M Audio Axiom 61 Blue Screen Death Sorunu

arkadaşlar klavyeyi açtığımda mavi ekran geliyor ve hiç bir yazı çıkmıyor, windows klavyeyi tanımıyor, bu konu hakkında bilgisi olan, yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Windowsun klasik donanim uyusmazligi.
Urun anladigim ladatiyla midi klavye. Usb cevirici ile vbagliyorsaniz.( Midi klavyelerden anlamam. Hic kullanmadim.) Driverlari silip tekrar yuklemeyi deneyin. Usb portlarini degistirip deneyin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam internetten bayaa bi araştırma yaptım, bu sorun yüzenden millet m audio dan soğmuş... adamların resmi sitelerinde en ufak bi açıklama dahi yok...
https://www.google.com.tr/search?q=...57.1989j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

1. nesil m audio ürünlerinde oluyormuş bu hata, anakartı ile ilgiliymiş, çözüm olarakta internette sadece bu vidyodaki adam yapabilmiş

http://community.m-audio.com/m-audi...&utm_source=reply_notification#reply_12804869

gereken malzemeler:
1-ulink2 realview ( http://ca.mouser.com/ProductDetail/Keil-Tools/ULINK2/?qs=sGAEpiMZZMuos25lhNoLau/nUEaYkuZn )
2-10x1Pin M-F kablo ( http://www.bitwizard.nl/catalog/product_info.php?cPath=35&products_id=112&language=en )

şimdi soru şu bu malzemelerle tamiratı yapabilecek tanıdığı olan var mı arkadaşlar?
illa ki daha önce de başkalarının başına gelmiştir bu olay???

Ben videoyu izleyemediğim için yanlış yorumlamışım.
ARM mikrodenetleyiciyi yeniden programlayınca sorun temelli olarak çözülüyor ise aşağıdaki siteden uygun bir başlık açıp halledebilecek birilerine ulaşabilirsin. Olaya kendi açımdan bakacak olursak çok komplike bir işlem değil. Bu sayede programlayıcıya ekstra masraf harcayıp kendin uğraşmak zorunda olmazsın.
www.picproje.org buradan ucreti karşılığında yaptıracak birilerini bulabilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
''So many attempts later and still no solution from M-Audio. I cannot get hold of a spare part MAIN BOARD. Nor UK nor DE nor NL support are willing to repair the unit. All say spare part supply is a pain. The most disappointing buy of the century... ''

''Yes!!! I fixed it! After many long nights i figured out a way to upload the firmware again to the opal 61 main board using the jtag interface. Everything works but one thing. It is no longer possible to update firmware via the software upgrade over USB. But who cares, it is working again!!!!''

In the mean time I have been doing some analysis myself.

I figured out that the J7 connector on the main board is a JTAG interface with following pinout:

1 VDD
2 /TRST
3 TDI
4 TMS
5 TCK
6 RTCK
7 TDO
8 /RESET
9 GND
10 GND

I have made a converter to standard 20 pin JTAG and connected successfully with the NXP chip on the mainboard. (LPC2146) After snooping around in the firmware update utility for OSX I found the dfu file which is used for the over USB firmware update but since this is a proprietary format I cannot load it into the chip. Can anyone convert this file into a binary?

Come on M-Audio, if you cannot provide the spare parts the least you can do is provide the information to repair these keyboards. Some service information, firmware files, etc. Since the keyboard is out of production anyhow what do you have to loose???''

''The problem is firmware related but cannot be fixed via USB firmware update. Low level tools are needed (JTag) to flash the firmware again.''

adam çözmüş ama nasıl yapılır? yardımcı olabilecek biri var mı?

Dostum onerdigim forumdan birsey cikmadimi? Elemanin yaptigi sey programlanacan mikroislemcinin kodlarini bulup kart uzerindeki mikroislemciyi yeniden programlamasi. Bunu yaptiktan sonra usb den yazilim guncelleme ozelligini kaybetmis cihaz. Ama calismasi hic calismamasindan iyidir. Bunun icin jtag programlayiciya ihtiyac var ve yeterli deneyime. Sen ucreti karsiliginda yapacak birini bulamadinmi?

Tanıdığım gerçek hayatta da yok forumda da yok maalesef. Senin cihazın onarımı için elinde uygun programlama kimde vardır yoktur bilmiyorum. Yazdığın mesajdan sonra yardımcı olmak isteyen çıkar umarım. Ücreti ile yaptırmak senin için sorun olmaz ise konuya bunu da bildir.

Geri