Gitar Boyatma

Arkadaş gövde bir gitarın şuan boyalı gövdesinin boyasını tamamen söküp tekrar boyatmak ortalama ne kadara mâl olur? Bir de İstanbul'da bu işi en iyi fiyata kim yapar?
Bu gitari m. Kellyden sonra ikinci gitarim olarak alip boyatmak niyetindeydim ve fatih abiyi aradim (fatih yilmaz) piyasada en ucuz 400e olur o gitar o da değmez diye konuştuk. 400den baslar 2000e kadar yolu var kanimca değer mi değmez :)
Ben de almadim.
Ama alip boyatmadan kullanmaya düşünüyorum eğer sen almazsan furkan kardeşim :)

Bu gitari m. Kellyden sonra ikinci gitarim olarak alip boyatmak niyetindeydim ve fatih abiyi aradim (fatih yilmaz) piyasada en ucuz 400e olur o gitar o da değmez diye konuştuk. 400den baslar 2000e kadar yolu var kanimca değer mi değmez :)
Ben de almadim.
Ama alip boyatmadan kullanmaya düşünüyorum eğer sen almazsan furkan kardeşim :)
Valla ben kendim boyama riskini göze alırsam almak isterim, takası da kabul etmişti sahibi ama biraz düşünmem lazım :) Böyle çok itici duruyor ya boyatmadan kullanmak zor olur :D
Bu arada şu M. Kelly'yi hatırlatma bana hala onun acısını yaşıyorum :D

2000 e kadar yolu avr dediğiin boya mı ? 400 e boya biraz pahalı geldi. İki tane sistire 100 280 400 numara 2 şer tane zımpara alın. kendiniz boyayı rahat sökersiniz. sonra da keyfinize göre boyayım. kaliteli boya alın. sonucun kötü çıkması için cidden yeteneksiz bir insan olmak lazım. çok basit bir işlem bu. sadece zahmetli. adam bunu boyayasıya 1 tane gitar yapar o kadar zamanda :D

Selçuk abiye laf etmiş oluyorsun o boyadi gitari kizarim bak :D
Kolay demekle kolay olmuyor güzel olur demekle güzel olmuyor boyanir demekle boyanmiyor :)
2000 e kadar yolu avr dediğiin boya mı ? 400 e boya biraz pahalı geldi. İki tane sistire 100 280 400 numara 2 şer tane zımpara alın. kendiniz boyayı rahat sökersiniz. sonra da keyfinize göre boyayım. kaliteli boya alın. sonucun kötü çıkması için cidden yeteneksiz bir insan olmak lazım. çok basit bir işlem bu. sadece zahmetli. adam bunu boyayasıya 1 tane gitar yapar o kadar zamanda :D

QUOTE="frknkzlyl, post: 933589, member: 99612"]Aslında Hakan abilerle Moda'da toplanacağınız gün getiryim gitarı beraber bi el atalım hallederiz :D :D[/QUOTE]
Turkrockla cay bahcesinde 5 gun diye program yapariz artik :)

Valla önceki satıcısının orjinal halde hem de Seymour Duncan manyetikli halini komik bir fiyata satamadığını hatırlatırım, sonra elinizde kalmasın. :) Boya işi uzundur, sırf boyama ve kat atma 1 haftayı alır. Cilaya girmiyorum.
Merhaba.
O gitarı denemeden yorum yapmanız yanlış bir tutum. Ben o gitarı hakettiği fiyattan takasa saydım onu da belirteyim. 450 - 500 değil 750 TL. fiyata sayarak takas yapmıştık. Ben tüccar değilim. Ben müzik severim. Gitar severim. Hani konu allayıp pullayıp başkasına devretmek gibi görünüyorsa bu gören kişiyi bağlar. O gitarı şu anda satmakta olan arkadaş 520 TL.ye satın aldı ve aynı fiyattan da sahibinden üzerinden satışa koymuş. Kısacası bir müzik aletine mobilya gibi bakan ile o müzik aletinden ne beklediğini bilen kişi arasındaki farkla ilgili bir konudur bu. Yoksa babasına göre ahı gitmiş vahı kalmış bir gitardır ama genç elindeki gitarın 65 model gerçek bir Fender olduğunu bildiği için inanılmaz mutludur gibi bir örnekleme yapabilirim sizin bakış açınıza cevaben.
Kısacası gitarı almak isteyen dener ve o gitarla elektriklenmeyi yakalarsa başka söze gerek yoktur.

Merhaba.
O gitarı denemeden yorum yapmanız yanlış bir tutum. Ben o gitarı hakettiği fiyattan takasa saydım onu da belirteyim. 450 - 500 değil 750 TL. fiyata sayarak takas yapmıştık. Ben tüccar değilim. Ben müzik severim. Gitar severim. Hani konu allayıp pullayıp başkasına devretmek gibi görünüyorsa bu gören kişiyi bağlar. O gitarı şu anda satmakta olan arkadaş 520 TL.ye satın aldı ve aynı fiyattan da sahibinden üzerinden satışa koymuş. Kısacası bir müzik aletine mobilya gibi bakan ile o müzik aletinden ne beklediğini bilen kişi arasındaki farkla ilgili bir konudur bu. Yoksa babasına göre ahı gitmiş vahı kalmış bir gitardır ama genç elindeki gitarın 65 model gerçek bir Fender olduğunu bildiği için inanılmaz mutludur gibi bir örnekleme yapabilirim sizin bakış açınıza cevaben.
Kısacası gitarı almak isteyen dener ve o gitarla elektriklenmeyi yakalarsa başka söze gerek yoktur.

Doğru, güzel, ben de katılıyorum da bütün bunları neye hitaben alınarak yazdığınız konusunda en ufak bir fikrim yok. Alındıysanız ben ister istemez yaranız olduğunu düşünürüm, çünkü ticari amaçla alıp sattığınıza ya da satıldığına dair bir cümle kurmadım. Yazdığım cümle açık ve netti. 2 arkadaşın da "zar zor, kat etmeden" sattığını belirttim. Alacak arkadaşın da benzer problemi yaşayabileceğini belirttim.

Dediğim oldukça açık ve genel kabul gören arkadaki mesajlarda da doğrulanan bir durum. Özet: "Kozmetik kötüyse insanları iter, iyiyse çeker." Bütün konuşmamız da bunun üstüneydi. Zaten bahsedilen gitarın çok uzun süre bahsettiğim fiyatlara kadar düştüğü ve bu sebeple satılmadığını bütün forum ahalisi biliyor. Burada da zaten herkes enstrumanını alır, satar bazen zarar eder bazen kar eder, üst modele geçer, altını merak eder, bunun tüccarlıkla alakası yok, yapan da kimseyi ilgilendirmez. Siz de sonuç olarak üstündeki manyetikleri çıkartıp satmışsınız. Bu da kimseyi ilgilendirmez.

Arkadaş da sunu sormuş, boyatmaya değer mi?
Özet: Değmez. Eğer gerçekten işin içinde olan bir kişiyse oturup uğraşsın, ona karışmam.

İşin psikolojisi alanı ilgilendirir, mutluysa ne mutlu ona. Ben kendimin olmayan bir gitara sadece mekanik olarak bakar ve yorumlarım. Duygusal bir bağ kurmam. Sizin bakış açınızla hiç alakmız olmayan bir gitarı bile sevelim o vakit. Koruyalım, yemek verelim gibi bir durum çıkar ve bu son derece anlamsızdır.

Son düzenleme:
200$ genelde diyorlar. Bence çok yüksek bir rakam. Adeta yapmak istemiyorum, gelme der gibi. Bence zımparayı eline alacaksın, yavaş yavaş, keyfini çıkara çıkara tertemiz zımparalayacaksın. Güzel bir mobilya boyacısı bulacaksın. Adama 20-30 tl versen onu güzelce boyar. İsteğine göre 4-5 kat boya atılabilir, birde kaliteli vernik yapıldımı harika olur. İlla gitar tamircilerinize gerek yok. Saz yapan bir dünya usta var, boyamayı da çok iyi biliyorlar.

200$ genelde diyorlar. Bence çok yüksek bir rakam. Adeta yapmak istemiyorum, gelme der gibi. Bence zımparayı eline alacaksın, yavaş yavaş, keyfini çıkara çıkara tertemiz zımparalayacaksın. Güzel bir mobilya boyacısı bulacaksın. Adama 20-30 tl versen onu güzelce boyar. İsteğine göre 4-5 kat boya atılabilir, birde kaliteli vernik yapıldımı harika olur. İlla gitar tamircilerinize gerek yok. Saz yapan bir dünya usta var, boyamayı da çok iyi biliyorlar.
Yardımınız için teşekkür ederim. O gitardan vazgeçtim zaten, hem boyanmış olması hem de üstünde kötü manyetik bulunması nedeniyle 500 lirayı haketmediğini düşünüyorum

Geri