Yeni El Yapimi Butik Pedal-ekipman - Ast

Başka başlıklardan düşmanlığınızı yakından takip ettik. Bu yüzden yorumunuz pek enteresan gelmedi. Nitekim video izleyip tuşe hassasiyetini kavrama konusundaki başarınızla da kendinize yakıştırdığınız bütün sıfatları hakediyorsunuz. Tebrikler.

-Yanlış bilgilendirme yapan insana agresif konuştuğum olur, birde üstelerse tahammül edemem fakat kimseye karşı bir düşmanlığım yoktur, öyle huyum da yok da zaten üç kere konuştuğum adama ne düşmanlığı besleyeceğim, komik oluyorsun :D
-Yorumum gayet net ve objektif, ben diğer başlıklarla bağlantı kurmacak kadar objektif yorum yapmaya çalıştım ama sen diğer başlıklarla bağlantı kurmayacak kadar objektif bakamamışsın, bu sebeple sana nasıl geldıği zerre umrumda değil.
-Video izleyip tuşe hissiyatı hakkında biraz bile fikir edinemiyorsan, video izleyerek vaktini öldürmemeni öneririm.
-Bende o imzayı kim ciddiye alacak diyordum, bravo ilk sen geldin oltaya :D

Evet ben sırtlayamam teknik konuları. Haklısınız. O zaman ben yazmıyım bir daha. Önceki şişmanlıkla ilgili yazdığım şey ma1'in mesajına cevaben idi. Böyle bir konuda suçlanmak çok rahatsız etti şu an beni. Ama devamında ton ile ilgili düşüncemi de yazmıştım. izzzyy'nin gözünüzdeki değerinden de haberim yok. Fakat her okuduğum başlıkta düşmanca tavırlar gördüm ben. Burada yazdığının da başka başlıktaki tartışmalarının devamı olduğuna eminim hala. Fakat bu polemiğe bulaştığım için pişmanım. Bu sayfanın böyle mesajlarla kirlenmesi gereksiz oldu.

Bazı durumlarda lafa değil icraata bakmak lazım. Ortada bir ürün var ve bence de iyi olmuş. Ton işinden iyi anlayan bir gitaristin elinde bir çekim yapılırsa bence tuşeden kaynaklı yorumlar boşa çıkacaktır. Çalan arkadaş biraz özensiz ve kontrolsüz.

Söylediklerine katılmıyorum. Tuse hissiyatı her gitaristi etkiler ama çok ama az. Fakat Tuse hissiyatından etkilenmek iyi veya kötü gitaristligin göstergesi değildir.

Bunlar bana uzak yaklaşımlar. Hiç de bilmem bir pedala hassasiyet nasıl yüklenir. Benim kriterlerime göre iyi gitarist çok iyi çok teknik çalan değil elindeki ekipmanı iyi kullanan olduğu için dedim ben onu. Yani baktın aletten ses çıkarmakta zorlanıyorsun hemen farklı motifler kullanarak dinleyenin durumu farketmesini engelleyebilirsin. Eric Clapton tonuyla Michael Angelo çalmaya çalışmamak lazım. Ayrıca videolari izlerken bu meseleyi pedala hiç yormadim bile ben. Acaba ben de bu işten hiç anlamıyor muyum merak ettim şimdi?

abiler, su an izmirdeyim 3 hafta kadar. pedali gorup denemek isteyenler ozel mesaj atabilirse sevinirim.
istanbula buyuk ihtimalle vakit yetismeyecek bu sefer, ileriki aylarda bir ornek gondermeye calisacagim
oradaki bir bayiye.

iyi haber: istanbul'a vaktim yetisti, cumartesi veya pazar istanbul tunel'deki bir iki dukkana
getiriyorum pedali, denemek isteyen lutfen hemen ozel mesaj yazsin. buyuk ihtimalle
bir iki buyuk dukkan olacak (dore , zuhal, vs. gibi)

ortalama bir lambali amfinin distortion kanalinda calanlar, ardindan ayni amfinin clean kanalina ortalama bir distortion pedali girerek calan kisiler cok iyi bilir o tușe hassasliğının ne kadar onemli olduğunu. su anda telefondan girdigim icin ve kulagimda dandik bir kulaklik oldugu icin video hakkinda yorum yapmiyorum fakat tuse hassasiyeti cok onemli

Bunlar bana uzak yaklaşımlar. Hiç de bilmem bir pedala hassasiyet nasıl yüklenir. Benim kriterlerime göre iyi gitarist çok iyi çok teknik çalan değil elindeki ekipmanı iyi kullanan olduğu için dedim ben onu. Yani baktın aletten ses çıkarmakta zorlanıyorsun hemen farklı motifler kullanarak dinleyenin durumu farketmesini engelleyebilirsin. Eric Clapton tonuyla Michael Angelo çalmaya çalışmamak lazım. Ayrıca videolari izlerken bu meseleyi pedala hiç yormadim bile ben. Acaba ben de bu işten hiç anlamıyor muyum merak ettim şimdi?
Pedala hassasiyet yuklenme diye birsey soz konusu degil zaten, sadece harmonik olarak zengin ekipmanin tuse hissiyati yuksek olur. Eric Clapton tonu ile Michael Angelo tonu kiyaslamiyoruz burda, soyledigin sey tamamen bambaska sey. Ses cikaramiyorsun aletten olayi degil, ses birebir ayni olsa bile tuse hissiyati farkli olur. Burda asagi yukari ayni drive seviyesindeki tonlarin tuse hissiyatini goz onune aliyoruz, obur turlu zaten elma armut kiyaslamasi olur. Tuse hissiyati yuksek olan ekipmanla ellerin klavyede akar, yani en iyi performansini sergilersin. Tuse hissiyati dusuk ekipmanda ise ellerin klavyeye yapisip kalir, dunyanin en iyi gitaristi de olsan performansin duser, bunu yeterince ekipman deneyip uzerine biraz kafa yoran herkes bilir. Lambali ampli ile transistorlu amplinin en buyuk farkli zaten tuse hissiyatidir. Bu yuzden gitarisler kucucuk kutularda birebir ampli modellemeleri varken hala 30-40 kiloluk amplileri kullaniyorlar.

Bazı durumlarda lafa değil icraata bakmak lazım. Ortada bir ürün var ve bence de iyi olmuş. Ton işinden iyi anlayan bir gitaristin elinde bir çekim yapılırsa bence tuşeden kaynaklı yorumlar boşa çıkacaktır. Çalan arkadaş biraz özensiz ve kontrolsüz.
Tuşe hassasiyeti gitaristi etkileyen bir durum olduğuna göre daha iyi bir gitaristin elinde bu yorumlar boşa çıkacaktır çünkü bence sorun çalan kişinin özensizliğinden kaynaklanıyor demek istemişim. İyice açarak söyledim ki anlaşılmayan yanı kalmasın. Herkes bir anda ben iyi gitaristim iyi anlarım bu işten edasıyla yazmış sanki küfretmişiz gibi. Çalmadan sadece bir video ile fikir yürütülebiliyorsa tuşe hassasiyeti konusunda, o zaman bu görüşü de destekliyor olmanız lazım değil mi? Bakın adam istanbula bile gelmiş birisi çıksın denesin de o söylesin biz de susalım o zaman.

Tuşe hassasiyeti gitaristi etkileyen bir durum olduğuna göre daha iyi bir gitaristin elinde bu yorumlar boşa çıkacaktır çünkü bence sorun çalan kişinin özensizliğinden kaynaklanıyor demek istemişim. İyice açarak söyledim ki anlaşılmayan yanı kalmasın. Herkes bir anda ben iyi gitaristim iyi anlarım bu işten edasıyla yazmış sanki küfretmişiz gibi. Çalmadan sadece bir video ile fikir yürütülebiliyorsa tuşe hassasiyeti konusunda, o zaman bu görüşü de destekliyor olmanız lazım değil mi? Bakın adam istanbula bile gelmiş birisi çıksın denesin de o söylesin biz de susalım o zaman.
Daha iyi bir gitaristin elinde bu yorumlar bosa cikmayacak, anlatmaya calistigimiz bu. Sen anlasildin fakat biz anlasilamadik. Dunyanin en iyi gitaristi de olsa, improvize bir incelemede, tuse hissiyati dusuk ise illa biyerden patlak verir. Bunu bilmek icin iyi gitarist olmaya gerek yok ama bilmiyorsanda bilmiyorsundur, uzatmaya gerek yok.

Kusura bakmadim ama sen yukari bir bak benim soyledigime paralel seyler soyleyenler var. Demek ki benden fazla bilen de var benim bildigimi bilen de. Estagfurullah esek falan dedigimiz yok, bu burda anlatilarak anlasilacak bir konu degil, elimizde birkac fakli ekipman olacak ve vakit olacak, calarak anlatacaksin. Yoksa kelimeler havada kalacak o yuzden uzatmaya gerek yok dedim.

"tuse hassasiyeti" nden mana "touch sensitivity" galiba bu konuda bir iki sey yazmak istedim.
zira pedalin ana tasarim noktalarindan birisi "tuplu amfi gibi cok yuksek seviyede tuse hassasiyeti" dir.

Amator cekim 2. ve 3. demo videolardaki adamin tarzi ve eli agir oldugu icin cok iyi cikmamis olabilir.
Esasen 1.demo videosundaki cocuk o tuse hassasiyetini biraz gosteriyor videonun ortasinda gitarin sesiyle oynayarak.
Daha baska videolar da yapacagiz kismetse yakin zamanda hem tr de hem amerikada, pedalin
bir cok ozelligini detayli gosterecegiz.

Simdi, bu pedali gectigimiz haftalarda Izmir ve Istanbulda bir kac yere goturduk, en cok ovgu alan
seylerden birisi "tuse hassasiyeti" oldu. Hatta baya deneyimli bir iki gitarci ben hayatimda bu kadar
"tuse hassasiyeti" olan tupsuz pedal calmadim dedi. Bilhassa 18volt ile calistirildiginda bu ozellik
saha kalkti.

En iyisi tabi kendinizin istediginiz gitar/amfi/pedalboard kombinasyonlari ile denemesi. Iki tane cep
telefonu ile kaydedilen videodan yorum yapmak cok saglikli olmayacaktir. Lutfen denemek icin
benimle ozel mesaj ile temasa gecin.

Arkadaslar,
Yeni tanitim videomuzu asagidaki "gomulmus" videodan, veya web sitemizden izleyebilirsiniz.
(www.astaudio.com)

Bu videoyu , profesyoneller tarafindan en yaygin kullanilan, orta halli ekipmanlar
kullanarak yaptik (Gibson LP studio gitar, Fender Hot Rod Deluxe amfi).
Ayrica, videoda pedali 18 volt ve 9 voltda calistirarak aradaki farklari ve her iki
voltajin da guzelliklerini gostermeye gayret ettik. Videonun son kisminda, amfinin
cok hafif kirli kanalina giris yaparak 18 volt ile elde edilebilecek tonlari da gosteriyoruz.

Calan arkadas bu sefer daha genis bir yelpazeden calmaya calisti (eli biraz agir olsa da)
arada bir iki klasik rock "riff" de bulabilirsiniz ;)

Yorumlarinizi bekliyoruz, videoyu imkan varsa 720p de izlemeyi unutmayin.

NOTLAR:
1- Gitarda kuvvetli humbuckerlar olmasina ragmen tuse hassasiyetine ve "headroom"a dikkat
(hem 18v , hem 9V da WARM drive kanalinda). Video boyunca gitarin volume dugmelerine dikkat.
2- Videoda 17:22 ye dikkat :D .
3- Eleman sona dogru calmayi birakmak istemiyorum dedi, kendisine bir tane pedaldan hediye ettim.

Son düzenleme:
Geri