...aaaarrghh...

öncelikle bunun yanlış bir bölümde açılmış bir topik olduğunu hatırlatmak isterim...

94 denilince, neredeyse aynı tarihlerde, metalium'un çıkardığı "aarrgghh!" adlı demo geldi aklıma önce...

gruplarla ilgili olumsuz eleştiri yapmayı sevmem... ancak genel kültür ve kavramlar konusunda "yetecek" kadar bile bir birikim edinmeden önce, burada yaşça ufak olan arkadaşlara kötü örnekler sunulması bana yanlış geliyor...

kendinizi anlattığınız bir bölümde; "Sagansara Göktürkçeydi ve faşizmi benimsemiş olan siyasi bir grupmuşuz izlenimi veriyordu. " demişsiniz... göktürkçe bir isim kullanmanın "faşizm"le özdeşleşebileceği gibi saçma bir bakışın, genç okuyuculara ne kadar zarar vereceğini düşünebiliyor musunuz... (hadi "ülkücü" çağrışımlar yapıyordu deseniz idare edilebiliridi)... ancak böyle bir tanım sunmak için, kırılmayın ama grubun değil, elemanlarının doğum tarihinin 94 falan olması lazım.

eleştirilerimi olumlu anlamda kabul edin lütfen... yoksa daha bir kaç 12 yıl daha beklemenize kimse şaşırmayacak...

Grubun geçen sene bir parçasını arkadaş sayesinde dinlemiştim... Bayaa bir ne diyor bu adam diye anlamaya çalışsamda beğenmemiş atmıştım kenarıya..
Şimdi yine gözüme takıldı 3 albümünüde dinlemeye başladım. Önceden yanlış yapmışım gerçekten çok iyilermiş :)

Geri