Uzak Bir Akrabanızdan Size 1 Milyon Dolar Miras Kalsa Ne Yapardınız ?

Yakalayabilirsem güzel yerden bir arsa kapatırım, olmadı kendime küçük bir arsa alır, kendi evimi yapar, kalanlarla daire alır kiraya verirdim. :D

Kendi şirketimi kurmam da olası bir durum, önce para bir gelsin de, piyasa araştırı yaparız. :D

Edit: Uzak akrabamızdan niye miras kalıyor? Adı üstünde uzak akraba, kendi yakınlarına niye bırakmıyor da bize bırakıyor? Deli mi bu insan? :D
Yakalayamazsin o saclar ve yahudi sakalinla seni ihaleye
kim sokar hayatinda tespih cekmemis/cevirmemis adam arsa
ihalesine girecek peh... Para cikarsa Eryamandan iki daire
al birinde sen kalirsin digeri kiraya, sen emekli olmadan
metro gelmis olur zaten. Bir de kemik beyazi Bmw320 al 1.6 litre arabayi kiytirik bir turbo takip 2 litrelik model numarasi ile 150 bin liraya satiyorlar ama zarari yok kebapcinin valesi onu Rolls Royce mus gibi park eder.

Yakalayamazsin o saclar ve yahudi sakalinla seni ihaleye
kim sokar hayatinda tespih cekmemis/cevirmemis adam arsa
ihalesine girecek peh... Para cikarsa Eryamandan iki daire
al birinde sen kalirsin digeri kiraya, sen emekli olmadan
metro gelmis olur zaten. Bir de kemik beyazi Bmw320 al 1.6 litre arabayi kiytirik bir turbo takip 2 litrelik model numarasi ile 150 bin liraya satiyorlar ama zarari yok kebabcinin valesi onu Rolls Royce mus gibi park eder.

Abi müteahhite ortaklık gibi bir müessese var, 6-7 kişi toplanıyorsun arsanın parasını bölüşüp, müteahhit binayı dikiyor, birer daire veriyor, tertemiz. :D Türkiye'de inşaat sektörü malum, nerede boş hela var, oraya gökdelen dikmeye açlışıyorlar. :)

Ha gayrimenkul dışında da bir sürü seçenek var, 2 CNC tezgahı alıp döküm kalıpları üretmek de bir seçenek mesela. İş hukuku davalarını takip edebildiğim için bir çok şirketin neden battığını gözlemleyebiliyorum, ne aptallıklar, rezillikler var, bunlardan derslerim var elbet. :)

BMW ile altın kolye ile 5-6 ay anca idare eder o para. :D

Turkiye'de sehirden uzakta arsa olmaz @kogan Sehirden uzakta ya baska bir sehir olur ya da metro bekleyen TOKi evleri. Kendini Kanada'da sanan adama 1 milyon dolarlik servet yaramaz sen strat koleksiyonuna devam edecen mecbur. Yalniz milyon dolarin olsa da sen sen ol ibanez
alma ama piyasasi hep dusuk zarar edersin.
Yok abi ben gitardan kar falan edemem. 650 tl fiyatla hardcase dahil sattığım Godin'i 1000 liraya gigbag ile satıyorlar. Ticaretten falan anladığım yok valla. Çokta umurumda değil açıkçası. O yüzden ben gitar alırken kar edebileceğimi ummuyorum sadece evdekileri kar edeceğim deyip kandırıyorum. :D
Arsa işine gelirsek bizim karadeniz taraflarında var abi güzel yerler ama pahalı işte. Belki dedem loto'yu tutturur da alırım. :D

Yok abi ben gitardan kar falan edemem. 650 tl fiyatla hardcase dahil sattığım Godin'i 1000 liraya gigbag ile satıyorlar. Ticaretten falan anladığım yok valla. Çokta umurumda değil açıkçası. O yüzden ben gitar alırken kar edebileceğimi ummuyorum sadece evdekileri kar edeceğim deyip kandırıyorum. :D
Arsa işine gelirsek bizim karadeniz taraflarında var abi güzel yerler ama pahalı işte. Belki dedem loto'yu tutturur da alırım. :D

Kanada'da 250 bin dolara çiftlik satıyorlar ahırıyla köşküyle. @OsmanBurak emmi rezidans teorilerinde çok çok haklı :)

@kogan Sakin ha sakin Ankara'dan bak arsayi bozkira agac dikiver de memleket yesillensin. Sizin Karadeniz'e artik dokunmayin
arkadas ne arsasi daha? Dunya'nin en guzel yeri bu
Karadenizlilerin bitmek tukenmek bilmeyen girisimci
ruhlari yuzden yitti gitti :) su gozlerim Uzungolu'un kenarina beton dokuldugunu gordu kanalizasyon zaten oraya akiyor. Dunya boyle zulum gormus mu
yahu ? Elimden gelse sizin bolgeyi kumeslerine kadar bosaltirim tek bir Karadenizliyi denize bile sokmam.

Son düzenleme:
1 milyon dolarlik basligin nesini baltalayacagiz yahu bir rezidans projesinde 3+1 ev aldin mi bitti para zaten. Ustune 1000 lira aidat verip kirada oturur gibi kendi evinde kalacaksin 200 metrekare havuzu 500 goril ile paylasacaksin ve komsular kiziyor diye hala 5 wattlik amfiyi attenuatorla kullanip metrobuse akbil basacaksin. Niye ? Cunku ev alinca geriye tuplu sahin parasi kalacak.
Kimine göre Bir Milyon Lira çok yüksek bir meblağ, kimine göre de yüz milyon... Kimine göreyse basit bir tüplü Şahin, iyi bir ekmek teknesi olarak hayalini süsler. Herkesin yaşamdan beklentisine göre değişir. Nasıl da ajite ediyorum ama :D

Kanada'da 250 bin dolara çiftlik satıyorlar ahırıyla köşküyle. @OsmanBurak emmi rezidans teorilerinde çok çok haklı :)
Abim guzel tespit etmissin Kanada'nin ahiri bizim rezidanslardan guzel hem de 100 kere guzel. 1500 daire arasina 3 tane gul fidani dikip bir de alci ile dogal! kaya gorunumu verilmis sus havuzu koyarak Halkali coplugunun ismini yesil selale evleri koyan kimse yok en azindan.

@kogan Sakin ha sakin Ankara'dan bak arsayi bozkira agac dikiver de memleket yesillensin. Sizin karadeniz'e artik dokunmayin
arkadas ne arsasi daha? Dunya'nin en guzel yeri bu
Karadenizlilerin bitmek tukenmek bilmeyen girisimci
ruhlari yuzden yitti gitti :) su gozlerim uzungolun kenarina beton dokuldugunu gordu kanalizasyon zaten oraya akiyor. Dunya boyle zulum gormus mu
yahu ? Elimden gelse sizin bolgeyi kumeslerine kadar bosaltirim tek bir Karadenizliyi denize bile sokmam.
Abi Karadeniz'i asıl bitiren o transit sahil yolu oldu. Şimdilerde sıklıkla karşılaşılan dağa taşa bina yapma tutkusu da tüy dikti. Çiftliğe kurban olunası düzeye geldi yani olay o derece.

Abim guzel tespit etmissin Kanadanin ahiri bizim rezidanslardan guzel hem de 100 kere guzel. 3 tane gul fidani dikip bir de alci ile dogal! kaya gorunumu verilmis sus havuzu koyunca halkali coplugunun ismini yesil selale evleri koyan kimse yok en azindan.

En azından hanım evde çalmana kızsa ahır gibi alternatifin var valla. Diz amfileri kabinleri, çal :)

Kimine göre Bir Milyon Lira çok yüksek bir meblağ, kimine göre de yüz milyon.. Kimine göreyse basit bir tüplü Şahin, iyi bir ekmek teknesi olarak hayalini süsler. Herkesin yasamdan beklentisine göre değişir. Nasıl da ajite ediyorum ama :D
Tuplu sahin tek basina bir hictir, 5000 liralik arabaya 8000 liralik tesisat koyup Kartal sahil yolunda polis cevirmesine iki aylik kirayi birakip bir de pismis kelle gibi kameraya siritinca anlam bulur kus serileri. Veya baraj golunde kiz arkadasini keseceksin ki
3. Viteste bayir cikmayan araba ile 3. Sayfa haberi olasin.

Geri