V Gitar Arıyorum Bulamıyorum Yardım Ey Turkrock

Blues filan bal gibi oluyor göstermek için. Gibson-Epi diyorum yani. Bir de sadece gitar işi değil tabi ki amfi, pedal vs diğerleri de tonu etkiliyor. Bir de denk gelir mi bilmiyorum ama Japon markaları vardır; Greco, Hondo, Fernandes gibi.. Tünelde, Kadıköy'de bazen karşıma çıkıyor denemekte yarar var yani. Hatta Kramer'i Gibson aldıktan sonra tekrar yeni modeller üretmeye başladı. Kramer'in V serisi gitarlarına da bakılabilir. Bu gitarları rahatlıkla düşündüğünüz fiyat aralığında bulabilirsiniz.

Konuya bir göz attım da, senin işin ya çok paraya ya da tesadüfe bakıyor. Ya bir kaç bin doları güzel bir Gibson V'ye gömeceksin, ya da o tonların üstesinden gelebilecek ağacı kaliteli bir V gitar bulacaksın.

İstanbul'da bir tanıdığımda güzel, dolgun klavyeli bir V var ama, manyetiklerini kesinlikle değiştirmen gerek. Belki boyasını da sökmen icap eder, kamuflaj boyalı zira.

Son düzenleme:
Konuya bir göz attım da, senin işin ya çok paraya ya da tesadüfe bakıyor. Ya bir kaç bir doları güzel bir Gibson V'ye gömeceksin, ya da o tonların üstesinden gelebilecek ağacı kaliteli bir V gitar bulacaksın.

İstanbul'da bir tanıdığımda güzel, dolgun klavyeli bir V var ama, manyetiklerini kesinlikle değiştirmen gerek. Belki boyasını da sökmen icap eder, kamuflaj boyalı zira.

Abi gitarın fotolari var midir?
Korina ve schecter hakkında ne dusunmektesin?
1500e kadar onerecegin başka gitar var midir?

Schecter v'nin de sapı baya kalındı. Oturup deneme fırsatım olmadı başka şeyler bakınıyordum do re de sadece nasılmış diye taciz ettim gitarı biraz bana sap kalınlığı Gibson'numsu gibi geldi. 1000 tl ye kv3 bulunur yahu poplar gövde filan japan jackson.. pointy headstock derdiniz de yok anladığım kadarıyla schecter ile ilgilendiğinize göre... Manyetiği istediğiniz gibi değişir güzel bir amfi ile her ton alınır o gitardan.

Ayrıca fazla seçeneğiniz yoksa gitarın ağacını değerlendirin manyetik,köprü,burgu vs bunlar değişebilen şeyler hatta fret,boya bile. Gitarın akustik olarak titremesi nasıl sapı rahat mı bunlara öncelik verin sonra para hesabı yapın.

Hatta bolt on ise sap bile değişir, güzel bir sap bulur onu takar toplama bir gitar da yapılabilir. Hem konforlu hem istediğiniz gibi hem de ucuz olur. Çıkan parçaları da satabilirsiniz. Bir gitarı sevip de bunda emg var, burgular tam içime sinmedi, köprüsü hafif paslanmış diye seçeneği kafadan silmeyin. 1000 tl civarı v kasa gitar 2. elde de sıfırı da zor bulunuyor açıkcası.

Son düzenleme:
Önceden sert gorunumlu aynen vk3 gibi gitarlar cok hoşuma gidiyordu ama sonradan aynen gibson flying vler gibi vintage v kasalar hoşuma gidiyor. O kasada da tercih çok dar hocam.
Biraz saplari sikinti olacak ama olsun.

İyi de schecter da o sınıfa girmiyor yanlız :) Bir de fark ettiniz mi bilmiyorum ama Schecter'da tam king v-flying v değil, kanatlar simetrik değil. Flying v olayını çeşitlendirecekseniz Randy Rhoads var ya da Cort v serisi var. Dean'lar var yine.. Hatta bir ton v serisi var Dean'de Mustaine sig. serisi king v gibidir kanatları. Bir de Hamer v ler var gibson-epi gibidir,flying v tarzı.. Koreleri'ni bulabilme şansınız var.Yine onu da Gibson aldı Kramer gibi yeni modelleri de mevcut. Amerikan hamer bu fiyata yok tabi ki. Özetle aklıma gelenleri bir sıralayım.

-Greco (Eski ve japon olanı makbul, yenisi de olur ama 1000 tl ye olmaz :)) )
-Hondo (Eski ve japon olanı makbul. Yenisi yok zaten bildiğim kadarıyla)
-Fernandes (Eski ve japon olanı makbul, bulunabilme ihtimalı yüksek)
-Hamer (Eski ve kore yapımı olursa, güzel. Yeni çin yapımları denemek gerek, bilmiyorum )
-Schecter
-Axl(bir ara çok reklamı oldu. Tünelde bir yerde axl denedim fiyat/performans oranı en düşük gitarlardan biriydi,direkt kaçılır.)
-Dean(Mustaine,Dime vs birçok modeli var ama fazlasıyla modern hatta bence extrem kasa olayına giriyor V'leri)
-Dbz (Yine flying v ayağına extrem kasa..)
-Kramer (eski ve japon olanları var bulunursa kaçırılmayacak tarzda. Umut var, kadıköyde rexx sinemasının oralarda bir dükkanda 80-90'lardan kalma japon striker görmüştüm. Üvey evlat muamelesi görmüş, bakımsız bir aletti ama güzel bir v Kramer'a denk gelinebilir.)
Gibson-Epi: 1500 tl + takaslık birşey varsa Gibson Faded alabilirsiniz.Tabi ki satıcı kabul eder mi bilmem. Faded V'leri bilmiyorum ama diğer Faded modellerinde tıpkı epi gibi sağı solu belli olmuyor çok fazla işçilik hatası, 3-4 parçadan yapılmış gövde ağaçları... Epi içinse hangi model olursa olsun denenerek alınması önerim.

Elimde 1500 tl varsa temiz 2. el shecter/epiphone (belki sıfır) yerine biraz daha bekler Gibson USA alırdım. Tercih sizin tabi. Özetle para biriktirme durumunuz varsa bekleyin, Gibson USA flying alın oh mis. Yoksa diğer seçenekleri bulmak ya zor ya paranızın hakkını alamıyorsunuz. Satan bir kaç kişi vardı forumda Gibson USA için.. Nakit+takas filan belki kabul ederler.

Son düzenleme:
Hocam beni affedin ben o seymour duncanlı schecter V yi buldum.
http://www.do-re.com.tr/U13142,536,...1-elektro-gitar-elektro-gitarlar-schecter.htm
Nakitte 1600 taksitle 1800 Maun gövde seymour duncan alnico manyetikler.
Aynı zamanda zuhalle konuştum.
1048 tl Epiphone 1958 korina flying V.
1 tane kalmış. Üstelik 300 tl ödeyince (%30) 2 ay benim için ayırıyorlar gitarı.
Bir de sahibindende
Epiphone 1967 flying v buldum krem limited edition. Kızılağaç alder gövde
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-epiohone-flying-v-1967-165081919/detay
1200 tl yazmış arkadaş.
Onu 1000e düzlerim bi türlü.

Sizce hangi gitarı almalıyım değerli büyüklerim??
Özellikle iki flying v arasında kaldım hangisi nasıldır?
Biri korina biri alder.
Manyetikleri farklı.
Hani denemeye giderim elbette gitarları ama ondan önce burda bilgili büyüklerim benim için gitarları karşılaştırabilir mi?
Saygılar
NEBİL
ben olsam acele etmeden 2. elde bi Schecteri kovalarım. Senin yapacağın işe göre gitar..

herşey ben doğarken başladı........
Cevabınızda bir alaycılık seziyorum, hoş değil. Yanılıyorsam kusura bakmayın.
Yanıtınızı alaycı olarak düşünecek olursak ta cevabım ; doğumunuzda sıkıntı yaşanmış olabilir, muhtemelen doktor poponuz yerine kafanızı tokatlamış olabilir. (Kafadan bacaklı olma durumuda sözkonusu olabilir tabi)
Dolayısıyla gitarları ve ağaçları biraz daha tecrübe etmeniz faydalı olacaktır.

Cevabınızda bir alaycılık seziyorum, hoş değil. Yanılıyorsam kusura bakmayın.
Yanıtınızı alaycı olarak düşünecek olursak ta cevabım ; doğumunuzda sıkıntı yaşanmış olabilir, muhtemelen doktor poponuz yerine kafanızı tokatlamış olabilir. (Kafadan bacaklı olma durumuda sözkonusu olabilir tabi)
Dolayısıyla gitarları ve ağaçları biraz daha tecrübe etmeniz faydalı olacaktır.
tamam memnun olmadıysan biraz daha ileri saralım. 98 de Kv1 çalıyordum, o zamanlar Kıvılcım Müziğin cam dekorasyonunda ESP explorer mx-250 olympic white vardı.. bilmem hatırlarmısın? kv1 benim değildi tabi, çulsuzdum.. hemde şu şey olan, ağacın üzerine cila olan.

tamam memnun olmadıysan biraz daha ileri saralım. 98 de Kv1 çalıyordum, o zamanlar Kıvılcım Müziğin cam dekorasyonunda ESP explorer mx-250 olympic white vardı.. bilmem hatırlarmısın? kv1 benim değildi tabi, çulsuzdum.. hemde şu şey olan, ağacın üzerine cila olan.
Öncelikle cümleye büyük harf kullanarak başlanır.
Sonrasında 40 yıllık tanışıklığımız varmış gibi yazıyor olmanız kültür seviyeniz hakkında fikir veriyor.
Yazdıklarınızı hatırlamıyor veya bilmiyorum. Burada tarihler, anlamsız örnekler vererek eski ve tecrübeli bir müzisyen olduğunuzu kanıtlmaya çalışıyorsanız idrar yariştırıyorsunuz demektir. Buna ortak olmak istemem ama söylemeden de edemeyeceğim. Muhtemelen buradaki birçok dost ve arkadaşımız (bende dahil olmak üzere) sizin yaşınızdan çok daha uzun süredir müzikle (amatör veya profesyonel) ilgileniyoruz. Bu nedenle bizlere olmasada ortak tutkumuz olan müziğe saygı duyup ona gore yazarsanız sizin açınızdan çok daha olumlu olacaktır.

Bu konuya da daha fazla birşey yazmak istemiyorum.
Ayrıca yaşadığınız tecrübe derken, neden Alder (Kızılağaç) gövde olmamalı bununla ilgili tecrübenizi sormuştum.

Öncelikle cümleye büyük harf kullanarak başlanır.
Sonrasında 40 yıllık tanışıklığımız varmış gibi yazıyor olmanız kültür seviyeniz hakkında fikir veriyor.
Yazdıklarınızı hatırlamıyor veya bilmiyorum. Burada tarihler, anlamsız örnekler vererek eski ve tecrübeli bir müzisyen olduğunuzu kanıtlmaya çalışıyorsanız idrar yariştırıyorsunuz demektir. Buna ortak olmak istemem ama söylemeden de edemeyeceğim. Muhtemelen buradaki birçok dost ve arkadaşımız (bende dahil olmak üzere) sizin yaşınızdan çok daha uzun süredir müzikle (amatör veya profesyonel) ilgileniyoruz. Bu nedenle bizlere olmasada ortak tutkumuz olan müziğe saygı duyup ona gore yazarsanız sizin açınızdan çok daha olumlu olacaktır.

Bu konuya da daha fazla birşey yazmak istemiyorum.
Ayrıca yaşadığınız tecrübe derken, neden Alder (Kızılağaç) gövde olmamalı bununla ilgili tecrübenizi sormuştum.
Kusura bakmayın, bundan önceki girdimde de bir taciz söz konusu oldu, bunuda böyle yorumladım. Bende tam -acaba bendemi birşey var" diyordum.. Şimdi bakıyorumda, yazdıklarım gerçekten yakışıksız olmuş, ama gerekçem sizin yazdıklarınızı da işbilir-sorgular olarak yorumlamam. Saldırgan tutumum için gerçekten kusura bakmayın.

İyi de schecter da o sınıfa girmiyor yanlız :) Bir de fark ettiniz mi bilmiyorum ama Schecter'da tam king v-flying v değil, kanatlar simetrik değil. Flying v olayını çeşitlendirecekseniz Randy Rhoads var ya da Cort v serisi var. Dean'lar var yine.. Hatta bir ton v serisi var Dean'de Mustaine sig. serisi king v gibidir kanatları. Bir de Hamer v ler var gibson-epi gibidir,flying v tarzı.. Koreleri'ni bulabilme şansınız var.Yine onu da Gibson aldı Kramer gibi yeni modelleri de mevcut. Amerikan hamer bu fiyata yok tabi ki. Özetle aklıma gelenleri bir sıralayım.

-Greco (Eski ve japon olanı makbul, yenisi de olur ama 1000 tl ye olmaz :)) )
-Hondo (Eski ve japon olanı makbul. Yenisi yok zaten bildiğim kadarıyla)
-Fernandes (Eski ve japon olanı makbul, bulunabilme ihtimalı yüksek)
-Hamer (Eski ve kore yapımı olursa, güzel. Yeni çin yapımları denemek gerek, bilmiyorum )
-Schecter
-Axl(bir ara çok reklamı oldu. Tünelde bir yerde axl denedim fiyat/performans oranı en düşük gitarlardan biriydi,direkt kaçılır.)
-Dean(Mustaine,Dime vs birçok modeli var ama fazlasıyla modern hatta bence extrem kasa olayına giriyor V'leri)
-Dbz (Yine flying v ayağına extrem kasa..)
-Kramer (eski ve japon olanları var bulunursa kaçırılmayacak tarzda. Umut var, kadıköyde rexx sinemasının oralarda bir dükkanda 80-90'lardan kalma japon striker görmüştüm. Üvey evlat muamelesi görmüş, bakımsız bir aletti ama güzel bir v Kramer'a denk gelinebilir.)
Gibson-Epi: 1500 tl + takaslık birşey varsa Gibson Faded alabilirsiniz.Tabi ki satıcı kabul eder mi bilmem. Faded V'leri bilmiyorum ama diğer Faded modellerinde tıpkı epi gibi sağı solu belli olmuyor çok fazla işçilik hatası, 3-4 parçadan yapılmış gövde ağaçları... Epi içinse hangi model olursa olsun denenerek alınması önerim.

Elimde 1500 tl varsa temiz 2. el shecter/epiphone (belki sıfır) yerine biraz daha bekler Gibson USA alırdım. Tercih sizin tabi. Özetle para biriktirme durumunuz varsa bekleyin, Gibson USA flying alın oh mis. Yoksa diğer seçenekleri bulmak ya zor ya paranızın hakkını alamıyorsunuz. Satan bir kaç kişi vardı forumda Gibson USA için.. Nakit+takas filan belki kabul ederler.

Hocam şimdi bu greconun hondonu fernandesin ikinci elini ve sıfırını nerden bulacağım???
Hamer dorede var gider denerim sağolun. :)
Kramer nerde bulacağım kim getiriyor TRye?

Gibson'a geçtikleri için normalde Gibson temsilciliği varsa mağazanın Kramer ya da Hamer da satabilir. Ama getiren var mı bilmiyorum. Tünel'de Yeni Kramerleri satan bir yer görmüştüm. Hayal meyal hatırlıyorum yerini sanırım Tünelden Karaköy'e inerken dore'ye gelmeden o taraftaki dükkanlardan birisi satıyordu. Köşebaşı-sokak girişin'deydi. Adı aklıma gelmedi. El de değiştirmiş olabilir baya zaman geçti çünkü :)

Fernandes'in 2. elleri sahibinde var baya elbet v kasası da düşer :) Greco modellerini de bazen görüyorum, genelde lp oluyor yine v kasası düşebilir. Hondo ise baya zor. Sahibinden,gittiden,muzik forumlarından kontrol edeceksin işte zorluğu oradan zaten :)

Merhaba,
sitedeki arkadaşlar güzel tavsiyelerde bulunuyorlar. Sizin fiyat aralığınızda %50 ağaç + %50 manyetikler soundu etkiler.
Orijinal Amerikan manyetikler kullanmaya çalışmanız çok büyük etkisi olacaktır.

Geri