G&L Tribute Asat Special

arkadaşlar, yüksel ustayla gitar yapımı anlaşmamın önceden açtığım başlıkta değineceğim üzere bozulması sebebi ile kendime daha önceden göz koymuş olduğum G&L Tribute Asat Special model gitarı aldım. kendisi peşin 950 ytl'ye geldi. (G&L , fender'in kurucusu Leo Fender'in Fender'in başından ayrılıp, George Fullerton ile beraber kurduğu firma. Tribute ise montajı kore'de yapılan gitarların marka eki. Asat modeli Fender Telecaster'a benzer, Legacy modeli ise stratocaster'a)
Benim gitarımda 2 tane gibsonların p-90ına benzer görüntüde manyetik var. bu manyetikler gitarın amerikan modeliyle aynı manyetikler. Boyun manyetiğinde çok yumuşak, güzel blues tonları ve müthiş clean tonlar alabilirken köprü manyetiği telecaster köprü manyetiğine benzer şekilde daha patlak, keskin bir ton veriyor. anlayacağınız bir telecaster'a çok benziyor, zaten alırken amacım buydu -ki kendisini deluxe telecaster ile kıyaslayabilecek kadar beğendim kendi adıma-. ve gitara yumuşak bir distortion çok yakışıyor.
gitarımın gövdesi ash, yanılmıyorsam swamp ash. ve çok ağır ( tam 5 kiloluk bir gitar, omuz kopartıyor). müthiş bir rezonans var gitarda, özellikle bend kaldırıp beklediğinizde kolay kolay sönmüyor ses, o çok hoşuma gitti, ibanezimde pek olmayan bir özellik.
sap ve klavye maple. fretler medium-jumbo boy. 22 tane fret var. sap kalın veya ince denebilecek bir kalınlıkta değil, tek söyleyebileceğim rahat olduğu.
gitarın cilası çok iyi, parlak ve güzel görünümlü, sağlam da görünüyor. gitar naturel, şeffaf cila.
resimlerini koyayım ki gitar neye benziyor anlaşılsın :)

377_1150617122.jpg

377_1150617145.jpg

377_1150617166.jpg

377_1150617258.jpg

377_1150617190.jpg

377_1150617887.jpg

hayırlı olsun, güle güle kullan. sanırım bu gitar, gövdesi iki parça olan swamp ash modeli. sap da muhtemelen premium maple. eğer öyleyse bu fiyata bu gitarı nereden aldın? merak ettim gerçekten.
(aklıma soktun şimdi bu gitarı :))

Geri