Elektro Gitarımı Değiştiriyorum Tavsiyeleriniz Lazım

Dostum adam gibi ikinci el gitar görmedim çünkü gitarın sıfır fiyatı atıyorum 1.500 tl adam gidip 700 tl ye satıyo sen bu gitarı alır mısın? Baktığım gitarlar arasında temiz göremedim şu ana kadar o kadar temizse fiyat farkı o kadar olmaz diye düşünüyorum, fender eric clapton telecaster nasıldır sizce

Schecter jeff loomis önerileri yapılmış, piyasaya ilk çıktığı zaman almıştım ve 3 ay önce sattım. Clean ton konusunda bir beklenti içinde olmamalısın jeff loomis ile, gitarla sadece metal çalarsın, rock bile tatmin etmez. Denemediğim setup kalmamıştı ve neticesinde çok dar bir aralığı olduğu için gitarı satmıştım. Bulabilirsen richie kotzen tele al derim.

Vay arkadaş koca başlıkta neredeyse kimse telecaster dememiş :) Bence iyi bir meksika tele al ve line 6 falan gibi amfilerden uzak dur.Amfi için de blackstar iyi bir seçim ;)

Fender Baja telecaster. Bende kullanıyorum :) İnanılmaz bir alet.Meksika yapımı olması seni caydırmasın.Elimden bir sürü amerikan tele geçti ama bu çoğuna taş çıkartır.Sapı da çok rahat.Tavsiye ederim

Ruhuna aykırı olsa bile çalınabilir.Hem zaten full metal çalacam dememişki :) Rock ve hard rock ta çalacak arkadaş.Bende tele bu tarzlara da gider diyorum iyi bir setupla.

Ruhuna aykırı olsa bile çalınabilir.Hem zaten full metal çalacam dememişki :) Rock ve hard rock ta çalacak arkadaş.Bende tele bu tarzlara da gider diyorum iyi bir setupla.

Burada setup diyorsun ama yukarıda da

Ben bu teleyi bir marshall jtm 40 kafa ve marshall kabinle kullanıyorum.Pedalsız.Ve tonlar MUHTEŞEM

Demişsin. Bence bir karışıklık olmaması için pedalsız çaldığı tür veya türler hakkında malumat ver ki bir eksik gedik olmasın derim. Benim de gördüğüm kadar teleler rock, hard rocka gidebilir ama, metal, hiç sanmıyorum. Aksine teleler benim gözümde blues, country gibi tarzlar için daha ideal ve ana gitar olarak kullanılacaksa da, çalacak kişinin kesinlikle dilinden anlaması şart. İnsan strata, LP'e, SG'ye o gitarın adamı olmasa da kısa zamanda alışabiliyor ama telede öyle bir durum yok. Biraz ya hep ya hiç bir gitar bence.

-Epiphone les paul custom pro alphine white
-Epiphone les paul standard honey brust tarzı bi ismi vardı sanırım, bu iki gitar nasıldır sizce deneyen ya da kullanmış olan var mı? Yardımcı olur musunuz, yapabileceğim şeyler, tarzlar hakkında bilgi verir misiniz

-Epiphone les paul custom pro alphine white
-Epiphone les paul standard honey brust tarzı bi ismi vardı sanırım, bu iki gitar nasıldır sizce deneyen ya da kullanmış olan var mı? Yardımcı olur musunuz, yapabileceğim şeyler, tarzlar hakkında bilgi verir misiniz

İkisi ile de istediğin tarzları kotarabilirsin, genelde iyi gitarlar. Pro bir tık öndedir. Ama unutma, satın alacak olan sensin, nihai kararı da parmakların verir.

Ben 4 yıl amerikan tele çaldım. Bence telecaster'ın ruhuna metal çalmak son derece aykırı.
+1. Hatta istenildiği kadar single humbucker manyetik modifiyesi yapılsın yine de telenin ruhuna gitmiyor. Çok parlak geliyor sound. Gain arttıkça da kulak tırmalıyor bu sefer. Maun gövde saplı bir gitarın metal tonuna azıcık yaklaşsa evet diyeceğim ama işte. Yok olmuyor, telecastera metal yakışmıyor.

İki gitar da hoş ve isteklerinizi karşılayabilecek nitelikte...Custom Pro bir tık üst model, coil-tap ile humbuckerları single gibi kullanabiliyorsun...Bulabilirseniz, ikinci el almanız faydalı olacaktır, beğenmezseniz ufak bir fiyat farkı ile elinizden çıkartabilirsiniz...

Sevgiler ve saygılar...

Geri