100 Watt'lık Gitar Amfisi Yapımı Yardım

Arkadaşlar ben 100 watt lık gitar amfisi yapacağım. Bİr yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi ben başka bir amfinin devresini yapmak istemiyorum,kendi amfimi yapmak istiyorum. Bi el atsanız sevinirim.

Elektrik-elektronik üzerine bir eğitiminiz yoksa bulaşmanızı tavsiye etmem. Ciddi olarak ıvırıydı - zıvırıydı bilmiyorsanız, sonuçları çok kötü şeyler olabilir.

Sahsen elektrik elektronik muh okuyorum ve sifirdan tecrube ve bilgi yokken gitar amfisi yapmak zor is. Kaldi ki 100watt amfi istiyorsun. Amfiyi kullanim amacin nedir? Evde takilmaca mi yoksa sahne vs isleri icinmi? Baska amfileri yapmama nedenin nedir

Şimdi bir dakika. İstekler neler? Tasarım gereksinimleri neler? Bunlar belli değil ki! Öyle kafanıza esince "100W amplifiaktör yapmak istiyorum" demeyle olmuyor!

- Tüplü mü olacak, transistörlü mü?
- Kaç kanal? Kanal özellikleri (clean, crunch, lead vs), beklentileri neler?
- Kaç ohm yük için tasarlanacak? Veya yük seçimi (4-8-16ohm) olacak mı?

Transistörlüler hadi neyse de, tüplü amplifikatör tasarımı çok ciddi hassasiyetler gerektirir. Hiçbir tecübeniz yoksa bulaşmanız tavsiye edilmez.

Arkadaşlar ben 100 watt lık gitar amfisi yapacağım. Bİr yardımcı olursanız sevinirim. Şimdi ben başka bir amfinin devresini yapmak istemiyorum,kendi amfimi yapmak istiyorum. Bi el atsanız sevinirim.
Bunun türkçesi şayet kendine has, varolanların dışında bir devre topolojisi düşünüp bunu uygulamak ise işin zor değil hemen hemen imkansız. Başkasının devre şeması ile bile birşeyler yapman dahi gayet zor ve hatta düpedüz tehlikeli iken kendi devre tasarımını nasıl yapacaksın?

Son düzenleme:
Yalnız gelişme süper, bir kaç hafta önce MG100HDFX mi, MG100HFX mi diye soruyordu, bu hafta Ibanez RG370 ile metal çalınır mı şimdi kendi amfisini yapacak kıvama gelmiş :)

Önümüzdeki haftalarda "Amerikan Jackson'lara kafa tutacak bir gitar yapmak ve tüm dünyaya pazarlamak istiyorum bir el atıverin" gibi bir başlık bekliyorum.

Yalnız gelişme süper, bir kaç hafta önce MG100HDFX mi, MG100HFX mi diye soruyordu, bu hafta Ibanez RG370 ile metal çalınır mı şimdi kendi amfisini yapacak kıvama gelmiş :)

Önümüzdeki haftalarda "Amerikan Jackson'lara kafa tutacak bir gitar yapmak ve tüm dünyaya pazarlamak istiyorum bir el atıverin" gibi
bir başlık bekliyorum.

Baktı ki bizlerden gelen yanıtlar kesmedi, "En iyisi kendim yapayım" dedi ellaam :D

Şaka bir yana da, maksadımız burada yermek veya heves kırmak değil. Amplifikatör yapmak, maket ev yapmaya benzemez. Öyle her önüne gelen de kalkışamaz buna zaten.

Önümüzdeki haftalarda "Amerikan Jackson'lara kafa tutacak bir gitar yapmak ve tüm dünyaya pazarlamak istiyorum bir el atıverin" gibi
bir başlık bekliyorum.

Abi o burda, dolaylı yoldan sormuş :D
http://turkrock.com/konu/49260/

Ben ortada bir trol olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü forumda yeni üye olan birkaç arkadaşla ile yeni furya başladı. Genel olarak bu arkadaşlar tam birşeyi bilmeden, herşeyi yapmak, tasarlamak istiyor. Hayır madem o kadar paraları var, madem bu kadar bilgi-deneyim ve yapmak istedikleri şeyden eminler neden mockinbird mü iyi cort x2 mi iyi diye konuşuyoruz?

Son düzenleme:
Ben ortada bir trol olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü forumda yeni üye olan veya gitara yeni başlayan birkaç arkadaşla ile başlayan yeni furya başladı. Genel olarak bu arkadaşlar tam birşeyi bilmeden, herşeyi yapmak, tasarlamak istiyor. Hayır madem o kadar paraları var, madem bu kadar bilgi-deneyim ve yapmak istedikleri şeyden eminler neden mockinbird mü iyi cort x2 mi iyi diye konuşuyoruz?

Ben de aynı kanaatteyim; zira az evvel yine bu Orkun isimli arkadaş, "Custom gitarlar el yapımı mı?" diye bir başlık açmış :D

Bu tarz kisiler genelde oturmus olan forum kulturu olmayan kisiler. yanlis anlasilmasin zamanla ogrebilen birseydir. Her isin bir raconu, her platformun bir calisma mekanizmasi vardir. Foruma bir konu acilmadan once internetten anahtar kelimeler yazilir. Kafaya yatmayan konular olursa sorulur. Misal bu acilan konuda ingilizce biliyor isek "how to design a guitar amp" yazilir. İngilizce yok ise, "gitar amfisi tasarlama, amfi tasarlama" seklinde arastirma yapilarak isin zorlugu, yeteneklerimiz ve bilgimiz dahilinde genel bir fikir edinilir ve "abi yaparim ben bu isi denir" ya da " ne ugrasacam hazir pcb yi plakete basar gecerim " denir.

Önümüzdeki haftalarda "Amerikan Jackson'lara kafa tutacak bir gitar yapmak ve tüm dünyaya pazarlamak istiyorum bir el atıverin" gibi bir başlık bekliyorum.
dalga geçme lütfen burda bir soru sorduk

Geri