1400 Liraya Satamadığım Blues Junior

Bende geçen yıl 1100 Tl ye almıştım bu amfiden . Yılbaşı sonrası biranda 1200 Tl iken 1600- 2000 Tl arası ilanlar açılmaya başladı sahibinden de, fiyatı yükseldi, ama o amfiler hala satılamadı, geçen hafta 1000 Tl ye sahibinden de satıldığını biliyorum.

Bence bu camianın müziğe bakış açısını gösteriyor. Bir cep telefonuna rahat 2.000 TL verirken sizin sattığınız bu amfiye 1.400 TL vermenin 'aptallık' olduğunu düşünüyor.
Burada sikinti da su sanirim. Turkiye`de bizim disimizda donen bir gitar piyasasi daha var, buralara pek ugramayan, sosyallesmeye gerek duymayan, veya sosyallesse bile bunu son derece sinirli tutan insanlar cok. Ornegin SRV muzik ve Makina Muzik`in buradan epey yukarida olan fiyatlarina ragmen ciddi bir sirkulasyona sahip olduklari sir degil. Burada alici bulamamis enstrumanlarin orada ustune komisyon eklenmis hali ile satildigi da cok olmustur. Keza Fender Turkiye bu fiyatlarla bile ciddi bir satis yakalamis, 2 yilda 80 tane Custom Shop gitar satildigini hatirliyorum. Bunlarin fiyatlari da 3000 Euro etrafinda hatirlatirim. Bu foruma bakarak bu pazar buyuklugunu tahmin etmek mumkun mu ?

Bence fiyat kadar onemli bir etken ise guven. Simdi bunu bir kenara koyalim sonra buna donecegim. Once sunu soyleyeyim: forumda benim gozledigim bazi psikolojik bariyerler var. Gitarlara olan talep amfilere olandan daha fazla. Amfiler insanlarin para harcamak istedikleri seyler degil o bakimdan marka modelden bagimsiz olarak 1000-1500 lira arasi kritik bir band gibi. Gitarlarda da 2000 lira oyle, amfilerden fazla ama cok degil. 2000 lirayi denklestiren adam birden kurt kesilip bu paraya biraz beklersem daha neler dusurebilirim diye strateji kuruyor. Standart American model ufukta gozuktu mu lan acaba 200 lira daha koysam siki pazarlikla deluxe veya artist signature olur mu diye icine kurt dusuyor. Ve beklerse oluyor da, @doyle35 in (yani sizin) sattigi(niz) canim Blackie buna bir ornektir. Saticilarin sabri sinirli olunca ki yadirgamiyorum, pandoranin kutusu da aciliyor. Bir daha indirim taleplerinin onune gecmek mumkun degil.

Simdi nakit para ile gelen pazarlik gucu, guven eksikligi ve deneme imkanlarinin sinirli olmasi birlesince olu piyasa dedigimiz bu duruma eriyoruz. Bu arada pek cogumuz forumda hem alici hem satici pozisyonundayiz. Alici olduk mu daha agresif bir ticaret istedigimiz de dogru. Kendisi satarken indirime yanasmayan adam almaya geldi mi olucu olabiliyor.

Ben Ankara`dayim burasi baskent ve ikinci buyuk sehir, burada bile 2. el satan pek bir dukkan yok, en azindan ust duzey ekipman olarak. Ama DO-RE muzigin en populer urunlerinden biri biliyorum ki MARK 5 MESA lar. Alin buradan yakin... Aslinda bosuna yazdim belki, isin ozeti su: olu piyasa denilen sey nereden baktiginiz ile alakali. Soyle diyelim biz piyasanin olu tarafindayiz, yoksa piyasa hareketli.

Son düzenleme:
Hayır cidden paraya ihtiyacım olduğu dönem ve aradım taradım sitede 1600'den aşağı yok,sahibindende 1700'den aşağı yok.E bu milletin hiç mi blues junior ihtiyacı yok.Kapış kapış gitmiyo muydu bu amfi.Ben alınca mı benim elimde patladı.Bikaç takas teklifi geldi takasa girsem belki o parayı çıkartcam ama ben zaten acil para lazım olduğu için satıyorum,takasa girsem bu sefer belki 2 ay da aldığım aleti satmakla uğraşcam ki bu beni cidden daha da yıpratır şu tablodan.
Eskiden böyleydi şöyleydi demek istemem ama cidden neler olmuş siteye bu alet bu paraya nasıl gitmiyor anlamak mümkün değil.
Zamanında çok aradım 1400 e 1500 e bulamadım.. Şimdi ise evleniyorum. Masrafım çok oturma grubu , beyaz eşya salon takımı , 30.000 a geldi.. Daha bunun perdesi ıvırı zıvırı var yoksa kaçırmazdım.. Lakin gitarları bile sattırıyor hatun :)

Hayır cidden paraya ihtiyacım olduğu dönem ve aradım taradım sitede 1600'den aşağı yok,sahibindende 1700'den aşağı yok.E bu milletin hiç mi blues junior ihtiyacı yok.Kapış kapış gitmiyo muydu bu amfi.Ben alınca mı benim elimde patladı.Bikaç takas teklifi geldi takasa girsem belki o parayı çıkartcam ama ben zaten acil para lazım olduğu için satıyorum,takasa girsem bu sefer belki 2 ay da aldığım aleti satmakla uğraşcam ki bu beni cidden daha da yıpratır şu tablodan.
Eskiden böyleydi şöyleydi demek istemem ama cidden neler olmuş siteye bu alet bu paraya nasıl gitmiyor anlamak mümkün değil.
İşin kötü tarafı millet moda şeklinde saldırdığı için bu aletlere her zaman satışı olmuyor,sonrasında hevesler geçince de elden çıkartmak zor oluyor malesef, ben de kelepir rakama blues junior alternatifi Kore yapımı bir lambalı amfi sattım, alternatiflerine göre çok da kelepir rakama gitti ve takas le ancak satabildim rakam uygun olmasına rağmen,rakamı o kadar uygun tuttum ki nadir bulunan koleksiyon ürün olmasına rağmen Amerika fiyatının da altına gitti.

Millet ciddi manâda takasa yöneldi, emin olun yüksek fiyat çekenlere takas sunduğunuzda adamlar kabul ediyor, elime geçen ekipmanları ancak bu şekilde satabilmiştim ve takası yaptığım kişilere de her zaman açık açık söyledim aldığım müzik ekipmanını kullanamayacağımı ve bu yüzden fiyatı çok kırdırmak zorunda kalarak karşı taraftan ekipman aldığımı belirtmiştim, şimdiye kadar elimden en rahat çıkartabildiğim şey Fender mim standart special edition strat oldu , satıldıktan sonra bile telefonlar gelmişti ve bu gitarı 1350 liradan kabul ederek takas ile satmıştım(pahalı diyen olabilir ondan önce elimde olan Custom Usa Charvel'i ise şu anki Meksika Fender'lerin fiyat olarak çok çok altında bir rakama satabildim sıkışıklıktan ve nakit de satamadım), fakat 1350 lirayı nakit alamadım tabiki de :D O takastan aldığım amfiyi de aylar sonra satabildim , lakin elimde elektro gitar olsaydı ve bass amfisine ihtiyacım olmasaydı satmazdım, ilk defa kalite bir ekipmanım olmuştu sebebi biraz da bu.Şöyle de bir etken var piyasa hakikaten bu tarz şeylere doydu, alan kişiler genelde ekstradan elinde ekipman olduğu halde alım yapıyor ve koleksiyon vs oluşturuyor, içeride(yurt içinde) satılan ekipman sayısından daha fazla ekipman da dolaşıyor , böyle de bir gerçek var.Artık ben de alım yaptığımda ihtiyacımdan fazlasını almış oluyorum genelde ve koleksiyon mahiyetinde biriktiriyorum ekipmanlarımı , sırf bu kafadan dolayı ise asıl çaldığı enstrümanın eksikliklerini (amfi olsun, pedal olsun) tamamlayamıyorum :D Artık zamanında ne kadar aç kaldıysam bu tarz şeylere, nasıl hırs yaptıysam :D

Pazarlama hatalı.. Ne öyle sadece bulüs cunyır hiç cool değil...

Yanına bi adet drive pedalı ekleyip. Heavy Distortion, Ultra Hi-Gain, Xtreme-Power Boost , Harcore Metal Amplifier diye satın bakın hergün en az 3 tane abi bunla metalika tonu alabilirmiyim diye mesaj gelir...

Blues junior larin fiyatlari acayip uctu,guzel amfi ama 1600-1700 yapmaz,birkac ay once vox ac 15 celestion blue modeli 1100 tl ye gidiyordu ama para yoktu alamadim,vox ac 15 ornegini verdim cunku lamba konfigurasyonu ayni,ikisi de 15 watt ve 12inch hoparlore sahip ama digeri fender adi var

valla bu piyasada yapıcak hiç bişey yok. ikinci elini 1250 TL ye hatta ucuza aldığımı düşündüğüm amfi yi 2 gün önce 800 e anca satabildim, ki aldığım zaman dolar 1.4 civarlarındayken şimdi malum.

Blues junior larin fiyatlari acayip uctu,guzel amfi ama 1600-1700 yapmaz,birkac ay once vox ac 15 celestion blue modeli 1100 tl ye gidiyordu ama para yoktu alamadim,vox ac 15 ornegini verdim cunku lamba konfigurasyonu ayni,ikisi de 15 watt ve 12inch hoparlore sahip ama digeri fender adi var

Ama o Vox HW serisi değildi. Pcb ve sık arıza yapan bir modeldi. Yoksa HW Vox'u baba oğluna o fiyata vermez.

Diğer platformları tepeleyen çok çılgın bir piyasamız vardı, internetten enstrüman ve ekipman alışverişinde kuralı TurkRock Forumu yazardı. Bu forumun "Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız" başlığı ticaretinizi sıfırlayabilecek bir etkiye sahipti.

Geri