izmirdeki muzik magazalari?

:):) Dükkanlar genelde pahalı aletleri satın almak istemez.Takas yapabilirsin yada aleti oraya bırakırsın ama metronom genelde satın alır o tip aletleri..Herhalde bu yüzdendir ama bende açıkkçası bilmiyorum neden :) Genelde oraya düşer... :)

dostlar bi de onur hanının ikinci katında çalgıcı die bir dükkan vardır.köhne bir yer gibi durur dışardan ama gösterilen ilgi şahanedir.her türlü aleti bulamazsınız ama siparişlen temin edilir.izmirde en ucuz cortlar burdadır,distribütör bağlantıları var zannedersem istediğin modeli bir iki günde getiriyorlar.gitar ekipmanları da manyetik,amfi,tel, cart curt falan mevcuttur.trigona,detaya,laylayloma bulamşmayınız derim ben.
bu arada karşıyakadaki gitarcıdan da herkes memnun bi ara gidip görmeyi düşünüorum(en azından savaş abiyi:))

orasi hakaten cok hos...ama trigona detaya bulasacaz cunku yapacak birsey yok.en cok cesit orada denemek icin gidecen SEY gibi :LOL:

trigonda jem7vwh 2250 dolardı yanlış hatırlamıyorsam.peşin alıdma %10 indiriyorlardır elbet.2025 doalr olur.amerika'da 1850 dolar zaten.yani gitar artı kargo fiyatına gelir o gitar için mesela.bazı ürünlerde mantıklı fiyatlar olabiliyor yani.

norton_anthor eğer japon üretim jem'i diosan en son 2600$ dı trigonda.
fakat şunu söyleyebilirim,trigon'unu müşteriyle olan ilişkisini artık pek beğenmiyorum,yoluncak kazmışsın gibi bakıyorlar.(bknz:murat)
bi şey soruyosun yarım saat cevap alamıyosun,bilmediklerinden değil ilgilenmediklerinden.orda çalışan arkadaşlarla sorunum yok tamamen faturayı kesen masada pişmiş kelle gibi oturan adamda sorun.
ayrıca gry sen istediğin ekipmanı dier dükkanlarda sor,dene araştır,çalgıcıda veya gitarcıda rahatlıkla alırsın.iyi de indirim yaparlar.ayrıca gitarcı japon ibanezleri case'li veriyo.liste fiyatları da trigondan ucuz(case dahil)

walla haklı olabilirsn gitmeyeli baya oldu oraya ena az bi 3 ay oldu benm ztn jem'lerle fazla ilgilenmiorum ama ben de bi ara birinci sömestrda gitmiştim rg 1570 fiyatı 1200$'dı ve case mase vermiodu yanında.
adamlar direk kazıklamak için fırsat kolluyolar.
2. laylaylom vakası gibi ya,halbuki 2 sene evvel fiyatları uygundu hiç tasvip etmiorum:)

duyduğuma göre trigonda satılan ikinci el pedallar da çok sorun çıkıomuş,alan biri söylediydi.fiyatları da yine fahiş sayılır ikinci elde de.

Karşıyaka Gitarcı mağzası size istediğiniz aleti izmirde en ucuza getirecek tek yerdir arkadaşlar bunun size garantisini veririm.

Ve müşterinin her türlü sorunuyla özel olarak ilgilenicek parça getirilmesi gerekiliosa hemen getirticektir.

Asla pişman olmayacağınız hatta sadece alışveriş için değil Savaş'ı görmek için bile gidebilceğiniz bir yer haline gelecektir.

jedaynayt demiş ki:
norton_anthor eğer japon üretim jem'i diosan en son 2600$ dı trigonda.
fakat şunu söyleyebilirim,trigon'unu müşteriyle olan ilişkisini artık pek beğenmiyorum,yoluncak kazmışsın gibi bakıyorlar.(bknz:murat)
bi şey soruyosun yarım saat cevap alamıyosun,bilmediklerinden değil ilgilenmediklerinden.orda çalışan arkadaşlarla sorunum yok tamamen faturayı kesen masada pişmiş kelle gibi oturan adamda sorun.
ayrıca gry sen istediğin ekipmanı dier dükkanlarda sor,dene araştır,çalgıcıda veya gitarcıda rahatlıkla alırsın.iyi de indirim yaparlar.ayrıca gitarcı japon ibanezleri case'li veriyo.liste fiyatları da trigondan ucuz(case dahil)

murat ismini duyunca durup 2 dk düşünceksin sonra yoluna devam edip trigone diilde senfoniye girceksin...şahit oldum trigonda bikere adamın biri zoom 505 II getirdi murata tertemiz aleti 20 milyona alarak adamı kandırdılr...ayrıca senfonide hakan iyidir bide tarçın vardır:)

EksiSozluk demiş ki:
burada calısan murat deyu bir adam vardır ki aman diyeyim.... adamı ayakta si*er. baska bir sansınız varsa baska yerden alınız; kendisinden itinayla uzak durunuz.

bu adamla aranızda gecebilecek diyaloglara bir iki ornek vermek gerekirse:

-abi simdi ben sizden bir adet x satın almak istiyorum
-su anda elimizde kalmadı fekat getirtebiliriz istersen...
-peki fiyatı ne kadar olur?
-simdi bunlar aslında 850 dolar civarı fekat simdi indirimdeler...750 dolar(burada arkadas bastan pazrlık olayını yok etmeye calısıyo artı olarak urunun turkiye distrubitorunu aradıgınızda size verdigi satıs fiyatı 775 dolar)
-pesin odemede bisey yapıyomusunuz?
-sen tanıdıksın sana yaparız biseyler.
-ha bide ben elimdeki y aleyi ile takas etmek istiyorum bunu.
-o zaman senin y yi 150 dolar sayarım(ki degerinin 100 dolar falan asagısını soyluyo) bide x i 850 dolardan hesaplarım (iste burda adam aleti sıvazlamaya baslıyo)
-yok abi ben almiim saol... toobe

bide su vardı ki:
-abi benim gitarın sap ayarını yapsana bi (gitar fena halde cızırdamaktadır bariz tesviye istemektedir) bide su cızırtıyı halletseniz sufer olur (bi gitarist olarak ne demek istedigimi anlamasını beklemkteyim bu arda)
-tamaaam
(ertesi gun mekana gidilir)
-abi oldu mu benim gitar
-yaptım abi super oldu..cızırtı falan kalmadı...
ve gitarı elime aldıgımda acı gercekle karsılasırım... gitarın sapı artık bir yayı andırmaktadır...''ah keske yanımda ok olsaydı'' diye ic gecirerek mekandan ayrılırım... 2 gun sonra kendim sap ayarı yapmaya hellenince (daha once hic denemedigim bir istir) sap alyanının yalama oldugunu ogrenip kendisinin kulaklarını cınlatırım....
(ehemehem, 12.09.2004 22:07 ~ 22:08)

gitarcı iyi mekan güzel de adam geçen gün beni 25 ytl tokatladı.bi takım daddario tel aldım 12 ytl,3 ytl takmak için,5 ytl sap ayarı için,5 ytl tremelo ayarı için aldı.gitar temizdi aslında ama durduk yere iki tornavida salladı 10 milyon tokatladı saolsunlar :evil: walla bi daha hayatta oraya gitmem çankayada 10 ytl'ye takıo adamlar üstüne de para istemio eğer gitarın tonu bozuksa halledio iki dakkada.
resmen enayi yerine koydu saolsun,olay iki artistik solo atıp geyik yapmakla olmuyo denyolukla dükkanı döndürüyo resmen yine sinirlendim bak :twisted:

gitarcı iyi mekan güzel de adam geçen gün beni 25 ytl tokatladı.bi takım daddario tel aldım 12 ytl,3 ytl takmak için,5 ytl sap ayarı için,5 ytl tremelo ayarı için aldı.gitar temizdi aslında ama durduk yere iki tornavida salladı 10 milyon tokatladı saolsunlar :evil: walla bi daha hayatta oraya gitmem çankayada 10 ytl'ye takıo adamlar üstüne de para istemio eğer gitarın tonu bozuksa halledio iki dakkada.
resmen enayi yerine koydu saolsun,olay iki artistik solo atıp geyik yapmakla olmuyo denyolukla dükkanı döndürüyo resmen yine sinirlendim bak :twisted:

jedaynayt demiş ki:

Çankayada 10ytlye bir kere daddario tel takımı yok bu bir.İkincisi ise sap ayarı tremolo ayarı dediğin zaten çankayada da 10ytl ! İkincisi bu öle iki tornavida salladı olayı değil sen yanlış bir haraketinle sap ayarında sapı ikiye ayırabilrsin bu tür sahneleri çok gördüm.
Tel takma konusunda da Savaş takmıyo ki telleri Emrah takıyo.

Onun dışında sana şöyle birşey söyliyim Çankayada takma parası almıyolar ama onu zaten tel parasının içinden çıkarıyolar.Benim 15 milyona aldığım Savaş abiden Daddario 1/2 Round teller 18 milyon Çankayada !!! yani çankayada onuda senden güzelce alıyolar.

Sen bence tel takmasını öğren ilk başta paran cebinde kalsın heryerde.Sap ayarı ve tremolo ise de hafife alıncak şeyler değil ayar gerektirmeseydi Savaş abi zaten ayar gerektirmiyo bu derdi eminim.Yani Savaş'ı az çok iyi ve yakından tanıyorum pek 5-10 milyon için kurnazlık veya benzeri birşey yapacak durumda olan biri değil!

Solo atma işine gelirsek o herzaman ki huyudur sana özel birşey değil =)

ben yapılan işe kızdım sadece ayrıca çalgıcı da dolar yükselmeden önce gayet 10 ytl bütün ayarları yaptırıp daddario xl gitar teli taktırdığımı biliyorum.
ha şu an için dolar kuru yükselmiştir onu bilemem varsın olsun 15 ytl beni kasmaz.
ha bi de trigonu bilirim o ayrı doğru düzgün bi ayar yapamazlar ama gider tel takımına 20 ytl ister adam(sormuştum ondan biliyorum)
savaşın kişiliği yapısı şusu busu beni hiç ilgilendirmez ben işimin doğru yapılmasına bakarım,telleri emrah'ın taktığını biliyorum fakat nedense fiyatı veren ve parayı alan savaş'tı!!!
tel takmasını gayet iyi biliyorum sadece o gün uğraşacak zamanım yoktu gitarı bıraktım gelip alınca da parayı verip rahatladım saolsunlar!
dediğim gibi insanların kişiliği ilgilendirmiyor beni dostum değil arkadaşım değil sonuçta,keşke o kazığı atmasaydı da bu kadar laf söylenmeseydi.
gitarı yenilemeyi düşünüyodum ordan ucuz vermişti baya fiyatları,ama almayı hiç düşünmüyorum artık ordan!(tabiki bu sizi bağlamaz sadece kendi düşüncelerim)

Ben de gitara 0.10 tel taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar,sizce en iyi neresi yapar bu işi?Bi de kaça patlar?(Malum sap köprü entonasyon baştan ayarlancak)

Geri