Blackstar Id Core Serisi

Ses kartına gerek kalmadan usb üzerinden kayıt alınabiliyor mu? Kalitesi nasıl ?
Ayrıca yazılım üzerinden, pedal modellemeleri falanda var mı? :)
Pedal maalesef yok. Amfinin üzerindeki reverb, delay benzeri efektleri daha detaylı ayarlayabiliyorsunuz sadece. Kayıt oluyor ama ben pek kaliteli bir kayıt alamadım, o yüzden ses kartına yöneldim şu an :)

hazır yeriyken bir soru sorayım id core 10W için kanallar arası geçiş yapabileceğimiz bir pedal tarzı bir şey var mıdır acaba ?:cautious:(footswitch girişi yok)

1 yıl sonrasında kendi konuma yorum yapayım.
Lambalı olarak Blackstar HT5R kullandım ve hala elimde mevcut gayet başarılı.
Yanında Line6 Spıder IV 120 ve FBV express MKII kullanıyorum.
Bu konudan sonra ıd core serilerini bezene kadar denedim ama beğenmedim o fiyat bütçeye line 6 spıder ıv 15 almak daha mantıklı bir fikir.

Bir amfi almanın arefesindeyim tabiri caizse başlıktaki ürünün kendisin de ses kartı oldugunu okudum sağdan soldan bu ses kartıyla sadece gitarın kaydını mı alıyoruz ayrıca mikrofonla kayıt ala biliyor muyuz?

1dYzb5.png

L3p9MV.png

r9gP4P.png

Bir amfi almanın arefesindeyim tabiri caizse başlıktaki ürünün kendisin de ses kartı oldugunu okudum sağdan soldan bu ses kartıyla sadece gitarın kaydını mı alıyoruz ayrıca mikrofonla kayıt ala biliyor muyuz?

Amfinin usb girişinden direk kayıt alınabiliyor,iş görüyor fakat öyle fazla bir şey beklemeyin yani :D mikrofonu anlayamadım :/
buda ses kaydı direk amfinin üzerindeki usbden reaper ile kayıt aldım.

Merhabalar, öncelikle herkese iyi akşamlar. Sonralıkla bu iki amfinin 10w ve 20w arasında kaldım. Öğrenci olduğum için önümüzdeki 3 sene sesleri fullemem imkansız gibi bir şey. 10w ile 20w arasında ses karakteri bakımından aman aman farklar mevcut mudur? Genel olarak kulaklık kullanıcam, sadece gündüz vakitlerinde 3-4. seviyeye kadar getirebilirim sesi. Genelde de gitar modum gece geldiğinden daha çok gece kulaklıkla uğraşıcam demek daha doğru olur. arasında bir amfi fiyatı kadar fark var. Biri 300lira sıfır diğeri 580 lira civarı. Acaba bu amfi ile sert grupların tonunu almam mümkün müdür? backing track ile çalacağım için line 6 spider iv 15 yerine bu ikisi arasında kaldım şimdiden teşekkür ediyorum.

biri 5W+5W, diğeri 10W+10W speaker'a sahip. footswitch girişi dışında hiçbir fark yok.
cevabınız için teşekkür ediyorum. Yanılmıyorsam eski mesajlarınızı okuduğum kadarıyla 20w olanına sahipsiniz. Peki şunu sormalıyım, ev kullanıcısı için, heavy, death metal tonlarını almak için illa ki 20w mı almak gerekir yoksa 10w söylemiş olduğunuz gibi yeterli gelir mi?

Ben speaker farkinin tonun hacmine etki ettigini dusunuyorum. 1 ay 10w kullandiktan sonra anlasilir ama. Simdiki aklim olsa 20w lik alirim almisken. Hem fs yoklugunun sikintisini cok cekiyorum, "çat" clean-dist gecisleri hic de fena olmazdi :( elle ugras dur zor is be abi... Onun disinda kesinlikle 2. el almanizi oneririm, sahibindende 300 civarlarina 20lik vardi sanirim. Fakat 580lere kadar cikabiliyorsaniz vox vt serisinden birseyler daha iyi olabilir yari lambali oldugu icin... Normalde 500 civarlarinda 2. el bir vt20 alinir ama arada 40lik dusuyor (suan var sanirim), kos yapis derim. :) son olarak da 200-300 liraya referans kulaklik almadikca herhangi bir amfiye kulaklikla girmek rezalet.... Reverb acarsin ugultu olur, baslar patlar falan...

Ben speaker farkinin tonun hacmine etki ettigini dusunuyorum. 1 ay 10w kullandiktan sonra anlasilir ama. Simdiki aklim olsa 20w lik alirim almisken. Hem fs yoklugunun sikintisini cok cekiyorum, "çat" clean-dist gecisleri hic de fena olmazdi :( elle ugras dur zor is be abi... Onun disinda kesinlikle 2. el almanizi oneririm, sahibindende 300 civarlarina 20lik vardi sanirim. Fakat 580lere kadar cikabiliyorsaniz vox vt serisinden birseyler daha iyi olabilir yari lambali oldugu icin... Normalde 500 civarlarinda 2. el bir vt20 alinir ama arada 40lik dusuyor (suan var sanirim), kos yapis derim. :) son olarak da 200-300 liraya referans kulaklik almadikca herhangi bir amfiye kulaklikla girmek rezalet.... Reverb acarsin ugultu olur, baslar patlar falan...

Cevabınız için teşekkür ederim. Evet FS eksikliğini yaşayabileceğimi tahmin ettim fakat ortada bir bütçe sorunu kesinlikle var diyebilirim. Halihazırda onboard ses kartına takılı bir gitar kullanıyorum ve dipsesinden tutun seslerin birbirine karışması kadar bir çok probleme sahibim. 10w bir amfi bile işimi görür zannediyorum. Çook mükemmel olmasa da stüdyo kulaklığım mevcut AKG marka. Fakat şunu gördüm. 10w modelleri 270 liraya satılırken 20 likler 340 a satılıyor. Sanırım bütçeyi biraz daha zorlayıp belki de benim gibi öyle orta seviye vasat gitarist içiin ömürlük olabilecek 20w amfiyi alacağım. :)

Cevabınız için teşekkür ederim. Evet FS eksikliğini yaşayabileceğimi tahmin ettim fakat ortada bir bütçe sorunu kesinlikle var diyebilirim. Halihazırda onboard ses kartına takılı bir gitar kullanıyorum ve dipsesinden tutun seslerin birbirine karışması kadar bir çok probleme sahibim. 10w bir amfi bile işimi görür zannediyorum. Çook mükemmel olmasa da stüdyo kulaklığım mevcut AKG marka. Fakat şunu gördüm. 10w modelleri 270 liraya satılırken 20 likler 340 a satılıyor. Sanırım bütçeyi biraz daha zorlayıp belki de benim gibi öyle orta seviye vasat gitarist içiin ömürlük olabilecek 20w amfiyi alacağım. :)
Butcenin max kac oldugunu soylersen, ozel tavsiyelerde verebilirim. Butce 400 gibi biseyse bence de en iyi secim 20lik core olacaktir. :)

Aslında bütçem 300 liraydı. ama sanırım biraz kendimi zorlayarak 400 e çıkacağım. :)
Cikmisken 500e cikip vt20 alirim ben olsam. Max 400 se sahibindende mustang 1 gordum birtane, id core 20 de 350 sanirim. Mustangi bilmedigim icin yorum yapamayacagim fakat id core stereo oldugu icin efekt, reverb ve clean duyumunda; mustang ise crunch ve dist tonlarinda daha ustun gelecektie diye dusunuyorum. Yinede bilen abilere sor bi :)

Kulaklıkla kullanacaksan dediğim gibi bir farkı yok. Ama çok sert tonu var mı tartışılır, sert ton için ehx metal muff ile kullanıyorum.

Geri