marshall valvestate.eski vs ler ile avt lerin farki?

marshall valvestate.eski vs ler ile avt lerin farki nedir acaba??..vs ler tarihe karisti yerine avt ler uretiliyormus ama farki ne??..eger fark olmazsa adam modeli degistirmez degilmi??..
ikisinin bildigim tek ortak yonleri ingiliz yapimi,ve sadec e distortion var...birde manyak amfiler :LOL: :LOL:

farkı ne.. avt serilerinde daha sert, ya da yüksek gainli tonlar alınabiliyor vs'lere göre. avt lerin küçük modellerinde de lamba var, halbuki vs lerde 30 ve aşağısı transistörlü ve lambalı taklidi yapıyor. ayrıca bazı avt lerde akustik simulatör var. ben bu kadar söyleyebiliyorum.

efenim ben üstteki arkadaşın "avt lerin küçük modellerinde de lamba var" demesi üzerine akla yatkın olanı söledim yoksa denediğim,bildiğim bir amfi değildir zaten...

evet, zaten avt nin alt serileri gibi üst serileri de hybrid. yani yarı lambalı(preamp lambalı). vs lerin ise 30 üstü hybrid, altı transistörlü. ama 2 modelde de "full lamba" muhabbeti (hem pre-amp hem power-amp in lambalı olması) yok. kavram kargaşasına sebep oldum sanırım, kusura bakmayın.
ama vs30 yerine avt20nin alınması daha yerinde olabilir bu anlamda. daha az güç de verse, daha doyurucu tonlar alırsınız. ama vs30un da tonları çok güzel, denemeden karar vermemenizi tavsiye ederim ne olursa olsun.

eğer sadece amfinin dist. nunu kullancaksan avt alınmalı bence. sonuçta clean sese dist veya başka bi overdrive girdiğin zaman amfinin gene lambalarını kullanamamış olcaksın.gerçi ses demolarındada fena değil.ama dediğim gibi gidip mxr double...bi dist alıpta onuda clean kanalında kullanırsan boşa almış olcan avt yi lambalı diye..bilmiyorum nekadar haklıyım??????

vs30-avt20 modellerini bilmem ama preamp inda lamba olan modellerin arasında sadece dijital efekt farkı var baska hiç bir fark yok karşılaştırmasını yaptim, biliyorum. avt serileri efektler sayesinde daha ceşitli farklı tonlar elde edebiliyosun prosesor kullanıyorsan hiç gerek yok bence avt ye, hem pahalı vs serilerine gore

Death-Lead demiş ki:
eğer sadece amfinin dist. nunu kullancaksan avt alınmalı bence. sonuçta clean sese dist veya başka bi overdrive girdiğin zaman amfinin gene lambalarını kullanamamış olcaksın.gerçi ses demolarındada fena değil.ama dediğim gibi gidip mxr double...bi dist alıpta onuda clean kanalında kullanırsan boşa almış olcan avt yi lambalı diye..bilmiyorum nekadar haklıyım??????

cleande amfinin lambasını niye kullanamamış olsun ki?overdrive'ı kullanmayınca ses lambadan geçmior mu?

ayrıc drive pedalı kullansan bile amfinin drive'ıyla birlikte kullanabilirsin.boost edersin.

preamp lambası demek, sesin her halikarda lambadan geçmesi demek. amfinin üzerindeki master volume dışındaki volume düğmelerini açtıkça sesi preampten yükseltirsiniz. lambayı zorladığınız için clean tonda volume tuşunun sonalrına doğru hafif bir doğal overdrive alırsınız.
distortion veya overdrive pedallar da aynı mantıkla yüksek seslerde preamptaki lambayı bayağı bir zorlar -iyi manada bir zorlama- ve tonunuz bir transistörlü amfiye aynı pedalları bağlamaktan çok daha tatlı hale gelir.
bu amfilere yarı lambalı denmesi bir kanalda lamba kullanıp öbüründe kullanmamasından değil, lambanın prampte olup powerampte olmamasındandır.

Geri