Burak Bora - Japon Balıkçısı

A

AnDuRiL

Nazım Hikmetin Japon Balıkçısı şiirini besteleyen bi adam wardı... Yıllar önce klibi falan da oynamıştı 96/97 civarı... o adamın adını bilen var mı... :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

yener demiş ki:
bende albümü vardı harbi ne oldu adama yeni bişeyler yapmıyormu

En son Erdek'te bir arkadaştan aldığım bilgiye göre albümün tutmasından dolayı maddi sorunları varmış... Tam olarak bilmiyorum ne yaptığını yazın konuşmuştuk, sanırım sevenleri biraz daha özleyecekler :cry:

Ben hiç dinlemedim bir tek bahsettiğiniz şarkısını bilirim aynı şarkıyı Fuat Saka'da yorumlamıştı ama kesinlikle Burak Bora'nın yorumu daha güzel...

ya burak bora'yı ben de japon balıkçısıyla tanıdım..netten de sadece bu parçayı indirebildim..ama hakkaten güzel yapmış,iyiymiş ama kaybolup gitti..yazık olmuş...

denizde bir bulutun öldürdüğü
japon balıkçısı genç bir adamdı.
dostlarından dinledim bu türküyü
pasifik'te sapsarı bir akşamdı.

balık tuttuk yiyen ölür
elimize değen ölür
bu gemi bir kara tabut,
lumbarından giren ölür.
.
balık tuttuk yiyen ölür,
birden değil, ağır ağır,
etleri çürür, dağılır,
balık tuttuk, yiyen ölür.
.
elimize değen ölür,
tuzla, güneşle yıkanan
bu vefalı, bu çalışkan
elimize değen ölür.
.
birden değil, ağır ağır
etleri çürür, dağılır,
elimize değen ölür
badem gözlüm, beni unut
.
bu gemi bir kara tabut
lumbarından giren ölür
üstümüzden geçti bulut
badem gözlüm beni unut
.
boynuma sarılma, gülüm,
benden sana geçer ölüm
badem gözlüm beni unut
bu gemi bir kara tabut
badem gözlüm beni unut
.
çürük yumurtadan çürük
benden yapacağın çocuk
bu gemi bir kara tabut
bu deniz bir ölü deniz
insanlar ey, nerdesiniz?
nerdesiniz?

Burak bora'nın yorumu çok iyiydi

ben edirneden tanırım, trakya üniversitesinde makina mühendisliğinde okumuş bir müzisyen. aynı sahneyi de paylaştık edirnede bir konserinde, iyi bir gitaristtir.

Japon Balıkçısını Ezginin Günlüğü de söylemişti ama hiç beğenmedim.Burak Bora çok çok güzel söylemiş,Nazım Hikmet şiirine yakışır şekilde...

Şarkıyı çok güzel yorumlamıştı zaten şiirde bi o kadar güzel aradan yıllar geçmesine rağmen hala aklımın bir köşesinde kalmıştır arasıra mırıldanırım

Geri