Moralim Cok Bozuldu Mooer Yardım :(

Arkadaşlar bugün deneyerek mooer black secret distortion aldim. Kendi prs se 24 custom gitarima benzer olsun diye gibson studio ile demedim ki ikisi çok uzak gitarlar değil kalite ve sound olarak. Amfi olaraksa fenderin güzel bir lambali amfisi vardi. Taktim. Böyle çok net çok parlak acik güzel distortion aliyorum çok hoşuma gitti.
Yurda geldim. Ben de Blackstar ht5r kafa ve vox 1x10 kabin var. Prs le bir çaldım pedali allahim bu ne??!! Tamam o fender amfi çok güzel amfi tamam iki gitar illaki farklı ama o kadar boğuk çamurlu kapalı bir distortion aliyorum ki bu kadar fark olamaz! Valla moral bozukluğundan ölüyorum bu iş nasıl oluyor lütfen yardım edin :(

Ekleme: İnanın ses farki varya oyle azcik kapali az boguk falan degil resmen daglar kadar fark var sanarsin gunduz 500 liralik pedalla simdi 50 liralik pedalla caliyorum öyle.

Son düzenleme:
custom 24se ile tremonti arasında bile dağlar kadar fark varken, gibson ile custom 24'ü kıyaslamanın cezası budur demiyorum tabi ki de. Olay amfide bitiyor ama ben do-re de çalıştığım sürece blackstreet kullanıyordum blackstar amfiler ile. Gayet güzeldi.

Arkadaşlar bugün deneyerek mooer black secret distortion aldim. Kendi prs se 24 custom gitarima benzer olsun diye gibson studio ile demedim ki ikisi çok uzak gitarlar değil kalite ve sound olarak. Amfi olaraksa fenderin güzel bir lambali amfisi vardi. Taktim. Böyle çok net çok parlak acik güzel distortion aliyorum çok hoşuma gitti.
Yurda geldim. Ben de Blackstar ht5r kafa ve vox 1x10 kabin var. Prs le bir çaldım pedali allahim bu ne??!! Tamam o fender amfi çok güzel amfi tamam iki gitar illaki farklı ama o kadar boğuk çamurlu kapalı bir distortion aliyorum ki bu kadar fark olamaz! Valla moral bozukluğundan ölüyorum bu iş nasıl oluyor lütfen yardım edin :(

Ekleme: İnanın ses farki varya oyle azcik kapali az boguk falan degil resmen daglar kadar fark var sanarsin gunduz 500 liralik pedalla simdi 50 liralik pedalla caliyorum öyle.
Geri verme opsiyonun varsa ver yoksa nasil yardim edelim? Bunun ucuzla pahaliyla alakasi yok her ekipman birbiri ile anlasamaz. Isin ozeti kendi ekipmanina en yakin setup ile calman en akli selim yoldur her zaman. Bu da sana ders olsun. Parayi havadan toplamiyorsan gereken ozeni gostereceksin.

Bence pedalın yada amfinin ayarlarından veya pedalın kullanım şeklinden kaynaklı bir problem. Uzun zamandır blackstar kullanıyorum boğuk yada çamurlu bir tonu yok amfinin, pedal da öyle değilmiş mağazada denendiğinde, o yüzden benim aklıma gelen tek sorun başta belirttiğim gibi ayarlar.

Abi blackstarların genel yapısı o benim zannımca sesleri çok karanlık ve boğuk. Yapman gereken sesi fulleyip araya bi atternuator atman lazım. Yani senin amfin kötü falan değil, tamamen karakter farklılığından kaynaklı bir durum bu.

Amfinizin hacmi 5 watt lambalı , azımasanamaz hoparlörden verim almak için biraz yüklenmek gerek, Acak kabininiz 1x10 oldugu için basslar zaten yok , Tiz mid dengesini bilemiyorum driverınızın , ama bundan sonra kendi ekipmanınıza yakın denemeyi ihmail etmeyin, Vox kabin fender amfiyle zaten farklı 2 uç

Gibson ile PRS SE arasında zerre benzerlik görmedim. Blackstar ile Fender amfi de gayet farklılar. Blackstar daha ingiliz karakterli Fender ise tam bir Amerikalı. Gibson ın üzerindeki manyetikler muhtemelen 490 498 olmalı, ki PRS se deki manyetiklerin alakası yok. Hoparlörler deseniz zaten alakasız. Biraz eq ayarlarıyla oynayın derim, belki yaklaşabilirsiniz. Ama benzer olmaları pek muhtemel görünmüyor.

O amfiyi Engl ve Mesa kabinlerle denedim, en iyi tonu kendi kabiniyle aldım. (1x12)
Yine, Engl ve Mesa kafa amfilerle de Blackstar kabini denedim.
Şahsen çıkardığım sonuç: Blackstar ht5r kafa sadece kendi kabiniyle doğru düzgün bir ses veriyor, diğer kabinlerle tırt...

1x12 İle 1x10 arasında fark olur artı 1x12 ile mağzada yüksek ses ile denenmiş ve sen yurtta Sesi açamamışsan daha Çok artar Artı eq ayarları çok fark eder birde mağazada pedalı sen değilde sadece görevli arkadaş denemişse tuşe farkıda hissedilir.

yooo hayır ben denedim amfi farkından bariz. Blackstarı son sesde açtım yurtta çok az düzeldi olay tahmin ediyorum %70 amfide. %15 kabin %15 gitar farkı.

Geri