En iyi Gençlik Filmleri?

Arkadaşlar izlediğiniz en iyi gençlik filmleri hangileri.Tam bir gençlik filmleri hastası olarak soruyorum

Bana göre

1.Sixteen Candles
2.Crayz/Beautiful
3.Pump up the wolume
4.Dazed and Confused
5.Some Kind of Wonderfull
6.Breakfast Club
7.Ferris Buelller's Day off
8.10 things I Hate About You
9.American Pie 1-2-3
10.Eurotrip
11.Roadtrip
12.She's Having Baby
13.Rumble Fish
14.A Walk to Remember
15.Heathers
16.Weird Science
17.The Wanderars
18.Valley Girl
19.Fast Times at Ridgemont High
20.Say Anything
21.Cluells
22.Better of Dead
23.The Outsiders
24.Lost Boys
25.Boys and Girls
26.St. Elmo's Fire

sanırım hemen herkesin aklına 'grease' gelir.her ne kadar baymış olsa da güzeldir müzikleri falan;insanın ekranın içine dalası,akşamdan sabaha sallanıp yuvarlanası gelir :) ama ben kesinlikle listenin başına 'deprisa deprisa('haydi koş' diye çevrilmiş)'yı koyarım.biraz daha ayakları yere bastırır;çünkü burda zaten sallanmış bi toplumda,bi şekilde yuvarlanmaya çalışan gençlerin dramı vardır.tavsiye ederim izlenilmesini,ama bulmak çok zor :( (bulan,bilen olursa bana da haber versin :!: )bundan başka,ama yine aynı şekilde,genç karakterin topluma karşı bireyselliğini kanıtlama çabasını(ki başlı başına hem dram hem komedi kokan bi durumdur) süper bi şekilde anlatan 'rebel without a cause(asi gençlik)' ve 'west side story' var kayda değer.öyle...

Crazy bence de fazla başarılıydı. Almost Famous'ta diyebilir miyiz (Biraz benzemiyor da değiller)? Caterina In Big City (İtalyan yapımı bir film) de olabilir sanırım. Küçük bir köyden Roma'ya göçen bir kızı anlatmakta (Biraz Thirteen tadında ama onun daha Holywood'dan kurtulmuş hali) ve de Donnie Darko. Ya da benim gençlik filmi anlayışım tutmadı mı :) ?
Bir de çokta klişe de olsa Faculty.

İlk olarak aklıma gelen The New Guy
movie-the-new-guy.jpg

İkinci olarak Amerikan Pastası I-II-III
American%20Pie%201.jpg
poster.jpg
American%20Pie31.20.jpg

ve üçüncü olarak Roadtrip
roadtrip.jpg

"not another teenage movie" diye bi film var onu izleyin sonra gençlik filmleri izleyin bence ondan sonrada merlin mensın ın tainted love klibini izleyin.

tavsiye ederim

Geri