Metin Türkcan Ve Setup'ı ??

metinaes920.jpg

piyasada ne kadar varsa toplamak lazım bu gitardan, iyi talep gelecek yakında. pera müzik "metin türkcan gitarı var mı?" diye gelenler sayesinde ikinci dükkanı açtı yahu :)

metin türkcan in setup u

arkadaşlar metin türkcan şeboda
gitar=esp eclipse1(2 değil 2 de 3 pot war dikkat ederseniz bunda 4 pot war)
boss ge7
boss ac3 yada2 de olabilir
boss dd6
kendi amfisinden distortion u aliyor bizzat ben gördüm
morley bad horsie 1 vah
boss tu 2

bir dünya butik pedal dizipte zikim gibi ses alan elemanlara şu setupı göstermek lazım. sahne arkasında ve soundcheckte pentagramı ve şebnem ferahı izlerken türkiyede çoğu gitaristin çalmak istediği bir sound ortaya çıktığını gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim. boss pedallarına bok ataraktan bilgi düzeyini yüksek göstermeye çalışan bir sürü adam var bu ve başka forumlarda. adam mis gibi dayamış 4 tane boss pedalı jcm 2000 tsl 100ün önüne püfür püfür çalıyor. ama pardon unutmuşum bu arkadaşların çoğu fusion jazz falan dinliyor. çok fazla metin türkcan dinlemem ama sonuçta gitardan ekmek yiyen ve türkiyede gitarist diyeceğimiz 3-5 adamdan biri. geri kalan zilyon tane butik pedal lambalı amfiyle osuruktan myspace kayıtları hazırlamakla meşguller.
heyt be engin ardıç gibi adamım :D

halilpazarlama demiş ki:
bir dünya butik pedal dizipte zikim gibi ses alan elemanlara şu setupı göstermek lazım. sahne arkasında ve soundcheckte pentagramı ve şebnem ferahı izlerken türkiyede çoğu gitaristin çalmak istediği bir sound ortaya çıktığını gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim. boss pedallarına bok ataraktan bilgi düzeyini yüksek göstermeye çalışan bir sürü adam var bu ve başka forumlarda. adam mis gibi dayamış 4 tane boss pedalı jcm 2000 tsl 100ün önüne püfür püfür çalıyor. ama pardon unutmuşum bu arkadaşların çoğu fusion jazz falan dinliyor. çok fazla metin türkcan dinlemem ama sonuçta gitardan ekmek yiyen ve türkiyede gitarist diyeceğimiz 3-5 adamdan biri. geri kalan zilyon tane butik pedal lambalı amfiyle osuruktan myspace kayıtları hazırlamakla meşguller.

Harikasın üstad.

halilpazarlama demiş ki:

selamlar :) üzerime alındım :)

boss pedallarının tercih edilmesi gereken var, edilmemesi gereken var,
herkesin tarzı vs farklı zevkleri de farklı

koskoca oceansize ın vokalisti squier de kullanıyor. olay marka komplexi değil.
sanırım noktayı yanlış anlamıssınız. olay bence zevke hitap eden ekipmanı dizmek kullanamak. zevke hitap eden soundu yakalamak.
ben butik pedal butik amfi toplarım ama soundumun çok yerinde olduğunu biliyorum. kaliteli ekipman alıp da sound yakalayamayan varsa o onun beceriksizliğidir.

lafımın arkasındayım tuner ve delay dısında asla boss kullanmam tavsiye de etmem.

metin türkcan ne çalıyodur vs fikrim yok ama şebnem ferah için boss pedalları yetebiliyor demekki,

her tarz ve tür için yeterli olamıyor ama.

orneğin boss un herhangi bir drive pedalını kullanamıyorum. duyuyorum buram buram geliyor ben boss um diye .

bu demek değil illa kotü dür iyidir.
ben sadece benim zevkime hitap etmiyor. true bypass bile değil. diye düşünüyorum.

ha true bypass olmadığı için de tercih ettiğim oldu boss u
line 6 dl 4 dururken yanına birde dd6 kullanıyorum.

dediğim gibi zevk meselesi.

zvex ten yakaladığım line 6 nın modulatıon veya filter larından aldığım tonları delayleri
(dl 4 - fm4 - mm4 - zvex fuzz probe) veya 70 lerden ibanez cs505 imin soundunu vintage ts808 )imin soundunu değişemiyorum hiçbir soundla .

tercih konusu yani :)

aslında aklıma sen gelerek yazmadım :D bunu sadece saplantı haline getirilmesine karşıyım. sonuçta bende tercihimi lambalı amfiden yana kullanırım. steve vai , satriani , neil zaza , malmsteen , paul gilbert gibi birçok adam boss pedalları kullanıyor. sadece boss pedallarının bu kadarda kötü olmadığını belirtmeye çalıştım. butik pedal illahada kullanılmayacak diye bir şey yok sadece bunu saplantı haline getirip geri kalan pedalları işe yaramaz göstermek tuhaf geliyor bana. analog delayler dahil pek çok delay kullandım. bende dd3ten aldığım basitliği ve kullanım kolaylığını hiçbir pedalda bulamadım. keza ch1da böyle çok daha kaliteli choruslar kullandım ama ch1 bana fazla fazla yetiyor. yani iyi ton almak için çokda bulunmayan aletleri aramaya gerek yok. metin türkcanı bu yüzden örnek verdim. zakk wyld bile senelerce standart sd1 kullandı. ve ben hala sd1 kadar marshalla uyumlu pedal bulamadım. tabi mxr zw44 ile sd1 kopyası üretti ve iyide etti gerçekten sert tonlar için mükemmel bir booster. yani özetle boss pedallarlada istenilen sound alınabilir. tabi tercih konusu olmayadabilir dediğin gibi tercih sonuçta ben sadece boss mu one ya oyuncak la onlar havasına karşıyım. dl4 süper bir pedal misal ama bana fazla komplike geliyor yoksa kullanan kullanır tabi.

ha bu arada bunları lotion'a cevap niteliğinde yazmıyorum , bilgi yarıştırmayıda ukalalık yapmayıda sevmem. sonuçta bilgi paylaşıyoruz ve buda bizim iyiliğimiz için.gitarpedaldaki bir röportajdan alıntı yapayım. benimde çok eskiden beri takip ettiğim hatta bu kadar meşhur olmadan önce (hey gidi testament) özellikle legato tekniğiyle dikkatimi çekmiş Alex Skolnick abimizle yapılmış röportajda şöyle buyurmuş üstad

*Hangi ekipmanı kullanıyorsun? Hala o Ibanez "S" gitarını çalıyor musun? (Eğer hala çalmıyorsan ve hediye edecek birisini arıyorsan beni hatırlayabilirsin)

*İyi Deneme :) O Ibanez'i yıllarca kullandım ve geçenlerde sakladığım yerden çıkarıp bakıma aldım. Yine çalmak istiyorum bu aralar. Bugünlerde Heritage H575 hollowbody, 60'lı yılların modellerinin yeni üretimi olan bir Les Paul, çelik telli bir Guild F45, Tech 21 Amfi, D'Addario telleri ve çoğu BOSS olan çeşitli pedallar var ekipmanımda

yani neymiş boss boktan bir firma değilmiş :)

kaynak
http://www.gitarpedal.net/index.php?/Haberler/Alex-Skolnick-Ozel-Roportaji.html

Setupımda Ehx-line 6-Boss da var ki şunu belirtmek isterim...

Boss drive kullanıyorum...All tube amfimde..Ki çok da iyi sıkı tonlar alıyorum... Boss bence iyi bi firma..Butik pedala gelince, ülkemizde yapılsa kimse almaz yerli üretim diye...

evet yerli üretim pedallarda devrim niteliğinde yenilikler hiçbizaman olmadı.

fıstık yeşili , orjinal isimli. tube screamer kopyaları vs :)

ama yurtdısındaki butik pedallar el yapımı oldukları için değil gerçekten butik oldukları için tercih ediliyorlar.

dBa zvex
birçok pedalı devrim niteliğinde.

halilpazarlama demiş ki:

Olay gerçekten amaca uygun ve iyi bir amfide bitiyor ya. Gerisi parmakların ucunda.

halilpazarlama demiş ki:

Bu adamın setup'ından, Boss pedallarının kötü olmadığına, ve de oradan da GP'nin ne kadar "saçma" bir forum olduğuna atlayan yazıların var.

Neden?

Sen bizim forumdan birisiyle fazla mı yakınlaştın da haberim yok, ondan mı kıl oldun?

Veya kıskanıyor musun? Bence sebep o aslında.

Kim Boss kötü demiş te sanki böyle atıp tutmaya başlıyorsun.

Ben kendim uzun uzun BOSS SD-1'in empedans değerlerinin adam gibi yapıldığı zaman çok adam gibi pedal olduğunu, iyi diye geçen Ibanez TSlerden daha iyi olduğunu bol bol yazdım.

Onu bunu bırak bu forumda, GPde değil, bak bakalım ne yazmışız ne çizmişiz.

Sen daha önce buna benzerl lafları ekşisözlükte yazdın, kimliğin belli oldu, geldin yok "bebeler yapıyormuş, şu bu bahane" tükürdüğünü yaladın. Şimdi, aynısını sanırım yine yapacaksın.

Daha önce yazmıştım, seni tanımam etmem diye. İşin kötüsü tanımaya başlıyorum ve de keşke eskisi gibi kalsa da tanımasaydım da diyorum.

Hayatta başarılar.

B

DrB demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Bu adamın setup'ından, Boss pedallarının kötü olmadığına, ve de oradan da GP'nin ne kadar "saçma" bir forum olduğuna atlayan yazıların var.

Neden?

Sen bizim forumdan birisiyle fazla mı yakınlaştın da haberim yok, ondan mı kıl oldun?

Veya kıskanıyor musun? Bence sebep o aslında.

Kim Boss kötü demiş te sanki böyle atıp tutmaya başlıyorsun.

Ben kendim uzun uzun BOSS SD-1'in empedans değerlerinin adam gibi yapıldığı zaman çok adam gibi pedal olduğunu, iyi diye geçen Ibanez TSlerden daha iyi olduğunu bol bol yazdım.

Onu bunu bırak bu forumda, GPde değil, bak bakalım ne yazmışız ne çizmişiz.

Sen daha önce buna benzerl lafları ekşisözlükte yazdın, kimliğin belli oldu, geldin yok "bebeler yapıyormuş, şu bu bahane" tükürdüğünü yaladın. Şimdi, aynısını sanırım yine yapacaksın.

Daha önce yazmıştım, seni tanımam etmem diye. İşin kötüsü tanımaya başlıyorum ve de keşke eskisi gibi kalsa da tanımasaydım da diyorum.

Hayatta başarılar.

B
Sanırım sadece butik pedalların türkiyede hatta dünyada yalnız gitarpedalda incelendiğini zannediyorsunuz ben genel olarak konuştum bu muhabbeti kim yapıyorsa sözüm onadır. Kimliğim falan deşifre olduğu yok zaten deşifre olacağını bilsem dediğin gibi tükürdüğümü yalamam hatta hala dediklerimin arkasındayım , istesem ekşideki başlığı silebilirdim. Niye üstünüze alındınız anlamadım hatta sizin böyle atlayacağınızı bildiğim için gitarpedaldan alıntı yaptım yani sitenizi takip ediyorum herhangi bir kompleksim yok ama maalesef siz eleştiriye kapalısınız benim gibi açık sözlü insanlarada tahammülünüz yokki ben şahsa yönelik bir eleştiri yapmadım. Umarım yine gitarpedalda hakkımda başlıklar açıp arkamdan atıp tutarsınız , bende gelir tek tek açıklama yaparım. Gitarpedalda bile bir çok kişi arkadaşımdıur sağolsunlar hemen haber veriyorlar hakkımda birşeyler yazılınca . Ayrıca beni tanıyım tanımamanız umrumda değil ve benimle senli benli konuşacak samimiyeti nerede buluyorsunzu merak ettim. Ve emin olunki gitarpedalda yazılan yazılar ile ilgili destek mesajı aldım isterseniz yollayabilirim ki konumuz gitarpedal değil ama siz ısrarla fanatik taraftarlar gibi sitenizi savunuyorsunu muhattabım olmadığı halde madem boss kötü demediniz niye yazıma cevap yazıyorsunuz. yazımda ne gitarpedala değindim nede başka bir siteye " siteler var dedim bosun kötülendiği " Niye illaha ısıtıp ısıtp önüme gitarpedalı getiriyorsunuz. gitarpedalda bana tepki gösteren bir kesim var biliyorum ama sizin dediğiniz gibi tırsak tükürdüğünü yalayan biri değilim hala yazdığım yazılar duruyor sitenizide kullanıyorum , benim yadığım yazılardan kimliğimin deşifre olmayacağını düşünmek çok gülünç . google kullanıcı adımı veya mil adresimi yazsanız zilyon tane forum ve yazı çıkar. buradanda bana rahatça ulaşabilirsiniz. Evet çok kıskanıyorum sizi (yanız gp kullanıcıları muhattabım değil burda sadece sizsiniz oradada gerek gündelik hayatta gerek net ortamında ilişki içinde olduğum insanlar var ki sizi ilgilendirmez ) çünkü sadece pedallarla müzikle ilgili forum siz varsınız dünyada ne olur benide aranıza alın. :D Müzik dünyasına kazanımlarınız konusunda teşekkür ediyorum ama elinde tuz olana hıyarla koşmak konusunda ısrarcısınız. Yazdıklarımın muhattabı olarak kendinizi görüyorsanız bir şey diyemem ve hatta bu kadar önemli olmayan alt tarafı pedal v.s. gibi bir konuyu bu kadar namus kin meselesi yapmanızı anlayamıyorum. siz anladığım kadarıyla bana kızgınsınız ama ben değilim çünkü hayatta okadar çok kızılacak şey varki :D şu konuşmayı yapınca kendimi ben 6 yaşından beri gitar çalıyorum lan diyen çocuklar gibi hissettirdiniz bana kendimi teşekkürler nostalji oldu. Sanırım her yerde karşıma siz çıkacaksınız siyaset meydanına telefon açsam telde siz bağlanacaksınız :D Böyle böyle tanışıyoruz işte tanımadım demezsiniz sonra. Sizede hayatta başarılar. Bukadar üzmeyin kendinizi hobi bu sonuçta. :D

Bravo, yine tükürdüğünüzü yaladınız halilpazarlama hazretleri. Öyle yapacağınızı size bizzat belirtmiş olduğumu da, önemli belirtim.

Hakkınızda atıp tutan başlıklara da ne dahil olurum, ne de karşısında durumum. Bana ne. Kusura bakmayın, size o kadar değer verdiğim yok. Atıp tutan siz olduğunuzda ama, direkt size yazarım. Meydan o kadar da boş değil!

Dediğim gibi, hayatta başarılar

B

DrB demiş ki:
Bravo, yine tükürdüğünüzü yaladınız halilpazarlama hazretleri. Öyle yapacağınızı size bizzat belirtmiş olduğumu da, önemli belirtim.

Hakkınızda atıp tutan başlıklara da ne dahil olurum, ne de karşısında durumum. Bana ne. Kusura bakmayın, size o kadar değer verdiğim yok. Atıp tutan siz olduğunuzda ama, direkt size yazarım. Meydan o kadar da boş değil!

Dediğim gibi, hayatta başarılar

B
neşelendiriyorsunuz beni :D

Metin Türkcanı ekipmanı ile ilgili konusuyoruz arkadaslar niye gerginlik yaratıyorsunuz. kim hangi pedalı kullanıyorsa o pedal iyidir ki onu kullanıyordur. Keşke Türk üretimi pedallarda dünyada önemli bi konuma gelsede hep beraber sevinsek. ama burada Türkcan'ın ekipmanlarıyla ilgili konusyoruz. Foruma başlık açıp oradan birbirimizi tahrik etmeden kosabiliriz. boss pedallarıyla ilgili konusacaksak bir çok başlık var butik pedallarla ilgili başlık açalım konusalım karşılastırma başlıkları açalım. herkes oradan takip etsin ama burası bir gitaristin ekipmanlarının ne olduğu hakkında bilgi veren bir başlık.

yutup123458 arkadasıma da teşekkür ederim böyle yamaha gitarla ilgili bilgiyi paylaştığı için.

yine şebnem ferah konserleri başlıyor yeni albümle yeni ekipmanlar girerse paylaşırız.

Teşekkürler...

mdkirk demiş ki:
Metin Türkcanı ekipmanı ile ilgili konusuyoruz arkadaslar niye gerginlik yaratıyorsunuz. kim hangi pedalı kullanıyorsa o pedal iyidir ki onu kullanıyordur. Keşke Türk üretimi pedallarda dünyada önemli bi konuma gelsede hep beraber sevinsek. ama burada Türkcan'ın ekipmanlarıyla ilgili konusyoruz. Foruma başlık açıp oradan birbirimizi tahrik etmeden kosabiliriz. boss pedallarıyla ilgili konusacaksak bir çok başlık var butik pedallarla ilgili başlık açalım konusalım karşılastırma başlıkları açalım. herkes oradan takip etsin ama burası bir gitaristin ekipmanlarının ne olduğu hakkında bilgi veren bir başlık.

yutup123458 arkadasıma da teşekkür ederim böyle yamaha gitarla ilgili bilgiyi paylaştığı için.

yine şebnem ferah konserleri başlıyor yeni albümle yeni ekipmanlar girerse paylaşırız.

Teşekkürler...
Gerginlik falan yok dostum yani en azından benim için böyle. Yazılarımda pedallar dışında bir şey yazmadım sadece metin türkcanın ne kadar sade bir ekipmanla ne kadar güzel ton aldığına değindim. ama bazı arkadaşlarımız işte üstüne alınmış üzülmüş. tüh yine birilerini kırmışım farkında olmadan. bir zamanlar metallica maiden kutuplaşması vardı konserin birinde yumruk yumruğa kavga eden gençleri görmüştüm , hatta pentagramın bir konserinde load tişörtü giydi diye elemanın birini yuhlamış tartaklamışlardı :D yani bazı arkadaşlar fanatik olabiliyor yani kalksan benim pedalıma küfretsen ne yazar alt tarafı elektronik bir alet . gerçi ateş iyidir ateşli bir müzik fanatiği olmakta iyidir. zamanında bizde yaptık fender ibanez geyiği yüzünden bir arkadaşımla uzun süre konuşmamıştık. hatırladımda şimdi ne günlermiş :D

arkadaşlar ben bijen e sordum "Ogün Sanlısoy'da marshall tsl100, metoboy, fx loop'ta morley bad horsie 2, ns-2 ve dd6 kullanıyor. Şebnem Ferahta ESP, 5150 amfi ve aynı fx loop setup'ını kullanıyor." dedi..

Geri