Fender Stratocaster Eric Clapton Signature (pewter) - Yeni Gitarim

Arkadaslar merhaba,
Benim american strat almak istedigimi bilen bir arkadasim bu sabah bana ikinci el bir ilan önerdi, normal fiyatinin cok altinda olan "Fender Stratocaster Eric Clapton Signature (Pewter)" gitari hemen 2 saat icerisinde gidip aldim. Baska bir sehirdeydi, biraz yol uzadi ama olsun.
Ufak tefek kullanimin verdigi eskimeler ve fretler disinda (ki daha yillarca idare ederler) gayet iyi durumda.
Özellikle rengi cok hosuma gitti...
Seri numarasina göre ise uretim bilgisi:
This guitar is from the Signature Series made at the Corona Plant (Fender), USA in the Year(s): 2002

Bakimini yapinca ilerde daha detayli bir incelemesini yapmayi dusunuyorum!

Bu arada ilk gitarim degil ama nedense cocuk gibi sevindim :)
Umarim sizlere Allah daha iyilerini nasip eder!...
Hem gitar hakkinda yorumlariniz hem de söyle paslanmaz ve kolay kolay erimeyecek fret önerilerinizi bekliyorum.

Fender Stratocaster Eric Clapton Signature (Pewter)

vend233604_630x630.jpg
vend233604_630x630 (1).jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende bu rengi sevmiyorum. Eric Clapton acaba neden böyle bir renk sevmiş... Bilen var mı?
Bence gayet guzel bir renk, biraz degisik.
Renk secimini uretim yilina göre anlamak mumkun, uretim 2002, 2000li yillar malum milennium yillari ve metalic gumus cok modaydi, o yillarda satilan metalic gumus renkli arabalar bugunun beyaz renklileri gibi cok revactaydi.
Birkac yil kullanmayi dusunuyorum sonrasinda ise buyuk bir bakima verip siyah-beyaz seklinde boyatabilirim yada belki hic dokunmam bu renk kalir :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İnceleme ve kayıt isteriz, yoksa bu başlığı yok farz ederiz :vulcan::)
En kisa zamanda yapacagimdan emin olabilirsin; ama ne yazik ki bu biraz zaman alacak, malum gitarin elden gecmesi gerekiyor ve zaten akustik caldigim icin setup toplamam gerekecek, tam lambali guzel bir amfi ve iki saglam pedal... :)

Merhaba.kaç liraya aldınız bu gitarı
Isvec´te yasiyorum, ikinci el sitesinden yaklasik olarak 500Euro verdim. Sifiri thomann.de sitesinde (ki genelde en ucuz yer orasidir) yaklasik 1500-1600 Euro

Güzel gitar, güle güle kullanın. :)
Ama...
Eric deyince aklıma nedense hep Brownie gelir, Blackie bile değil o derece. :)
benimde aklima hep rengarenk ve cossroad 2004 festivalinde Carlos Santana ile caldigi o gitar aklima gelir ki bana göre en guzel eric clapton signature siyah beyaz olandir ki benim aldigim renk böyle denk geldi, cokta memnunum ama belki ilerde siyah beyaza cevirtirim :)

Bahsettigim canli performans ve benim strat ve prs hastasi yapan sarkinin videosu budur :)
Tek kelime ile mukemmel...

benimde aklima hep rengarenk ve cossroad 2004 festivalinde Carlos Santana ile caldigi o gitar aklima gelir ki bana göre en guzel eric clapton signature siyah beyaz olandir ki benim aldigim renk böyle denk geldi, cokta memnunum ama belki ilerde siyah beyaza cevirtirim :)

Aman boyatmayın, kalsın böyle koleksiyon değeri olmayan farklı bir gitarınızı boyatırsınız.. Bu arada fiyat bana çok uygun geldi, yine düşerse yine alın gözünün yaşına bakmayın. Zamanında Blackie vardı forumda bir tane 2.000 küsür TL'ye alıcı bulamamıştı, al(a)madığıma çok pişmanım. Sanıyorum gitarınız TL kuruyla 1.700-1.800 TL yapıyor ki, bedava resmen signature gitar için.

Düzenleme: Pound'a gitmiş aklım, Avro ile daha da ucuz! :D

En kisa zamanda yapacagimdan emin olabilirsin; ama ne yazik ki bu biraz zaman alacak, malum gitarin elden gecmesi gerekiyor ve zaten akustik caldigim icin setup toplamam gerekecek, tam lambali guzel bir amfi ve iki saglam pedal... :)

O konuda acele etme zaten, iyice çal, alış yaz :)

Isvec´te yasiyorum, ikinci el sitesinden yaklasik olarak 500Euro verdim.

500 eurocuk mu? Odunumu getirüüüünnn!!!! :)

Aman boyatmayın, kalsın böyle koleksiyon değeri olmayan farklı bir gitarınızı boyatırsınız.. Bu arada fiyat bana çok uygun geldi, yine düşerse yine alın gözünün yaşına bakmayın. Zamanında Blackie vardı forumda bir tane 2.000 küsür TL'ye alıcı bulamamıştı, al(a)madığıma çok pişmanım. Sanıyorum gitarınız TL kuruyla 1.700-1.800 TL yapıyor ki, bedava resmen signature gitar için.
Haklisin, ucuza denk geldi, masraf olarak belkide tl parasiyla 200-300 tl daha gerekir ki oda benim icim rahat etsin diye.
Mydukkan sitesinden baktim muadili bir gitar neredeyse 6000 tl kadar...

Bu sabah arkadasim haber verdiginde aradim saticiyi ama bana ögle vakti baskasina söz verdigini bana satilmazsa alabilecegimi söyledi, bende daha cok para önerdim ama reddetti.
Sonra cesaret edip yeniden aradim diger alicinin gelmesine 2 saat var ben 1 saatte orada olursam (80 km uzaklikta) satar mi diye sordum :)
Oda bakti cok hevesliyim evet, dedi, atladim arabaya hemen aldim geldim :)
Satici sanirim emekli biriydi yasi 70 civariydi sanirim, elinde bir strat daha vardi, sadece bakmama izin verdi dokundurmadi bile ama insanin aklini basinda alacak bir guzellikteydi, hayatimda görmedigim bir koyu parlak kirmizi-kahveringi karasimi bir deseni vardi...

Ne zamandir istedigim bir gitardi, gercekten cok memnunum....
Darisi basiniza!

O konuda acele etme zaten, iyice çal, alış yaz :)
500 eurocuk mu? Odunumu getirüüüünnn!!!! :)

Alem adamsin :)
Setup dizip sonra Carlos Santana - Europa (Eric Clapton - Double trouble diyecem ama pek gözum kesmiyor :) )akustik ritm backtrack uzerine birseyler calar yuklerim incelemeyle beraber :) ki dur bakalim basarabilecekmiyim...

Fiyat konusunda gitar + setup 1700 euro para ayirmistim, simdi elde kalan paranin bir kismini kenara ayirip böyle denk gelirse, prs custom yada gibson standard mi alsma ilerde diyorum :)

Darisi basina...

Haklisin, ucuza denk geldi, masraf olarak belkide tl parasiyla 200-300 tl daha gerekir ki oda benim icim rahat etsin diye.
Mydukkan sitesinden baktim muadili bir gitar neredeyse 6000 tl kadar...

Bu sabah arkadasim haber verdiginde aradim saticiyi ama bana ögle vakti baskasina söz verdigini bana satilmazsa alabilecegimi söyledi, bende daha cok para önerdim ama reddetti.
Sonra cesaret edip yeniden aradim diger alicinin gelmesine 2 saat var ben 1 saatte orada olursam (80 km uzaklikta) satar mi diye sordum :)
Oda bakti cok hevesliyim evet, dedi, atladim arabaya hemen aldim geldim :)
Satici sanirim emekli biriydi yasi 70 civariydi sanirim, elinde bir strat daha vardi, sadece bakmama izin verdi dokundurmadi bile ama insanin aklini basinda alacak bir guzellikteydi, hayatimda görmedigim bir koyu parlak kirmizi-kahveringi karasimi bir deseni vardi...

Ne zamandir istedigim bir gitardi, gercekten cok memnunum....
Darisi basiniza!

Müzikle uğraşan ihtiyarlar biraz antika oluyor, en azından benim geleceğim de öyle olacak gibi. Gitarı size satması iyi olmuş sizin adınıza. Ben kendi stratım için 2.500 km yol gittim, o derece saplantılı bir hastalık bu iş. Yine olsa gider miyim? Giderim sanırım, gönül bu. :) Darısı herkesin başına, strat işi aç gözlülük 100 tane olsa yine doyamam. :)

Al güzel bir lambalı, çek bir de Tube Screamer tarzı pedal, işin temeli tamam zaten. Üstüne de çal bir kaç hafta sonra döktür incelemeyi. Türkçe karakterli klavye sorunun varsa ben düzeltmeleri yaparım.

Müzikle uğraşan ihtiyarlar biraz antika oluyor, en azından benim geleceğim de öyle olacak gibi. Gitarı size satması iyi olmuş sizin adınıza. Ben kendi stratım için 2.500 km yol gittim, o derece saplantılı bir hastalık bu iş. Yine olsa gider miyim? Giderim sanırım, gönül bu. :) Darısı herkesin başına, strat işi aç gözlülük 100 tane olsa yine doyamam. :)
Haklisin, madem sen okadar yol gitmissin bende 80 km gidip gelmisim 2 saatte cok degilmis :)
Daha bugun ilani tavsiye eden arkadasla bu konuyu konustuk. Oda sende kaptin hastaligi dedi, strat hastaligini, ikincisi yakinda alirsin diyordu :) ki bu fiyata bunu almam cok iyi oldu, gitar icin biriktirdigim paradan iyi bir miktar kaldi onunla belkide ilerde standard american strat, gibson lp standard yada prs custom alabilirim :)

Al güzel bir lambalı, çek bir de Tube Screamer tarzı pedal, işin temeli tamam zaten. Üstüne de çal bir kaç hafta sonra döktür incelemeyi. Türkçe karakterli klavye sorunun varsa ben düzeltmeleri yaparım.
Tavsiyelerin icin sagol.
Inceleme icin turkce karakter sorunu olmayan bir yazi hazirlarim, bu yazdiklarim icin kusura bakmayin aliskin degilim, klavyeyi degisitirince, yazamiyorum :(
Lambali amfi icin zaten bir baslik acmistim, gitarin bakimi tamamlandiktan sonra birkac magaza dolasip birseyler deneyecem ve bayagi iyi birsey almayi dusunuyorum...

Haklisin, madem sen okadar yol gitmissin bende 80 km gidip gelmisim 2 saatte cok degilmis :)
Daha bugun ilani tavsiye eden arkadasla bu konuyu konustuk. Oda sende kaptin hastaligi dedi, strat hastaligini, ikincisi yakinda alirsin diyordu :) ki bu fiyata bunu almam cok iyi oldu, gitar icin biriktirdigim paradan iyi bir miktar kaldi onunla belkide ilerde standard american strat, gibson lp standard yada prs custom alabilirim :)
Standart stratlar biraz daha farklı olur sanırım bu gitara oranla, ben ufaktan LP'lere bakın derim; hatta benim şahsi tercihim ES-335 tarzı bir gitar olurdu. Madem Eric dediniz ES-335 demeden geçemedim. :)
Eric diyorum, Brownie diyorum en azından kendi gitarımı da göstereyim müsadenizle de tüm bu söylediklerim havada kalmasın. Strat defterini bu gitarla kapatabilirim, o derece. :)
10382149_10203129319185336_6034945993860098321_n.jpg

Geri