi ve sınav problemini oldukça komik, eğlenceli ve aksiyonu yüksek bir dille anlatıyor.

Öykü ve Senaryosunu Yiğit Güralp'in yazdığı Sınav'da filmin genç yüzleri İsmail Hacıoğlu, Yağmur Atacan, Rüya Önal, Caner Özyurtlu, Volkan Demirok'a; Hümeyra, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Ayda Aksel, Ali Sürmeli, Tuba Büyüküstün, Kadir Çöpdemir, Muhittin Korkmaz, Ayşenil Şamlıoğlu, Nihal Menzil, Nejat Birecik, Itır Esen, Özge Özder gibi güçlü bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Filmin oyuncu kadrosundaki diğer bir isimse dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme. Van Damme özellikle 80'li ve 90'lı yıllarda oynadığı "Kickboxer", "Double Impact", "Universal Soldier", "Street Fighter", "Maximum Risk", "Legionnaire" ve "Double Team" gibi birçok kült aksiyon filmiyle geniş bir kitlenin büyük bir hayranlıkla izlediği bir isim.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de tüm sinema salonlarında gösterime giren teaserıyla da dikkatleri üzerine çeken yönetmen Ömer Faruk Sorak, genç senarist Yiğit Güralp'in yazdığı Sınav'ın kurgu, zeka ve anlatım yönünden Türk Sineması'nda senaryo anlamında bir ilk olduğunun altını çizerken aynı şekilde ortaya çıkacak filminde gerek oyuncu kadrosu, gerek atmosferi, gerek görüntüleri, gerekse Ozan Çolakoğlu ve Türkiye'de özellikle genç kuşağın büyük ilgi gösterdiği önemli sürpriz isimlerin müzikleriyle izleyiciye alışageldikleri kalıpların dışında bir film vaat ettiğini şimdiden müjdeliyor.

Sınav, Temmuz sonunda tamamlanacak çekimlerinin ardından Ekim 2006'da izleyiciyle buluşacak.

..jean claude van damme filmde öğrencilere sınav sorularını kaçıran-kaçırmaya çalışan- adam rolünde.. çok farklı bir film olmuş ama..

ben de trailer'ını gördüm
beğendim özellikle polislerin "kimin için çalışıyosun" sorgulamasına çocuğun verdiği "kendim için kimin için olacak" tarzı söz, konuyla bağlantılı güzel bir laftı...
gitmeyi planlıyorum
ne zaman sinemalarda gösterilmeye başlanacak bilen var mı??

mellon_collie demiş ki:
ben de trailer'ını gördüm
beğendim özellikle polislerin "kimin için çalışıyosun" sorgulamasına çocuğun verdiği "kendim için kimin için olacak" tarzı söz, konuyla bağlantılı güzel bir laftı...
gitmeyi planlıyorum
ne zaman sinemalarda gösterilmeye başlanacak bilen var mı??

20 Ekim.....

millet ne filmler çekiyo.bizimkilerde öss konulu film çekiyo.ne kadar lazım bi film.sanki biz össye çalışmadık o stresi bilmiyoruz.biraz daha mantıklı,ilgi çekici,farklı konularda filmler yapılsın bence.ayrıca niye jean claude van damme oynuyo.türk aktörlerin suyu mu çıktı?baktılar ki filmde iş yok.'e van damme oynasın bari insanlar merak edip gelirler.bizde parayı kırarız'demişler ve bu bence yanlış bi politika.bilmiyorum siz ne düşünüyosunuz?
sevgiler,saygılar

bajang_ demiş ki:
..jean claude van damme filmde öğrencilere sınav sorularını kaçıran-kaçırmaya çalışan- adam rolünde.. çok farklı bir film olmuş ama..

Van Damme kötü adam olmaz, kurallara aykırı. :LOL: Sınav sorularını kaçıranları kovalayan polis rolünde olur ancak.

BloodyPoem demiş ki:
millet ne filmler çekiyo.bizimkilerde öss konulu film çekiyo.ne kadar lazım bi film.sanki biz össye çalışmadık o stresi bilmiyoruz.biraz daha mantıklı,ilgi çekici,farklı konularda filmler yapılsın bence.ayrıca niye jean claude van damme oynuyo.türk aktörlerin suyu mu çıktı?baktılar ki filmde iş yok.'e van damme oynasın bari insanlar merak edip gelirler.bizde parayı kırarız'demişler ve bu bence yanlış bi politika.bilmiyorum siz ne düşünüyosunuz?
sevgiler,saygılar

sana su soruyu sormadan edemiycem "acaba filmi izledin mi??" izlediysen tamam da izlemediysen biraz önyargılı yaklasmamıs mısın??cok basit bir konudan bile bazen müthiş senaryolar cıkabiliyor.mesela "surrender dorothy" basit konu akısına rağmen gayet basarılı 1 filmdi bence.belki bu film de izlenesidir.....

"OGÜN SANLISOY SINAV’da

Ogün Sanlısoy, Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenliğini yaptığı ‘SINAV’ filminde yer alacak yepyeni bir şarkıya imza attı. Filmin konusuna uygun olarak yazılan bu yeni şarkının ismi de filmle aynı adı taşıyor ; ‘SINAV ( Koşu Başladı )’ .

Albüm, 20 ekimde tüm Türkiye ve Avrupa’da gösterime girecek olan filmle beraber SONY/BMG tarafından müzik severlere sunulacak. Çeşitli sanatçıların parçalarından oluşan albümün açılışında yer alan SINAV’a yine Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde bir de video klip çekilecek. "

Ogün Sanlısoy'un menajeri Sedef Erken'den aldım bu bilgiyi.

Hazır konusu açılmış dewam edeyim o zaman...
Soundtrack albümü için
Ogün Sanlısoy
Manga-Göksel
Duman
Özlem Tekin
Badem
gibi isimler fakat albümün klip parçası Özlem Tekin'den aşık parçası olcak. Bu arada ikinci bir klip olursa Ogün'den olacak...

serox demiş ki:
Soundtrack albümü için
Ogün Sanlısoy
Manga-Göksel
Duman
Özlem Tekin
Badem
gibi isimler fakat albümün klip parçası Özlem Tekin'den aşık parçası olcak. Bu arada ikinci bir klip olursa Ogün'den olacak...

buzz demiş ki:
serox demiş ki:
Soundtrack albümü için
Ogün Sanlısoy
Manga-Göksel
Duman
Özlem Tekin
Badem

Hepsi filmde rol alsaydı, ne güzel olurdu :)

o zaman da çorbaya dönerdi ya cılkı çıkardı düşünsenize kaanla vandamme aynı sahnede vandamme uçan tekme falan atıyo kaan ''hacı bırak bu işleri gel tüttürelim bi cigara'' falan diyor :LOL:

güzel hadi bakalım son zaman türk sineması harbiden alternaif şeler üretiyo aştık inşallah alyazmalım ve küçük emrahın garip dünyası malzemeli film dönemini

merak ediyorum bu filme güzel diyenler gerçekten filmi izledi mi arkadaslar istiyo diye gittim hayatımda gördüğüm ve görebileceğim en iğrenç filmdi biz hepimiz o aşamalardan geçtik ve hiçbirimiz öyle salak şeyler yapmadık bi de üçlemeymiş öyle mi gitmeyen arkadaşlar varsa sakın gitmeyin hayatınızın hatası olur orda harcadığınız 2 saate yazık!

zaten konusu bir ameriken filmiyle aynı çıktı.hatta afişlerinde bile çok büyük bir benzerlik vardı.filmi henüz izleyemedim ama en kısa zamanda izlemeyi planlıyorum.

müziklerin kalitesine şüphe yok zaten ama hepsi reklam için.popüler insanları filme koyup izleyici çekiyorlar.

:roll: okan bayülgen,hümeyra,özlem tekin,ogün sanlısoy,badem,van damme ve birkaç velet.

Geri