shark fin inlay ve abanoz klavye

selamlar.ben gitarıma shark fin inlay yaptırmak istiyorum.yuksek ustaya sordum biraz nazlandı ama kabul etti.yanlız bi sorum var..inlay ler gitarın
sesinde bi soruna yol acarmı?yani sustain duser mi mesela...hani yeni takılıcak bi inlay için konusuyorum..sedef dusunuyorum inlayleri

not:yuksel usta bari yapmısken yeni klavye yapalım dedi...abanoz klavye falan aklımı celdi biraz.sizce sağlıklı olurmu ole bişey :?

Sharkfin inlay taktırmak için gitara zaten klavyeye baya bir müdahele edilecek, hatta inlaylerin pozisyonuna göre fretlerin değişmesi bile gerekebilir, ben olsam masrafa girmişken bindingi olan abanoz bir klavye taktırırdım gitara...

Kötü değil ama etkisi olur rosewood a göre abanoz klavye eline vereceği hissi oldukça farklı (aslında maple a göre de farklı da neyse) ve tonu daha tize çeker. Tabi sana göre farklı olabilir duyum olarak. Ama sadece klavyenin tuşesi değişmiyor bildiğim kadarıyla klavyenin bütünü değişmek zorunda diye söylemişti kenan usta yada bana naz yaptığından da olabilir emin değilim. Ama avatarda ve ekipmandan seçilebildiği kadarıyla abanoz klavyeyi seversin gibi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet abanoz klavyeler genelde sert ton için ideal die biliyorum ve sustain de artıyomus arastırdım biraz...luthierler bu konuda cok nazlı oluyo.daha dun olayı soyler soylemez yuzu eksidi.:Dcok zor iş falan dedi ama yapıcak simdi ikna ettim.tek merak ettiğim simdi gitarın klavyesi bana yabancı gelirmi..her neyse yardımlarınız için saolun.gerekli firri ve bilgiyi edindim..tesekkurler.

Geri