Fetişizm

Fetişistlik sizce bir sapıklık mıdır?

• Toplam oy veren
    215
asla sapıklık olarak nitelendiremeyiz.. bence sapıklık apayrı bir boyut... sonuşta bir erkek veya kadın diğer cinsiyetin her şeyinden hoşlanabilir bunada sapıklık demek çok saçma olur

FHM dergisinin Kasım ayı sayısında "Fetişizm" eki var :) . Özellikle belirtiyorum ki iyi bilesiniz, bu bir reklam değildir! Bir okuyucu olarak eğer gerçekten merak ediyorsanız özellikle bu sayıyı size tavsiye ediyorum...

Bazı arkadaşlarım belki de söyleyeceğim şeyi kabul etmeyeceklerdir.Herkesin kendi özgür düşüncesi.Saygı duymak gerekir.Fetişizmi çok yoğun olarak yaşayan birisi olarak diyebilirimki fetişizm psikolojik bir sorundur.Fetişizm olgusunun insanda yer etmesi bence tamamen gensel bir olaydır.Bu olgu doğduğumuz anda içimizde vardır.Yaşadığımız zaman dilimi içerisinde dış etkenlerle gün yüzüne çıkar fetişizm. Herkese sonsuz saygılar!!!

Fetişizmin adı geçtiğinde oidipus kompleksinin de adı geçiyormuş... Bir insan sadece vücudun belirli bir noktasından (örnek vermek gerekirse, ayak) zevk alıyorsa bu bir sorundur. (Bunu ben demiyorum, bir dergide okumuştum) Fakat; tıpkı diğer organlarımız gibi yaratılış harikası olan ayak organı, fantezilerimizin içinde yer alıyorsa bu bir sorun değilmiş. Sapkınlık ve temizlik konusunda ghooost arkadaşımıza katılıyorum. Bence gerçek fetişistlerin tedaviye ihtiyacı var...

Geri