Minimum Fiyata Amfi Mikrofonlamak?

Buarada Cubase programi egitimi ve sertifikasi sahibiyim.
Kayit uzerine ttecrübelerim var.
Bana kalsa arkadaşi mikrofonlama yapmadan kaydini gitar rigden alirim. Davul bas klavye eklerim. Gitar kaydinida efeklerle parlatirim. Sen onu mikrofonlanmis zannedersin. Sen suan clean calsan karsina metal soundu ile getirebilirim.

Bak hocam, ben sözümü saklamam. Tavsiye başlıklarında iyi değilsin, tavsiyelerin hedefe çok uzak. Lakin, madem bu işte sertifikalısın, eğitimin ve tecrüben var, bu konuda bir başlık aç. Ciddiyim. Cubase nedir, temel esasları, nasıl kullanılmalıdır vb. bilgilerini dök, soruları cevapla. Büyük sevap kazanırsın ve foruma gerçek anlamda büyük bir katkıda bulunursun.

Bunu bir düşün derim.

Hatta şöyle bir şey önereceğim. Bir ay falan da 100 lira biriktirebilirsen ses kartı hariç. 2+1 ses sistemi alabilir, ve çok daha full flat bi sound elde edebilirsin guitar rig den. çok başarılı bulduğum marka microlab var m200 modeli. ve ben de bu ses sistemiyle kullanıyorum guitar rig i evde çalıştığım zamanlar, + m audio fast track 2 ses kartım. gitar olarak ta fender american standart stratım var. Ve 50 vatlık Vox ad 50 vt xl tan ve marshall ın yine 50 watlık mg50dfx serisinden çok daha başarıılı buluyorum performansı. ne duyman gerekiyorsa onu duyuyorsun.
Peki normal bir hoparlör alsam biraz daha ucuza, işe yarar mı?

Eğer sabrın varsa, benim de yeteri kadar sebatım varsa, "Amfi simulatörleri ve impulse response lar ile amfi/mikrofonlama kullanmadan nasıl kayıt alınabilir?" konusu üzerine bir video hazırlamaya çalışıyorum, belki işine yarar. Kendin de biraz araştırabilirsin. Ama amfin varsa, mikrofonlama imkanın da varsa en güzeli odur. Aksini söylersem beni burada sıra dayağından geçirirler mazallah. :D Her türlüsünde bir ses arayüzüne ihtiyaç duyulmakta yalnız.

Buradan torrent filan tavsiye eden arkadaşları da esefle kınıyorum. :p O kadar beleş ve sağlam programlar varken neden? :D

(Benim de boynum bi nebze bükük bu konuda. :) )

Eğer sabrın varsa, benim de yeteri kadar sebatım varsa, "Amfi simulatörleri ve impulse response lar ile amfi/mikrofonlama kullanmadan nasıl kayıt alınabilir?" konusu üzerine bir video hazırlamaya çalışıyorum, belki işine yarar. Kendin de biraz araştırabilirsin. Ama amfin varsa, mikrofonlama imkanın da varsa en güzeli odur. Aksini söylersem beni burada sıra dayağından geçirirler mazallah. :D Her türlüsünde bir ses arayüzüne ihtiyaç duyulmakta yalnız.

Buradan torrent filan tavsiye eden arkadaşları da esefle kınıyorum. :p O kadar beleş ve sağlam programlar varken neden? :D

alışkanlık olsa gerek, ben de torrent kullandığımdan, Guitar rig i falan torrent ten indiriyorum. kişi kendinden bilirmiş :D öyle diyosun ama bütün vsti arşivimi torrentle indirdim çatır çatır :D

biraz daha bütçe çıkarsan daha iyi olur ;) ilerleyen günlerde araştırıp alınabilir ses sistemleri hakkında mesaj atarım. Hem güzelce müzik dinlersin, hem kendini net duyarsın. çalımını fena etkiler.
Peki hocam tekrar teşekkür ederim :)

Tamamdır hocam bekliyorum, size ve yardımcı olan herkese de teşekkür ediyorum :)

Bak hocam, ben sözümü saklamam. Tavsiye başlıklarında iyi değilsin, tavsiyelerin hedefe çok uzak. Lakin, madem bu işte sertifikalısın, eğitimin ve tecrüben var, bu konuda bir başlık aç. Ciddiyim. Cubase nedir, temel esasları, nasıl kullanılmalıdır vb. bilgilerini dök, soruları cevapla. Büyük sevap kazanırsın ve foruma gerçek anlamda büyük bir katkıda bulunursun.

Bunu bir düşün derim.
Zaten clean kaydedilmiş bir gitar soundunu cubaseden anlıyorum deyipte cubase de distortionlı ve efektli hale getiremeyen adamı odunla bayıltana kadar dövüyolar :D basit şeyler bunlar.

Geri