izmirdeki muzik magazalari?

Adam kazıkçı olabilir ama yanında hardcase verilen bir Ibanez'i almaya gidip hardcase (varsa alyanlarına, kullanım kılavuzunun poşetine kadar) vermediklerinde "cıngar" çıkartmamak "saflık"tır diye düşünüyorum...

Ekmek değil ki bu... Acaba gazeteye mi sararlar, poşete mi koyarlar diye düşünmezsiniz ekmeği... En az 1000-1200YTL para ödüyorsunuz... Aklınızdaki tek sorun "işte Japon Ibanez aldım, sahnede çok iyi duracak, ton manyağı olacağım" vs. olursa böyle olur...

Trigon'u savunduğum için söylemiyorum, fiyatlar kazık olabilir, bu mağaza tutumudur; gitar yanında verilen aksesuar, aparatları vermeyebilirler, bu ahlaksızlıktır; gitar yanında verilen hardcase'ten bihaber olmak "saflık"tır...

Serkan, lafım sana değil, bu olay üzerinedir... Hatta senin neden böyle duruma düştüğünü de anlamış değilim... :? Başkası olsa daha neler yazardım...

gogostar demiş ki:
Adam kazıkçı olabilir ama yanında hardcase verilen bir Ibanez'i almaya gidip hardcase (varsa alyanlarına, kullanım kılavuzunun poşetine kadar) vermediklerinde "cıngar" çıkartmamak "saflık"tır diye düşünüyorum...

Ekmek değil ki bu... Acaba gazeteye mi sararlar, poşete mi koyarlar diye düşünmezsiniz ekmeği... En az 1000-1200YTL para ödüyorsunuz... Aklınızdaki tek sorun "işte Japon Ibanez aldım, sahnede çok iyi duracak, ton manyağı olacağım" vs. olursa böyle olur...

Trigon'u savunduğum için söylemiyorum, fiyatlar kazık olabilir, bu mağaza tutumudur; gitar yanında verilen aksesuar, aparatları vermeyebilirler, bu ahlaksızlıktır; gitar yanında verilen hardcase'ten bihaber olmak "saflık"tır...

Serkan, lafım sana değil, bu olay üzerinedir... Hatta senin neden böyle duruma düştüğünü de anlamış değilim... :? Başkası olsa daha neler yazardım...

Benim o gün yanımda extra daha önceden aldığım flycase vardı orjinal hardcase'i ertesi gün alırım diye düşündüğüm için sormadım daha öncede bi kaç alışverişim olmuştu kendisiyle herhalde kalkıpta öyle birşey yapacak değil diye düşünüp sormamıştım ama bu kadarını bile düşünmek o adamlar için saflık olarak kullanılıp üzerinden çıkar sağlanılacak duruma gelinmiş.

Çıngar çıkartmak diyorsun ama, çıngar çıkartmak öyle kolay iş değil. Burası Türkiye. Çıngar çıkartan adama çıngarı gösterirler. Seni iki dakikada öyle bi allayıp pullarlarki, haklıyken haksız durumuna düşersin, bi de üstüne suçluluk hissedersin. Vallahi başıma geldi. Adamlar resmen psikolog olmuşlar (trigon'dan bahsetmiyorum). Esnaf dediğin müşteri sarrafıdır zaten.

O yüzden benim tavsiyem, çıngar çıkartmak yerine, onların taktiğini kendileri üzerinde kullanmak. Yani iğneyi cart diye batırmadan önce, hafifçe dürtmek suretiyle çözüm aramak. Ama olmuyorsa çıngar yöntemine başvurulabilir :)

ne çıngar ne kavga ne dövüş e gerek var.parayı ödemeden önce case i gitarı alırsın eline parayı ödersin paşa paşa calarsın gitarını ve kazık yememiş olursun.bu kadar basit.neden 3 kurusluk insanlara paranızı kaptırıyorsunuz.uyanık olun biraz.neyse buna tecrübe deniyor.bundan sonra birileri bu kazığı yemesin bari.

cavo demiş ki:
ne çıngar ne kavga ne dövüş e gerek var.parayı ödemeden önce case i gitarı alırsın eline parayı ödersin paşa paşa calarsın gitarını ve kazık yememiş olursun.bu kadar basit.neden 3 kurusluk insanlara paranızı kaptırıyorsunuz.uyanık olun biraz.neyse buna tevrübe deniyor.bundan sonra birileri bu kazığı yemesin bari.

Bunu demeye çalışıyorum işte... Yoksa gidip adamın topuklarına sıkacak halimiz yok...

ben şahsen bu yaz trigondan usa standart stratocaster almıştım, case i de parayı vermeden önce hazırlatmıştım bi problem olmadı.

ha gitar çalındı o ayrı bi hikaye :D

demekki case i almamak lazım.gitar calınıyor sonra :D murat gıcık oluyor case i alanlara ve takip edip gitarı calıyor olabilir :D

gogostar demiş ki:
cavo demiş ki:
ne çıngar ne kavga ne dövüş e gerek var.parayı ödemeden önce case i gitarı alırsın eline parayı ödersin paşa paşa calarsın gitarını ve kazık yememiş olursun.bu kadar basit.neden 3 kurusluk insanlara paranızı kaptırıyorsunuz.uyanık olun biraz.neyse buna tevrübe deniyor.bundan sonra birileri bu kazığı yemesin bari.

Bunu demeye çalışıyorum işte... Yoksa gidip adamın topuklarına sıkacak halimiz yok...

Abicim çok yanlış düşünuyorsunuz TİCARET AHLAKI diye bişey var.Bilgim olmayabilir ama cebimde param varsa giderim ibanez alırım ,musicman alırım kim karışır.Ne demek uyanık olacan case 'i kaptırmayacan.O zaman ferrari alan herkes yarış pilotu olsun olmayanlara bayi koltuksuz , direksiyonsuz versin. Kusura bakmayın ama bizim buralarda bu olaya HIRSIZLIK deniyor.Sevgili murat bana böyle bişey yapsa; beyaz gömlegi ve mavi kotuyla onu hardcase e koyar izmir körfezinden sallarım alimallah :) .Eğer başınıza böyle bişey geldiyse Tuketici derneklerine değil en yakın polis karakoluna gidin.

Birkaç mesaj yukarıda ben de ahlaktan bahsettim, çok farklı düşünmüyoruz...

Kimse ne aldığınıza karışmaz, satıcılar da alışveriş sırasında ürünün en ufak parçasına, poşetine kadar vermek zorundadırlar...

Ben biraz daha sakin düşündüğümden "körfezden salma" fikrine sahip değilim... Cebinizde paranızla gittiğinizde gitarı beğenirsiniz, ödeme için kasaya doğru ilerlerken "hani bunun hardcase'i" dersiniz, bir de hardcase'i inceleyeyim, defosu, kusuru olmasın" dersiniz. Satıcı burun kıvırmaya başladığında cebinizdeki paranın Atatürk'lü kısmını göstererek "almıyorum o zaman" derseniz kulunuz köleniz oluverirler... Bunu Trigon, Murat Abi vs. için söylemiyorum, her ticarethanede geçerlidir bu...

Polis konusu ise tamamen fiyasko ile sonuçlanır...

bence uzamayın konuyu gayet acık.yanında vermesi gerekenleri vermeyen satıcı ahlkaksızdır ve parasını verdiği halde aksesuarları almayan enayidir.kimse kusura bakmasın.ama bunu her insan hayatında en az bir kere yasar.dediğim gibi buna tecrübe deniyor.bir daha da basınıza gelmez böylece.umarım bunları okuyanlar bundan sonra böyle ahlaksız satıcıların oyunlarına gelmeyip enayi durumuna düşmekten kurtulurlar.

Bu gibi işlerde ahlak aramak saçma bence. Ahlak dediğiniz şey bambaşka bi boyut. Konuyla hiç alakası yok. Alıcı, aldığı malı iyi bilecek, satıcı da görevini tam yapacak. Olay budur. Satıcıyla ilişkim orada bitecek. Gerisi aldığım markayla benim aramda olan bi konu. Aslında Türkiye'de bu anlayış gelişmediği içn böyle şeyler olması gayet normal. Satıcının görevi sadece üretici ile alıcı arasında köprü olmaktır. Ama bizde bununla kalmıyor olay. Bence sorunlardan biri de bu.

Geri