Blackstar Ht1rh Amfim Bozuk Mu?

iRig ile iPad'e bağlayıp öyle kayıt alıyorum hocam, ama ilk mesaja yazmayı unutmuşum galiba, Blackstar kabinle de neredeyse tamamen aynı sound veriyordu. Titreklik olarak aynıydı. Düzgün mikrofonum olmadığı için kabinden kaydetmedim, çıkış alıp kaydettim. Zaten bugün deneyeyim, iade etmeyi düşünüyorum gerçek soundu buysa, lamba mamba uğraşmayıp 50w Marshall falan almayı planlıyorum olmadı.
Anlattıkların ve dinlediğim kadarıyla amfi konusunda yeterli bilgi ve donanıma sahip olmadığını anlıyorum.Yaş ve çalışma olarak daha yolun başında olduğunu görüyorum. Benim kanaatim amfi similasyonları iyi olan bir processor kullandıktan sonra full lambalı bir amfiye geçmen daha faydalı olacaktır. Bu sayede hangi amfinin sana uygun olduğunu da daha net anlarsın diye düşünüyorum.

Bugün Kadıköy'de hiçbir dükkanda ht1r bulamadım ama ht5r deneyebildim. Onun sesi de benzerdi buna, sanırım gerçekten tonu bu amfinin, videoyu çeken adamlar napıyor ediyorlarsa o güzel tonları alabiliyor bu amfiden(pedal dahi kullanmadan).

Bugün Kadıköy'de hiçbir dükkanda ht1r bulamadım ama ht5r deneyebildim. Onun sesi de benzerdi buna, sanırım gerçekten tonu bu amfinin, videoyu çeken adamlar napıyor ediyorlarsa o güzel tonları alabiliyor bu amfiden(pedal dahi kullanmadan).

Bazı çekimlwerde pedal vb. ekipman kullanılır, veya kayıt sonrası düzenleme yapılır ama, bir şey denmez. Bazı amfi demolarında kabindeki hoparlörü de göremezsin. Bu yüzden genelde amatör demolara güvenmek daha iyi olur.

Blackstar'ın sesi kötü değil (bence). Hani bir Tubescreamer tarzı pedal ile gayet rahat şekillendirilir.

Bazı çekimlwerde pedal vb. ekipman kullanılır, veya kayıt sonrası düzenleme yapılır ama, bir şey denmez. Bazı amfi demolarında kabindeki hoparlörü de göremezsin. Bu yüzden genelde amatör demolara güvenmek daha iyi olur.

Blackstar'ın sesi kötü değil (bence). Hani bir Tubescreamer tarzı pedal ile gayet rahat şekillendirilir.
Ben adamın yalancısıyım hocam, video çeken adama sordum, wah dışında hiçbir şey kullanmadım dedi. Ms Pozitron bir Maxon od muadili sipariş ettim, TS ile çok benzer pedallarmış, onla belki güzel tonlar alırım.

Dimeyin, dimeyin, insanları bunalıma itmeyin! İnsanlar amfilerine düşman etmeyin!

Blackstarlar biraz acaip bir tasarım, ama "tam lambalı değil" demek ne kadar doğru bilinmez. Zira Çoğu "tam lambalı" amfinin de tonu pek çiğdir.

http://turkrock.com/konu/42684/#post-883999

O sebeple bilgi vermek için söyledim zaten. :) Tam lambalı tasarıma sahip değil, yani sinyal sadece lambalar tarafından sürülmüyor, katı-hal opamplerden de geçiyor.

Blackstar HT1R sahibiyim,emulated output için biraz garip bir ton olduğunu düşünüyorum.Araştırmanız da fayda var.Farklı ekipmanlarla test yapın en olmadı iade veya değişim yaptırırsınız.

Blackstar HT1R sahibiyim,emulated output için biraz garip bir ton olduğunu düşünüyorum.Araştırmanız da fayda var.Farklı ekipmanlarla test yapın en olmadı iade veya değişim yaptırırsınız.
Hocam, size çok zahmet olmayacaksa emulated outputtan, ya da ordan alma imkanınız yoksa hoparlörden kısa bir kayıt yapıp atabilir misiniz drive kanalında, birkaç farklı gain seviyesiyle? Cidden çok işime yarar göndereceğiniz ses kaydı, üst mesajımda demiştim, Kadıköy'de HT1 deneyemedim, o yüzden hâlen bilmiyorum benimkinin sesi normal mi değil mi.

Başka bir arkadaşın elinde kayıt varmış zaten hocam, siz kayıt alacak mıydınız almayacak mıydınız bilmiyorum ama almanıza gerek kalmadı.

Başka bir arkadaşın elinde kayıt varmış zaten hocam, siz kayıt alacak mıydınız almayacak mıydınız bilmiyorum ama almanıza gerek kalmadı.

Bende Blackstar Ht1R Head var. Ben ses kaydınızı dinledim ama, probleminizin ne olduğunu tam anlamadım. Arkada hisss diye bir ses duyuluyor, o mudur acaba problem? Yoksa gece uykulu uykulu ben mi anlamakta zorlandım.:yawn::)

Eğer sorun hissss sesi ise, aşağıya koyduğum kayıtta bende de hisss sesi var ama, benimkisi elektrik tesisatımla alakalı. Sorunu noise gate kullanarak çözüyorum. Kayıtta 00:18 inci saniyeye kadar hisssss sesi mevcut. 00:18 inci saniyede noise gati açıp gürültüyü temizliyorum.

Kayıdı yaparken şunları kullandım.

Cort X11 Envistle köprü manyetiği
1x12 Celestion v30 isocab
Audio Technica MB2K mikrofon
Tc Electronic G-major (noise gate i burdan verdim)
Bir miktarda reverb.

Akord tam mıydı, çok mu bas veya tiz oldu çok irdelemeden,gece gece hızlıca kayıt aldım. Belki işinizi görür. Selamlar..:)

Son düzenleme:
Bende Blackstar Ht1R Head var. Ben ses kaydınızı dinledim ama, probleminizin ne olduğunu tam anlamadım. Arkada hisss diye bir ses duyuluyor, o mudur acaba problem? Yoksa gece uykulu uykulu ben mi anlamakta zorlandım.:yawn::)

Eğer sorun hissss sesi ise, aşağıya koyduğum kayıtta bende de hisss sesi var ama, benimkisi elektrik tesisatımla alakalı. Sorunu noise gate kullanarak çözüyorum. Kayıtta 00:18 inci saniyeye kadar hisssss sesi mevcut. 00:18 inci saniyede noise gati açıp gürültüyü temizliyorum.

Kayıdı yaparken şunları kullandım.

Cort X11 Envistle köprü manyetiği
1x12 Celestion v30 isocab
Audio Technica MB2K mikrofon
Tc Electronic G-major (noise gate i burdan verdim)
Bir miktarda reverb.

Akord tam mıydı, çok mu bas veya tiz oldu çok irdelemeden,gece gece hızlıca kayıt aldım. Belki işinizi görür. Selamlar..:)

Teşekkür ederim hocam, problemim o hiss sesi değil de daha çok solo çalarken sesin kırılması. Sağlam ton almışsınız ama cidden, benim amfim de yarın tekrar ulaşacak elime muhtemelen, bakalım iyice bir kurcalayacağım. Clean boost yapmayı falan da deneyeceğim, inşallah güzel tonlar alabilirim.

Rica ederim. Umarım istediğiniz tonlara ulaşırsınız. Ben açıkçası Blackstar Ht-1 den çok memnunum, her yola gelebilen bir amfi. Daha önce alıp satmıştım ilk çıktığı yıllarda. Sonra tadı öyle damağımda kalmış ki, dayanamayıp 1-2 ay önce tekrar sıfır satın aldım.

Bir de şunu hatırlartma ihtiyacı duydum : şimdiye kadar Soldano dan Marshall a, Mesa dan, Orange a ve Vox a bir çok amfi alıp sattım ve şöyle bir tespitim oldu : Bazı amfiler, gitar action ındaki kusurları çok bariz ortaya çıkarırken, bazıları bu kusurları gizliyorlar. Örnek vermek gerekirse, Marshall, Blackstar gibi amfiler, klavyenizdeki minik bir bızlamayı bile asla affetmeyip çok dramatik tonlar verirken, özellikle ve özellikle Vox ve Orange amfiler çok ilginçtir ki, gitar bızlamalarını neredeyse hiç hissettirmiyorlar. Bu sanırım amiflerin eq karakteristikleri ile alakalı.

Elimde 4 tane amfi var. Marshall DSL-1, Blackstar Ht-1, Orange Micro Terror ve Vox NightTrain 15w. Aynı gitarla deneme yaptıığmda, actionun da bızlama olan gitarla çaldıığmda, Blackstar ve Marshall da inanılmaz bızlamadan kaynaklı kötü sesi duyarken, Vox ve Orange da gitar actionunda hiç bir sorun yokmuş gibi ses üretiyor.

Yani işin özü gitar actionı ve perdelerdeki minik bızlama cızlamalarda, seste kırılmalar varmış hissi yapabiliyor. Dediğim gibi umarım amfi elinize geçince sorununuz hallolmuş olur, istediğiniz tonlara ulaşırsınız. (y)

Selamlar..

Geri