Laney Ironheart 15h Nasıl Bir Amfidir ?

Bu amfinin 1watt moduda var evde kullanıma uygun, bu aralar apartman amfisi arayışındayımda
icon_smile.gif

60 wattlık modeli ile en sevdigim cover 1wattlık modunda pek inceleme bulamadım kullanan bilen varmı nasıl amfidir hangi tarzlara gider ?
Gitarım ibanez s4570

Yoksa 15 watt başka bir amfi alıp allen green 50 waat att ile wattı istedigim degerlerimi düşürsem mesela 15wattlık amfi o ekipmanla 1 watt ve altına düşermi merak ediyorum

Benim param yetmedi bu amfiye. Anca 5 wattona yetiodu oda bana yetmiodu. Hic calmadim ama youtube da izlediklerimde tonuna hasta oldum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet bende onu buldum dün gece sorunlu sanırım amfi ben ev tipi şöyle mis gibi bi amfi bulamıycam lanet olsun komşular :)

selam @ofbeat Bu ara bende kafa amfi arayışlarındayım, Mesa Mini Rectifier'da 10w ve 25w çıkış seçenekleri var, buna bir de 1x12inç kabin bağlanırsa olur gibi geliyor bana. Ama 10w sanırım senin için baya yüksek kaçıyor. Ama araya attenuator eklersen sanki kurtarırsın, idare eder gibi geldi bana. Bu konuda fikir alışverişi yapabiliriz, bu ara beni de kaşıntı bastı kafa amfi almaya niyetlendim. Galiba bi 1 ay sonra almış olacağım, araştırma yapıyorum, sen hangi modelleri inceledin?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
selam @ofbeat Bu ara bende kafa amfi arayışlarındayım, Mesa Mini Rectifier'da 10w ve 25w çıkış seçenekleri var, buna bir de 1x12inç kabin bağlanırsa olur gibi geliyor bana. Ama 10w sanırım senin için baya yüksek kaçıyor. Ama araya attenuator eklersen sanki kurtarırsın, idare eder gibi geldi bana. Bu konuda fikir alışverişi yapabiliriz, bu ara beni de kaşıntı bastı kafa amfi almaya niyetlendim. Galiba bi 1 ay sonra almış olacağım, araştırma yapıyorum, sen hangi modelleri inceledin?
Aynen 10 watt bana çok gelir 5 wattlık bi lamblaı amfi getirdi arkadasşım 2 seviye açamadımki sesi camları inletti, allen green atttenuator almayıda düşündüm fakat oda gerçekten bir fark yapmıyor diyorlar sanırım şuadna evde kullanılabilecek en uygun lambalı vox ac4tv çünkü 4w 1w ve 0,5w secenegi var fakat ben o vintage kirli tonu sevmiyorum. Master volume lu bi amfi alıp denemek lazım ama yarın bi çıkıp deneme yapıcam

Laney cub kafa kabinlere bakabilirsin. 1 ve 15 watt seçenekleri mevcut. 2x12 kabin de ev ortamı için tatminkar eder diye düşünüyorum. Beğenmediğim ve diğer özelliklerine göre tatsız kalan da bir reverb mevcut. Ankara'da olanlar ve merak edenler de amfiyi deneyebilirler burdan ilan edeyim.

Mesa Boogie Mini Rectifier'da master volume var aslında 10W ile sesini ayarlayabilirim diye düşünüyorum. 1x12 veya 2x12 kabinle bence komşuyu da çok rahatsız etmez ya :D

ama önemli olan volume ve master volume olması degilmi ? baktım mesa ya sadece master var bi ne vi sadece volume var
Valla ne desem yalan olur direk deneyemedim dükkanın yoğunluğu nedeniyle. şöyle bir inceleyip sağında solunda ne var diye bakma şansım oldu. Ama haklısın Master ayrıca koyulmadığında volume gibi davranabilir. O konuda fikrin net ise ENGL Ironball'a bakmanı tavsiye edebilirim. Yada Gigmaster'a. ENGL amfilerde gördüğüm kadarıyla Master her daim ayrı tutuluyor. Ama tabi ufak modellerde her kanala ayrı EQ imkanı bulamıyorsun

Master Volume dahi olsa bu sefer poweramp katını kıramamış oluyorsunuz düşük tuttukça.

Hadi wattı düşürdük preamp ve poweramp katını da kırdık diyelim bu seferde kolonun yüksek seste vereceği tepkiyi alamıyorsunuz.

Yani diyeceğim fazla kasmamak gerek, ev ortamında düşük seslerde performans üç aşağı beş yukarı aynı olur. Sanırım pedallarla desteklemek en sağlıklısı amfinin kendi drive katından medet ummaktansa.

Laneyler İngiliz soundu içerir. Ama pek Türkiye gitaristleri sevmiyor. Mesele senin soundu sevmen. Çalarken seni duygulandırıyorsa, sana sesleniyorsa doğru anfidir.

Geri