İbanez-JEM7V

Bildiğiniz gibi steve vai kullandığı bu seri gerçekten harika.Bu serideki JEM7V modeli hakkında bilgisi olan vede fiyatını bilen varsa,bana yardımcı olabilir mi,almayı düşünüyorumda yardımcı olursanız sevinirim.

Türkiyede fiyatları döviz parametreleri yüzünden oynak biraz ama sıfırının $2200 dan aşağıya satıldığını görmedim. Şu aralar fiyatı 2400$ civarında...

İnanılmaz sustain i vardır bu gitar hakkında söylenecek en önemli özellik budur zannedersem.Tremolo cavity vardır bridge in arkasında. Yüksek çıkışlı güzel Evo lar vardır üzerinde. Son 4 perdesi scalloped dur. Eşsizdir benim gözümde. Parayı denkleştirip birtane alamadım hala o ayrı :LOL:

Tremolo cavity aslında gövdede tremolonun bulunduğu boşluk.
Jemlerdeki olay ise büyütülmüş bir resimde bakarsan tremolonun arka tarafı gövde diğer gitarlara göre oyuktur kolu yukarı çektiğin zaman köprü diğer gitarlara göre daha alta gider ve daha yüksek notaya çıkabilir böylece.

scalloped neck klavyede perde aralıkları oyulmuştur. Malmsteen'in gitarı böyledir mesela.

Jemde ise sadece jem7v (ve diğer bazı modellerde tabii) son 4 perde oyuktur. Burdaki amaç bu perdelerde daha kolay erişim sağlayabilmek. ama ibanez all access sap i gövde bağlantısına geçtiğinden beri pek fazla önemi kalmadı bu olayın.

kardeş ben aldım daha 3 gün önce harika bi gitar haasta oldum çok rahat ya....
ve her manyetik çok farklı ses verio ortadaki single fender gibi ,
köprü bildiğin vai sesi verio
sap a yakın olanlada gilbert malmsteeen çok güzel çalınıo bass bi sesi var paran varsa hiç düşünme al
ben 2470 dolara aldım izmir de gitarcı(savaş oğuz) dan istersewn foto eklerim eminim sende alırsan
sevmez aşık olursun benim gibi.
çalamadığım bazı şarkıları çalabilmeee başladım :)

bunu alabilmek icin gul gibi stratimi sattim alabildimmi hayır :( sifirini almaya saglam cuzdan ister
2.el bulursan kacırılmaz firsat gibidir zira satn adamlarda acayip ugrastirir,zannedersem bendede olsa aynı davranırdım :p

Öncelikle şöyle söyliyeyim.1,5 ay önce aldım.2200 dolara....Jem Kesinlikle benim görüşüme göre modifiyeli bir fender strat.Vai önceden strat kullandığı için bu vazgeçemediği özelliği jem de tasarlamış,uygulamış.Korkunç bir sustain var gitarda. Çok parlak bir saund a sahip bir gitar... Çok güçlü 2 tane humbacker evolation birde single var ki bu özel bir single...Ve floyd rose nin üzerinde tellerin geçtiği yerin hemen üzerinde küçük çıkıntılar var.Bunlar jemin sustainini artırıcı özeliklerden biri.Son 4 perdesi oyuk kolaylık olsun diye tasarlanmış...Klavye çok rahat...24 perde....Rosewood kasa-rosewood klavye...Bu gitar değil başka birşey olsa gerek.. :D

juice demiş ki:
Öncelikle şöyle söyliyeyim.1,5 ay önce aldım.2200 dolara....Jem Kesinlikle benim görüşüme göre modifiyeli bir fender strat.Vai önceden strat kullandığı için bu vazgeçemediği özelliği jem de tasarlamış,uygulamış.Korkunç bir sustain var gitarda. Çok parlak bir saund a sahip bir gitar... Çok güçlü 2 tane humbacker evolation birde single var ki bu özel bir single...Ve floyd rose nin üzerinde tellerin geçtiği yerin hemen üzerinde küçük çıkıntılar var.Bunlar jemin sustainini artırıcı özeliklerden biri.Son 4 perdesi oyuk kolaylık olsun diye tasarlanmış...Klavye çok rahat...24 perde....Rosewood kasa-rosewood klavye...Bu gitar değil başka birşey olsa gerek.. :D

Eğer kasadan kastın gövdeyse (ki öyledir sanırım :D ) , bu gitarın gövdesi rosewood değil alder'dır. Zaten rosewood'dan gitar gövdesi yapmak pek mantıklı bişey gibi gözükmüyor sanki. :D

V_Bassman demiş ki:
juice demiş ki:

Eğer kasadan kastın gövdeyse (ki öyledir sanırım :D ) , bu gitarın gövdesi rosewood değil alder'dır. Zaten rosewood'dan gitar gövdesi yapmak pek mantıklı bişey gibi gözükmüyor sanki. :D

Karışıklık olmuş yanlış söylemişim orayı.Doğrudur Alder olcak.Fakat rosewood kasalı gitarlar dünyamızda mevcut fazlasıyla...Büyük bir örnek buna fender marka gitarlardır.1954 yapımı fender gitar da bile rosewood gövde var.Fender için mantıklı valla senin için olmasada...

Geri