Patetik İdea (Klasik Rock) - Ankara

2005 yılının Ekim ayında, ben (Giray) ve Baran beraber çalışmaya başladık ve ardından o donedeki kadromuzla 2006 yılının Mart ayında ilk provamızı aldık.
Beste icra etme amaçlı kurduğumuz grubumuza, kişisel müzik zevklerimiz paralelinde, progressive/psychedelic bir kimlik kazandırmak için bu tarzlara örnek parçalardan bir repertuar oluşturduk ve "patetik idea" ismini alarak konserlerimize başladık. Repertuarımızda ağırlıklı olarak Anathema, Pink Floyd, Deep Purple ve tarzları grupların parçaları bulunmaktadır. Hepinizi konserlerimize bekliyoruz.

Not:10.07.2006 tarihinde Osman'ın ayrılmasından sonra grubumuza Sercan katılmıştır ve mevcut kadromuz aşağıda belirttiğimiz gibi şekillenmiştir.

Not:15.09.2006 tarihinde Baran'ın ayrılmasindan sonra grubumuza Adilcan katılmıştır ve mevcut kadromuz aşağıda belirttiğimiz gibi şekillenmiştir.

Vokal : Yiğit Sönmez
Bas Gitar : Can Bayraktarkatal
Davul : Sercan Debelec
Akustik&Ritim Gitar : Giray Koçaslan
Solo Gitar : Adilcan Akcan

Evet eleman arayanlarda da dediğim gibi grubu duydum ve akşam bizizde izleyeceğiz bakalım :)

Forumunuz hayırlı olsun arkadaşlar... Başarılar...

Destek olan herkese çok teşekkürler...

Bildiğiniz gibi bu konserden sonra davulcumuz (ülke dışına taşınması nedenyile) grubumuzdan ayrılmıştır...

Hem bizimle çalışmak isteyen davulcu arkadaşlara bir fikir olması açısından, hemde merak eden arkadaşlara grup hakkında biraz fikir vermesi açısından biziz konseri playlistimizi veriyorum

1- Katatonia - Teargass
2- Deep Purple - Black Night
3- Kansas - Dust in the Wind
4- Pink Floyd - Brain Damage
5- Moody Blues - Melancholy Man
6- Anathema - Deep
7- Anathema - Pitiless
8- Anathema - Forgotten Hopes
9- patetik idea - Hikaye (bestemiz)
10- Iron Maiden - Como Estais Amigos
11- Pink Floyd - Hey You
12- Opeth - Hope Leaves
13- Anathema - Anyone Anywhere
14- Pain of Salvation - Ashes
15- Alice in Chains - Would
16- Deep Purple - Perfect Strangers
17- Megadeth - Paranoid
18- Ossy Osbourne - Mr. Crowley
19- Iron Maiden - Afraid to Shoot Strangers
20- Anathema - Flying
21- Pink Floyd - Goodbye Cruel World

Tekrardan herkese teşekkürler...

NOT: Bizimle çalışmak isteyen davulcu arkadaşlar [email protected] adressinden MSN yoluyla bana veya PM yoluyla Spooky_Theologian'a ve bana ulaşabilirler.

Evet Yeni davulcumuz Sercan'la anlaştık...
Onun da katılımıyla her şey güzel olmaya devam edecek...

Bizi izlemeye devam edin :) (gibi bi spiker ağızıyla bitirsem mesela)

Herkese merhaba. 13 Agustos Pazar gunu 21.00-23.00 saatleri arasinda Lone Star Cafe'de (Tunali Hilmi Caddesi, LCW ustu) sahne alacagiz. Konserimize, bir onceki Biziz konserine benzer bir repertuarla cikacagiz. Hepinizi bekleriz.

Herkese tekrardan merhabalar...

İlk etapta Lone Star Bar'da ayarlanan konserimiz son anda ortaya çıkan organizasyonsuzluklar nedeniyle Tunalı Gölge Bar'a alınmıştır...

Arkadaşlar 13 Ağustos Pazar günü GÖLGE Bar'da Konserimiz var...

Konserimiz saat 21:00' de başlayacak.

Gelebilecek herkesi orada görmek isteriz...

Giriş ücretsiz

Yiğit'in belirttiği "organizasyonsuzluklar" tanımı, dün çıkan problemi çok iyi açıklıyor. Neyse, sonuçta yine elimizden gelen en iyi performansı sergilemeye çalıştık. Konserimize katılan herkese teşekkürler. Ayrıca desteğin için de sağol Can ;) En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere...

Geri