Edward Norton

Kendisini sanıyorum 2008 yılında Ed Brook rolüyle ''The Incredible Hulk'' rolünde izleyeceğiz. Gerçekten merak ediyorum nası bi film olacak acaba. İlkinden bağımsız bi film çekilecekmiş. Bakalım...

15 Ağustos 2008'i sabırsızlıkla bekliyor olucağım :)

theincrediblehulk1largeor6.jpg

theincrediblehulk1ex8.jpg

edwardnortonzi6.jpg

Edward Norton, (asıl adı Edward James Norton) (d. 18 Ağustos 1969, Boston, Massachusetts). ABD'li sinema oyuncusu.

Norton Boston, Massachusetts'de doğdu ve Columbia'da (Maryland) büyüdü. 1991 yılında, astronomi bölümünde başladığı Yale Üniversitesi’nden tarih konusunda ihtisas yaparak mezun oldu. Çocukluk yıllarında birkaç tiyatro oyununda rol alan oyuncu, üniversitenin yapımı olan birçok tiyatro oyununda da görev aldı.

İlk olarak 1996 yapımı psikolojik drama filmi olan "Primal Fear"da Richard Gere'le birlikte rol aldı. Buradaki başarısı ile Altın Küre Ödülü'ne layık görüldü. Kariyerinde birçok filmde yer aldı.

Rol aldığı filmler;
Mecburi caddenin genci(2007)
The Painted Veil (2006)
The Illusionist (2006)
Kingdom of Heaven (2005)
The Italian Job (2003)
25th Hour (2002)
Red Dragon (2002)
Frida (2002)
Death to Smoochy (2002)
The Score (2001)
Catch Her in the Eye (2001)
Keeping the Faith (2000)
Fight Club (1999)
American History X (1998)
Rounders (1998)
Everyone Says I Love You (1996)
The People vs. Larry Flynt (1996)
Primal Fear (1996)

edward norton adamım .... fight club da ınanılmaz dı hatta brad pıtt daha da ıyı dıyebılırım hannıbal da hayran kaldım italian job da çok başarılıydı severim keratayı hulk da heyecanla bekliyorum

prenell demiş ki:
edward norton adamım .... fight club da ınanılmaz dı hatta brad pıtt daha da ıyı dıyebılırım hannıbal da hayran kaldım italian job da çok başarılıydı severim keratayı hulk da heyecanla bekliyorum
Fight Club'da Brad Pitt,Erward Norton'un yanında bayağı sırıtıyordu.

Geri