Ben Tubescreamer Kullanmayı Mı Bilmiyorum :d

Evet sorum bu :D
@hackeiommi hakan abi yardım lütfen.
Diğer üyeler şimdi şöyle ki benim minik bi setupum var ama içinde ts7im ve ts9 muadili mooer green mile'ım var. (ts7 artık yok gerçi)
Ben screamerları gain 0-1 de volume ise sonda kullanıyorum ama olmuyor. Ses yükselmiyor hiç sadece azıcık gain artıyor ses 10sa oluyor 11 o kadar hiç öyle soloya gircek gibi falan boostlanmıyor yani.
Acaba bende mi hata var?
Sıralama şu şekilde.
Gitar tuner wah tube screamer drive ve distortion pedallarım zoom g3(efektler için) ve amfi.
Sıram bu şekilde.. ts7de de aynı sonuç mooerde de.
Daha önce tsyi pedallardan sonrada kullandım o zamansa tubescreamerı distortionlar boostlamış gibi saçma bi sound oluyor diye hatırlıyorum.
Yahu beni aydınlatın ey forum ben boost yapmayı bilmiyorum :D

Driveı 0-1 den öte , Daha yukarda tutarsan ses artacak , Cok kirli geldikçede Volume ü kısıcaksın , En güzel ayarı Flat yani herşeyi saat 12 yapında başla arttır azalt dene .

Ozaman mantıksal bir hata yapıyorsun ki amfin neydi sanırsam yazmamışssın transistörlü amfilerde , Tubescreamerın boost etkisini alamazsın

Denemeden birşey diyemiyorum , Ht5 görünüşte alltube ama , Hybird bir amfi evet ama sonuçta prekatında yüklenebilceğin bir lamba mevut sonuçta . Soruna birşey diyemiyorum

Baska basliklarda da konusmustuk Blackstar ht5 ler pek pedallarla anlasamiyorlar, salt soundu fena degil ama pedal ile booslayim lambali gibi dedin mi olmuyor.

Ya simdi olay su; transistorun cliping karakteri lambadan cok farkli ayrica gurultulu de calisiyor.
Transistore planlanan giris sinyalinden fazlasini verdiginde cok fazla ust harmonikleri uretiyor ve sinyal kare dalgaya yaklasiyor, bu da kulaga hos gelmeyen sound olusturuyor.
Ama lambanin cliping karakteri yumusak, lambayi doyursan bile ust harmonikleri fazla uretmiyor, sound bir yere kadar rahatsiz edici olmuyor. Bu yuzden ve gurultu katsayisi dusuk olmasindan dolayi, lambali amplileri boostlamak iyi sonuclar veriyor ya da iyi sonuclar verme ihtimali yuksek oluyor.

Evet sorum bu :D
Ses yükselmiyor hiç sadece azıcık gain artıyor ses 10sa oluyor 11 o kadar hiç öyle soloya gircek gibi falan boostlanmıyor yani.
:D

Amacınız volume'u arttırmak ise inputtan gitar-->pedal-->input girerek volume'u arttırmanız mümkün değil. Amfilerde bu durumda sadece sound daha çok kirlenir. Biz ne boosterlar, ne pedallar denedik bir işe yaramadı. Inputtan ancak clean tonda boostlarken işe yarar.

Volume arttırmak için send-return ile preampi iptal etmeden araya pedalı almanız gerekiyor. Inputtan gitarı tek bağlamanız gerekiyor. Konserlerde devamlı kullandığımız bir metoddu. Tabii blackstarda bunu sağlayacak giriş-çıkışlar var mı hatırlamıyorum.

Hööööyyyt! Bağa sorulan soruya cevap mı verdiniz lo marabalar? Loooooo!!!! Aganın poku üstüne pok mu oluuuur?!?! :D :D

Valla marabalar yazmış, bana diyecek bir şey kalmadı. Blackstar genelde 808 tarzı pedallarla anlaşıyor, klasik TS devresini sevmiyor sanırım.

ADD Plus'un sitesinde TS7'yi TS808'e çevirmek için basit bir nod öneriliyordu, açıklaması da vardı. Ona bir bak ve aklına yatar, modlamayı yaparsan TS7'yi o aynı ayarlarla bir kullanmayı dene derim.

Benim bildiğim kadarıyla da;
volume boost için amfinin arkasına atman gerekiyor pedalı, yani send-return lazım. Drive minimum, volume maximum şeklinde kullanımda sıkıntı yok yani, ama bu gain boost için kullanılan bir seçenek. Hafif de midleri öne çıkarıyor bendeki joyo vintage overdrive o yüzden 'soloya girecek gibi' oluyor yeterince.

Yine de istediğin volume boost ise amfinin arkasına atman lazım @CoolDoG 'un dediği gibi.

Amacınız volume'u arttırmak ise inputtan gitar-->pedal-->input girerek volume'u arttırmanız mümkün değil. Amfilerde bu durumda sadece sound daha çok kirlenir. Biz ne boosterlar, ne pedallar denedik bir işe yaramadı. Inputtan ancak clean tonda boostlarken işe yarar.

Volume arttırmak için send-return ile preampi iptal etmeden araya pedalı almanız gerekiyor. Inputtan gitarı tek bağlamanız gerekiyor. Konserlerde devamlı kullandığımız bir metoddu. Tabii blackstarda bunu sağlayacak giriş-çıkışlar var mı hatırlamıyorum.
MXRın boosterlar baya güzel inputtan boost yapıyor ama onda da gain artışı yok :)

Hööööyyyt! Bağa sorulan soruya cevap mı verdiniz lo marabalar? Loooooo!!!! Aganın poku üstüne pok mu oluuuur?!?! :D :D

Valla marabalar yazmış, bana diyecek bir şey kalmadı. Blackstar genelde 808 tarzı pedallarla anlaşıyor, klasik TS devresini sevmiyor sanırım.

ADD Plus'un sitesinde TS7'yi TS808'e çevirmek için basit bir nod öneriliyordu, açıklaması da vardı. Ona bir bak ve aklına yatar, modlamayı yaparsan TS7'yi o aynı ayarlarla bir kullanmayı dene derim.
Abi ts7 modlamakla uğraşana kadar t808 gelecek elime bu cumartesi takasla onu denerim :D
Ama zaten ben blackstarı değiştireceğim daha önce de başlık açmıştım konuşmuştuk ben has lambalı bişey alacağım :D
Benim bildiğim kadarıyla da;
volume boost için amfinin arkasına atman gerekiyor pedalı, yani send-return lazım. Drive minimum, volume maximum şeklinde kullanımda sıkıntı yok yani, ama bu gain boost için kullanılan bir seçenek. Hafif de midleri öne çıkarıyor bendeki joyo vintage overdrive o yüzden 'soloya girecek gibi' oluyor yeterince.

Yine de istediğin volume boost ise amfinin arkasına atman lazım @CoolDoG 'un dediği gibi.
Amfinin arkaya atma olayı beni aşar. O fx loopu iptal etmek falan nasıl olacak preyle pwerın arasına nasıl girmicek zor iş bana :)
Amfiyi değiştireceğim zaten inşallah o zaman pedallardan istediğim responseları alaırım diye umuyorum :)

Geri