Manyetiksiz Gitar (Line 6) - Voice Changer (Transmitter)

abi nası bişe buyaaa aboouuuwww....manyetiksiz nası ses gelio naan :D abi ii güselde bentonu deiştirmek istesm yeni manyetik alma gibi bi imkan yokgitarıdeişirmek gerekcek :D

variaxları bende görünüş itibarı ile sevmiyorum.pod xt live ın bir kaç videosunda adam variax taktı pod a.içindeki gelen fabrika presetleri ile dehset tonlar cıktı.benim gitarı taktım hiç alakası yok.artık variax ın güzelliğimidir yoksa yine tanıtım kandırmacasımıdır bilmiyorum.bir de okuduğum kadarıyla variaxlar rahat gitarlar değilmiş.sapları filan kol gibiymiş :D

Arkadaş tonunu değiştirmek istersem ne olcak gibi bir soru sormuş. Adamlar zaten o gitarın içine birçok gitarın tonunu koymuşlar. yani ton değiştirmek istersen üstündeki potans tarzı şeyi döndürceksin o kadar :) görünüşü bencede çok kötü daha güzel bir dizayn yapabilirlermiş. ayrıca xt live a bağladığınızda anladığım kadarıyla POD dan presetlar sayesinde gitarın tonunu da değiştirebiliyorsunuz mesela 1.preset ta gibson modellemesi kullanırken 2.preset a geçtiğinizde gitar telecaster modellemesi yapabiliyor. 8O

bence o dizaynı hiçbir gitara doğru dürüst benzemesin diye yapmışlar aynı her ana rengin birleşiminin beyaz renk vermesi gibi :p (çok sanatsal tespit oldu :) ) çünkü strat kasa tele kasa les paul kasa falan yapsa insanlar doğal olarak daha bi o kasanın gitarına yakın tonlar bekleyecek. bunlar da gubidik bir kasa tasarımı yapmışlar bu gitar hiçbir gitara benzemez ama her gitara da benzer demek için :) gene de daha şık bir şey olabilirdi katılıyorum.

benim bildiğim bu gitarı (line6 yı) pod a bağladığında(kendi özel kablosu ile) pod da ayrı bi preset sayfası açılıyomuş. diğer gitarlarda çıkmayan sadece bu gitarla giriş yaptığında açılan yeni bi preset sayfası.... eğer sesi köprüden alıyorsa, ses daha net olacağından simulatorler de daha etkili olarak tonları daha gerçekçi yapacaktır.... ama sustain miş,, feed back miş,, sanıyorum hepside sona erecek

nejologic demiş ki:
abi nası bişe buyaaa aboouuuwww....manyetiksiz nası ses gelio naan :D abi ii güselde bentonu deiştirmek istesm yeni manyetik alma gibi bi imkan yokgitarıdeişirmek gerekcek :D

Anladığım kadarıyla variax elektro serisinde fender ,gibson modellemesini falan yapıyor, daha çok jazz ,blues ,sert olmayan rock,ve akustik gitar tonları mevcut çıkarıyor.Bilgisayarda programı var ayarlıyorsun tel sıkmadan sadece switch ile tuning i değiştiriyor .Yuh ...
İşin güzel tarafı emg mi, sd mı ,di marzio mu ,ah tiz olsun ah yüksek çıkış, vah düşük çıkış derdi yok.Sitede artist e tıkladım bir kaç tanıdık var.
Ama garip görünüyor sanki ağızsız insan gibi eksiklik var gövdede.Alışmak zaman alır heralde.........

yakko demiş ki:
bağlama tonu opsiyonuda koysunlar alalım

Baba ayıpsın o kolay ,iste yapalım bi patch, yazayım al sana bağlama.
:idea: işin şakası tabi de
Bir de voice changer (brutal) konusunda beni bilgilendirecek akadaş yok mu? Bu metal grupları bu sesleri nasıl çıkartırlar bunun taşınabilir bi ekipmanı yok mu.Mikrofona distortion pedalı mı bağlıyorlar kardeşim(akustik gitara olur da ,mic e neden olmasın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )

esatburak demiş ki:
variax ı denedim direk tilt :) benim hoşuma gitmedi açıkçası beğenen vardır illaki ancak kesin bir kural var taklitler asıllarını yüceltiyor ...
Nerede denedin ve hangi serisini?300 ile 700 serisi arasında dağlar kadar kalite farkı varmış.Tabi fiyat farkı da..........

Line 6 nın bu yeni sistemi açıkçası beni de pek etkilemedi etkileyemedi. Sebebi mutlaka birlikte verilen footswicth e ihtiyacınız var. İkincisi naturel ses iddasında ama naturelle alakası yok...
Ne demişler Amfinin Lambalısından gitarın Seymour Duncan lısından şaşma :p dememişler miydi?? neyse...

Geri