V Gitar Arıyorum Bulamıyorum Yardım Ey Turkrock

Bu arada yeni hamerlar Çin xt serisi. Görmek gerekli. Çin yapımları da kendi içinde seviye seviye ayrılıyor. 2000 tl ye de çin yapımı gitarlar piyasada 200 tl'ye de. 80-90'lardan kalma Kore Hamer bulunabilir ama artık çin-kore farkının artık bu kadar açık olduğunu düşünmüyorum, özellikle Gibson ailesi bünyesindeki marka için. Ayrıca manyetikleri de duncan design zaten baya bir götürür.

Videodaki kişi gövde ağacında hata yaptı sanırım. Bir de şu gibson'nun top ağacı hep bir sorunlu websitesine koydukları gitarın fotoğrafı ile videodaki gitar bir mi Gibson hele buna bir cevap ver bu ne lan ?

http://www.hamerguitars.com/?fa=detail&mid=960

Daha adam gibi bookmatched flame top gibson usa da göremedik. Hangi gitarın fotoğrafını çekiyorlar, fotoşok mu yapıyorlar ne yapıyor ?

Edit: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-dean-flying-v-1000-tl-149397262/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-v79-cwh-elektro-gitar-v-kasa-143442251/detay

Dean gitarlarının da atlanmaması,denenmesi gerek. Headstock flying v'ye uymuyor en iyisini gibson yapmış zamanında başka firmalar da ya headstock ya kasa şeklini oynuyor. Eğer headstock'tan yana prolem yoksa, tam vintage flying v havasında.. 2. elde düşüyor ara sıra bakmak lazım. Kore yapımı hem de.. Olmadı sıfırlarının da fiyatları makul diye aklımda kalmış.

Son düzenleme:
Hocam deanlerin o kafası herşeyi bozuyor be :(
Bi de maddi durum var tabi
Son durumlara bakarsak ben gitarin bi kismini kredi kartiyla alacagim.
Dolayisiyla sifir alacagim.
Hamer ve epiphonedan birini secicem hocam ama kalbim
full epiphonedan yana :D
Gitarin adindan tut görüntüsüne markasina kadar + zuhal 300ünü verirsem bana gitari 2 ay ayiriyor.
700 daha odedigim an aliyorum gitarı. :)
Tabi soundlar en önemlisi internetten bakip istemek kolay. :D
Ah ne yapacagim ben? :D

Toplama gitar da fena olmayabilir. V kasa gövde satan elinde projesi yarım kalmış kişiler filan var. Yani sabır işi, zaman işi eğer para yoksa..

Sahibinden,sanalpazar vs üstünden 2. eli taksitli alabilirsiniz. Sıfır gitar, hem kur yüzünden hem de takasta elinizdekileri saymayacağı için bence dezavantajlı. Neyse kolay gelsin.

Benim de aklıma direk gibson epiphonelar geliyor biraz senin isteğine yakın çünkü diğer firmaların çoğu V kasa gitarları metal gitarı olarak üretiyorlar

V kasa zor oluyor. Alan kişiler hep metal düşündüğü için, üreticide bunu düşünüyor. Birde ayakta çalmak zorundasın. Konser için iyi ev için kötü oluyor. Gel yol yakınken vazgeç :)

Konu almis basini gitmis, ama V kasanin iyi ve kötu yanlarini bilerek almalisin.
V kasa gitarlar genelde sahne icin iyidir, ayakta calmak zorundasin, evde uzun sure pratik yapacagin zaman mecburen oturacaksin ozamanda egilip bukulmekten sirtini belini incitirsin.
Birde denemeden alma, V kasalar genelde cok sert muzik icindir, aklinda bulunsun bunlar...

Valla gittim denedim epiphone korina 58 flying v.
Abi çok sicak tonlari var hayran kaldim gitara elimdeki Michael kelly koreye takla attirdi. Jackson falan da denedik. Çok tizler. Gelmediler bana.
Benim Traveler guitarim olduğu için calismam da rahat olur hehe :)
Beni vazgeciremedniz yarin aliyorum epiphoneu :D

Valla gittim denedim epiphone korina 58 flying v.
Abi çok sicak tonlari var hayran kaldim gitara elimdeki Michael kelly koreye takla attirdi. Jackson falan da denedik. Çok tizler. Gelmediler bana.
Benim Traveler guitarim olduğu için calismam da rahat olur hehe :)
Beni vazgeciremedniz yarin aliyorum epiphoneu :D

M. Kelly'ye laf atma, daş olursun daş! :D
Haydi hayırlı olsun :)

Dayanamadım gittim bugün aldim :D

Epiphone Korina 1958 Flying V
Yahu öncelikle mutluluktan ucuyorum gitar var ya 10 numara karizma :)
Ama önemli olan elbette bu degil..
Taktim blackstara. (Bundan sonra anlatacaklarim aslında tipik bir gibsonu tarif etmeye calismam sadece ben çok o soundu bilmediğim bilsemde değer vermedigim için bugun tanistik ve geç kalmamdan çok pismanim ve çok
mutluyum tanistigima )
Bridge: İstedigimin aksine baya bi cok tok ama o PRS gibi tizlikten dagilmiyor soundu o M. Kelly gibi karaktersiz de değil. (@hackeiommi ) (Allahım daş oldum yazamıyom :D )

Beklentimden biraz daha yumuşak prsle M. Kellyle metale gactigim tonda gendisiyle hard rock yapiliyor bu beni daha da çok mutlu ediyor iste istediğim sound diyorum.
Hi gain but not metal :)
Ayni ampli ayni eq ama bu sefer iste o güzel ton :)
Biraz eq ile oynayarak alnico manyetikleri tam istediğim sounda oturtuyorum ve uçuyorum :)

Neck: Abi elime alaym USA gibsonı (çift hane fiyati olanlari demiyom herhalde :D )
buyur sana ayni neck :)
Abi bu soundu ben gelimeylen darif edemiyorum coooh güzel :)
İste o vintage gibson soundu o koyu ve cream gibi akan neck ve benden gelen sacma dogaclama sololar :D
Abi sanki kendiliginden tslemişsin boostlamışsin yikamissin yaglamissin cek switchi necke gir soloya demissin abi ben öldüm o koyu tona öldüm öldüm. :)

Gold hardwarei, muthis goruntusu anlatmıyorum gıskanırsıniz :D

Bana foruma nasil ses kaydı yukleyecegimi anlatın da bi kayıt atayim size 120 saniyelikten :)
Sevgiler :)

Kadıkoye de gelin ha cumartesi :)

(Not: Abi benim olayım buymuş bu alnico manyetiklerin sıcaklığı vintageliği beni benden aldı :) )

Son düzenleme:
Sıfır buldum zuhalde :)
http://www.muzikenstrumani.com/Epiphone-1958-Korina-Flying-V-Elektro-Gitar_7511.html#0
(En sonuncusunu ben aldım :D )
Sapın arkasında gövdeyle birleştiği yere doğru minik bir cila çatlağı olduğu için (gitarın renginden nerdeyse anlaşılmıyor ve arkada)
%10 daha indirim çaktırdım :)
930 TL'ye sıfır aldım :) (fretler parlatıldı perdeler limon yağıyla silindi teller değişti gitar temizlendi bunlar bedava)
1 yıldır duruyormuş gitar :)
İkinci el fiyatına sıfır aldım :)

Vay be kimsenin dikkatini çekmemesi ilginç. Oysaki kendi segmentinde fazla alternatifi olmayan bir model. Gitar fazlalığı olmasaydı ben de durumu zorlayıp alabilirdim 930 tl baya iyimiş. Elimden kurtulmuş bu sefer :)

Sıfır buldum zuhalde :)
http://www.muzikenstrumani.com/Epiphone-1958-Korina-Flying-V-Elektro-Gitar_7511.html#0
(En sonuncusunu ben aldım :D )
Sapın arkasında gövdeyle birleştiği yere doğru minik bir cila çatlağı olduğu için (gitarın renginden nerdeyse anlaşılmıyor ve arkada)
%10 daha indirim çaktırdım :)
930 TL'ye sıfır aldım :) (fretler parlatıldı perdeler limon yağıyla silindi teller değişti gitar temizlendi bunlar bedava)
1 yıldır duruyormuş gitar :)
İkinci el fiyatına sıfır aldım :)
Hayırlı olsun :) iyi almışsın :D

Geri