floyd rose vidasinın yalama olması

arkadasım 1 saat sonra kadıköye gitmek üzere yola çıkacağım eğer netteysen bana çabuk cevap at çünkü asa müziktekiler yeni olanlardan.istersen senin için alıp kargoyla yollayabilirim

arkadaşlar benim gitarın tel seviyesi klavyeden biraz yüksek indirmek için uğraştım ama olmadı vidaları hangi yöne çevirirsem tel seviyesi düşer :?: şimdi dersinizki iki yönede cevir biri aşağı biri yukarı cıkar ama ben denedim olmadı fikirlerinizi bekliyorum...

Yıllar öncesinin konusunu hortlatıyorum özür dilerim. Benim de bir vida yalama oldu, alyan giriyor boşa dönüyor. Amasya da luthier de yok, ne yapabilirim?

Stewmac.com vb. sitelerde bolca tremolo parçaları satıyorlar. Bence gitarını seven bunları bulur ve parasını verir. Düşündüğünüz gibi pahalı değil kargosu filan... Dışarı çıkıp yol yapıp, yolda iki sigara bi kola bi tost yiyene kadar harcayacağınız para kadarına evinize teslim gelir bu parçalar. Ben çokça alışveriş yapıyorum. İngilizcesi olmayan arkadaşlar bile bulabilirler. Çünkü resimleri var ve hangi parçayı arıyorsanız görerek seçebilirsiniz. Sadece bir kredi kartı veya yoksa EFT ayarlayıp para yatırmak kalıyor. Yani sonuçta malı bulmak kolay, getirtmek kolay, sadece ödeme yöntemini halletmeniz gerek.

www.stewmac.com dan başlayabilirsiniz. Onun dışında googledan "tremolo parts" yazsanız birçok satıcı bulursunuz.

Kolay gelsin.

o zaman bir boy büyük alyanı feda edip, o vidaya biraz çekiç darbesiyle vurarak vida oyuğunu açarak girmek ve sıkışan alyanla birlikte vidayı çekmek iyi olabilir. ayrıca belki de vida değil de metal aksam adımları yalama olmuş olabilir. o parçayı tümden çıkartıp arkadan uygun bir metal parçayla (yer ve oyuk arsa) ittirmek olabilir.

Şöyle yapmayı düşünüyorum, köprüyü çıkarıp pense veya kargaburnu yardımıyla vidayı çevirebilirim sanırım. Köprü çıkınca oluşan boşluk yeter umarım.

20 yıllık konuyu canlandırıyorıum... aynı sorunu yaşıyorum edge zero 2 tremle. Elinde fazladan olan veya ucuza satan tanıdıkları olan var mı? birde videayı yerinden çıkaramadım kaldı öyle. Luthierler çok pahalı oldugundan götüremek istemiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz.

Son düzenleme:
20 yıllık konuyu canlandırıyorıum... aynı sorunu yaşıyorum edge zero 2 tremle. Elinde fazladan olan veya ucuza satan tanıdıkları olan var mı? birde videayı yerinden çıkaramadım kaldı öyle. Luthierler çok pahalı oldugundan götüremek istemiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz.

Çok anlamam ama geçen hafta yalama vida olayı jak girisini tamir ederken benimde başıma geldi. Matkap ucu gibi birşey vardı bir tanidikta. Yıldiz değil düz uçlu. Onu çaktım çivi çakar gibi. Çok az derinleşince tornavidayla giriştim çıktı vida. Tabi benimki gitarın yan tarafındaydı kolay oldu. Floyd rose vidası nerdedir bilmiyorum. Bir elektronikçiye ya da az buçuk böyle elinde malzemesi olan tanıdık birine götürün halledebilir.

Çok anlamam ama geçen hafta yalama vida olayı jak girisini tamir ederken benimde başıma geldi. Matkap ucu gibi birşey vardı bir tanidikta. Yıldiz değil düz uçlu. Onu çaktım çivi çakar gibi. Çok az derinleşince tornavidayla giriştim çıktı vida. Tabi benimki gitarın yan tarafındaydı kolay oldu. Floyd rose vidası nerdedir bilmiyorum. Bir elektronikçiye ya da az buçuk böyle elinde malzemesi olan tanıdık birine götürün halledebilir.
Bunu en son denerim. Vida dediğimde bu :
Opera Anlık Görüntü_2024-01-22_220512_static.wikia.nocookie.net.jpg

Telleri sökün ve floyd rose yaylarini arkadan çıkarın. Kopruyu yerinden çıkarın, elinizle vidayi kolayca çıkarırsınız yuvasından. Solomusicankara'dan uygun pivot vidasini bulup yerine takın. Sonra köprü, sonra 1 yay. sonra telleri takip diger yayları da takın. Sorununuz çözülecek.

Telleri sökün ve floyd rose yaylarini arkadan çıkarın. Kopruyu yerinden çıkarın, elinizle vidayi kolayca çıkarırsınız yuvasından. Solomusicankara'dan uygun pivot vidasini bulup yerine takın. Sonra köprü, sonra 1 yay. sonra telleri takip diger yayları da takın. Sorununuz çözülecek.
yaptım, ama elimle vidayı kolayca cıkaramadım. Penseyle falan denedim o da olmadı yani iyice sıkışmış, wd 40 damlattım şimdi yarın birdaha deniyicegim.

Geri