Gitar Boyası Kazıma Ve Cila

'Elektro Gitarlar' forumunda bi'kafa tarafından 5 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar geçen haftalarda bir arkadaş niyetlenmişti bu seferde ben gözüme kestirdim "sap kısmı sorunsuz" ibaresi doğruysa gitarı parçalayıp zımpara ve direkt ağaç üstüne uygun bir cila atsam ne kadara çıkarım vaktim bol zımpara ile kendim ilgilenebilirim ya da geçenlerde bir ısı tabancası görmüştüm kafama yatarsa onlardan da edinebilirim. Sizce yaptığım zahmet ve maliyete değer mı ? Direkt boya işiyle amatörce ilgilenen arkadaşlar da yardım ederse sevinirim teşekkür ederim :)
  http://www.sahibinden.com/ilan/alis...i-epiphone-les-paul-plus-top-170647235/detay/
   
 2. Vaka 2. Aynı gitar için bir kere daha aynı amaçla başlık açılmıştı. Çok uzakta değildir, 1 sayfa filan geride bulabilirsin.
   
  bi'kafa bunu beğendi.
 3. Sapla ilgili ibare kesinlikle doğru. Hatta bu ifadeyi gitarı denedikten sonra rahatlıkla herkes söyleyebilir. Malum gitarın son halini veren benim. O yüzden buradan da yazayım. Gitar şu anda gerçekten de ölü fiyatta. Manyetiklerini değiştirmeye gerek yok. Netten videoları araştırın ve Dark Star manyetiklerin aslında Seymour Duncanlarla yarışacak kalitede olduğunu duyun görün derim. Gitarada bir potans (push-pull) manyetikleri single yapıyor. Fretleri de çok iyi durumdaydı ben sattığımda. Kısacası elektroniği de sağlam manyetikleri de. Hatta köprüyü de değiştirmiştim ve Sung Il (Kore) köprü var üzerinde. Burgular zaten Grover. Hatta gitarda headstock scarf joint değil ki bu da önemli bir artı bu gitar için bence. Kesinlikle çok güzel bir gitar ama bilhassa headstock kısmındaki kasti yapılmış yaralamalar seni rahatsız etmesze bu fiyata alabileceğin en ideal gitarlardan birisi.
  Ben gitarın geçirdiği evreleri görebilmen adına bana mail adresi verirsen elimdeki tüm fotoğrafları gönderirim. Ayrıca bu gitarı boyamak için aldığım ısı tabancasını da satıyorum. Onu da ayrıca burada ilanı var görebilirsin.
   
  bi'kafa bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş